Fórum - Zobrazit téma - Prostředníček pravé nohy - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Prostředníček pravé nohy
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Prostředníček pravé nohy

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Tymian
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 3.2. 2009
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: pá březen 06, 2009 8:03 pm    Předmět: Prostředníček pravé nohy Citovat

Chtěla jsem se zeptat, jestli někdo neví, s jakým orgánem v těle souvisí prostředníček pravé nohy... Přes noc se mi dost nepříjemně "rozbolel", ráno mi kromě bolesti na něm nepřišlo nic zvláštního, teď k večeru je jakoby podebraný. Nevim, jak to popsat, je pod nehtem (ten je normální) modrofialovočervený... Vůbec netuším, co to může být, nenapadá někoho něco?
Díky moc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: pá březen 06, 2009 8:35 pm    Předmět: Citovat

Michio Kushi v knize Orientální diagnostika píše, že prostředníček pravé nohy souvisí s "žaludkem a jeho funkcemi". Přesněji je ve vztahu s funkcemi svěrače a dvanáctníku. Přímo se žaludkem je spojen prst mezi prostředníčkem a palcem....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
JANAA
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 28.9. 2008
Příspěvky: 54

PříspěvekZaslal: so březen 07, 2009 12:57 pm    Předmět: Citovat

Tymi, držím palce, ať se vše zklidní a problém se vyřeší.
Psychedeliku, prosím, mohl by jsi se kouknout do té chytré knihy, s jakým orgánem souvisí ukazovák a prostředníček pravé ruky, přesněji řečeno nehty na těchto dvou prstech? Děkuji, J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: so březen 07, 2009 1:28 pm    Předmět: Citovat

Prsty na ruce:
Ukazovák: má vztah k tlustému střevu a jeho funkci
Prostředníčky: korespondují s energií soustředěnou kolem srdce, s funkcemi oběhovými a reprodukčkní vitalitou

Takhle to tam je napsáno, asi se to týká tedy obou rukou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: so březen 07, 2009 2:59 pm    Předmět: Zase prsty Citovat

Prosím prosím, Psychedelicu, mohl bys ještě juknout do té knihy a napsat mi, s čím jsou propojené prsteníček a prostředníček na LEVÉ noze??? Wink
Mám dlouhodobý problém s nehty na těchhle prstech.... Předem děkuji Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: so březen 07, 2009 4:07 pm    Předmět: Citovat

Tak to přepíši i pro případné další zájemce:
Prsty rukou:
Prsty souvisejí jednak s orgány a funkcemi horní části těla, především s plícemi a srdcem, a také s partiemi spodní části těla (tlustné střevo, tenké střevo a jejich funkce)jakož i s metabolismem, který reguluje tělesnou teplotu a funkce oběhové. Každý prst koresponduje s jednou z těchto funkcí, malíček se dvěma.
PALCE korespondují s kondicí a s funkcemi plic a zároveň s dechovou aktivitou
UKAZOVÁČKY mají vztah k tlustému střevu a jeho funkci
PROSTŘEDNÍČKY korespondují s energií, soustředěnou kolem srdce, s funkcemi oběhovými a s reprodukční vitalitou.
PRSTENÍČKY mají vztah k aktivitě, která podmiňuje vylučování přebytečné energie srdeční zóny zóny žaludku a a střev. Jsou regulátory energie a tepla.
MALÍČKY korespondují s kondicí a funkcí srdce a tenkého střeva.

Prsty na nohou a jejich nehty:
Prsty na nohou jsou ve vztahu k těm orgánům a funkcím které jsou umístěny ve střední oblasti těla. Je to především komplex slezina a slinivka břišní, dále to jsou játra, žaludek, žlučník a močový měchýř.
PALEC A JEHO NEHET - zejména na vnější straně, jsou ve vztahu s komplexem slezina a slinivka břišní a s jejich funkcemi. Na vnitřní straně palce je oblast, korespondující s játry a jejich funkcemi.
DRUHÝ A TŘETÍ PRST A JEJICH NEHTY odrážejí stav žaludku a jeho funkcí. Přesněji: druhý prst je ve vztahu s žaludkem, třetí ve vztahu s funkcemi svěrače a dvanáctníku.
ČTVRTÝ PRST A JEHO NEHET jsou ve vztahu vzájemné závislosti se žlučníkem a jeho funkcemi.
PÁTÝ PRST a jeho nehet korespondují s močovým měchýřem a jeho funkcemi.

Prsty se počítají od palce....


Naposledy upravil Psychedelic dne so březen 07, 2009 4:22 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: so březen 07, 2009 4:08 pm    Předmět: Citovat

Vše je z knihy Orientální diagnostika (od Michia Kushiho), která obsahuje dvě části: Váš obličej nikdy nelže (tuto část lze koupit i samostatně jako knihu) a Jak prověřit své zdraví. Je tam všechno možné (diagnostika dotekem, hlasová diagnostika, diagnostika podle písma, podle očí, zbarvení a struktury kůže, podle jazyka, zubů, uší a stravovací doporučení). Jedná se o makrobiotickou literaturu, takže nutno počítat s makrobiotickou filozofií...
http://www.poznani-knihy.cz/detail/3/17106/kushi-michio-orientalni-diagnostika
(V onom odkazu je nabízena i právě ona kniha Váš obličej nikdy nelže. Je však celá vtělena do knihy Orientální diagnostika. Je tedy zcela zbytečné ji kupovat.)


Naposledy upravil Psychedelic dne so březen 07, 2009 4:22 pm, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
JANAA
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 28.9. 2008
Příspěvky: 54

PříspěvekZaslal: so březen 07, 2009 4:16 pm    Předmět: Citovat

Moc děkuji, na ukazováku - tlustém střevu - pracuji, no prostředník...je to otázka a výzva. J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: ne březen 08, 2009 12:38 am    Předmět: :-) Citovat

Lendulka moc děkuje.... Laughing Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Ziki
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 29.4. 2008
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: po březen 09, 2009 12:14 pm    Předmět: Re: Prostředníček pravé nohy Citovat

Tymian napsal:
Chtěla jsem se zeptat, jestli někdo neví, s jakým orgánem v těle souvisí prostředníček pravé nohy... Přes noc se mi dost nepříjemně "rozbolel", ráno mi kromě bolesti na něm nepřišlo nic zvláštního, teď k večeru je jakoby podebraný. Nevim, jak to popsat, je pod nehtem (ten je normální) modrofialovočervený... Vůbec netuším, co to může být, nenapadá někoho něco?
Díky moc


Ahoj, asi před 15 lety jsem měla podobný problém...
3 prsty na noze mě nejdříve začaly strašně bolet, vůbec nešlo stoupnout na nohu, pak dostaly tmavě fialovou barvu a nejvíc to bolelo kolem nehtů...
Doktoři se radili, radili,posílali mě jeden ke druhému, až jedna paní doktorka usoudila, že pomůže jen amputace.
To jsem samozřejmě odmítla a šla za jedním starším chytřejším chirurgem. Ten se začal smát, když četl jejich diagnózy a povídá "a omrzliny je nenapadly?"
Bylo to někdy kolem února, velký mráz už nebyl, ale pan doktor mi vysvětlil, že když se člověku hůře prokrvují prsty na nohou, tak omrzliny se můžou udělat i bez mrazu. Tak mi poradil ať to nechám být, ono to přejde samo...a přešlo.
Jen, když mi prochladnou nohy se mi to vrací, ale už to nebolí, nemodrá, jen to kolem nehtů oteče, zčervená a strašně svědí.
Nemohl ti ten prstík nastydnout?
Laughing Smile Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Tymian
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 3.2. 2009
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: po březen 09, 2009 12:50 pm    Předmět: Citovat

Ziki, jojo, víš, že na tom něco může být? Přestalo to bolet tak rychle, jako to začalo, po fleku prakticky ani památka.. Napadlo nás dodatečně s manželem, že to může být od nových gumovek, které jsou sice krásné, ale jsou mi hoodně fest.. A abych to jako úplně "zajistila", tak jsem se do nich narvala s teplýma ponožkama.. a vyrazila ze synem dělat "cápcáp" do louže... Laughing
Takže tam byl prst asi pořádně zmáčknutej mezi ostatníma.. příjemně mi v nich každopádně opravdu nebylo...

I tak ale moc díky Psychedelic za odpověď, kdo ví, třeba mi malé gumovky chtěli upozornit a můj žaludek a okolí... Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund