Fórum - Zobrazit téma - Co vy na to? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Co vy na to?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Co vy na to?

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: čt březen 05, 2009 4:05 pm    Předmět: Co vy na to? Citovat

Milujeme ty co nás odmítají, odmítáme ty co nás milují...



tak nějak se mi zdá, že na tom něco bude... a zvlášť když se zamýšlím nad tím, že stále chci někoho koho nemůžu mít a ti co mě milují, ty odmítám...

co vy, jaký na to máte názor či zkušenost? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: čt březen 05, 2009 5:19 pm    Předmět: Citovat

Wink je to možná i o tom, že to co je v tobě "dobrého", tak přehlížíš, neceníš si toho, neusznáváš to,bereš to jako samozřejmost nebo si to nejsi schopen uvědomit a to co vidíš u druhých tě oslovuje víc. Koukáš co má a používá druhý ve své výbavě na životní pouťi a do svého kufru se svou výbavou jsi mrknul jen povrchně a tak ani nevíš co tam máš, něco jsi zkusil jen halabala a něco používáš ve svůj neprospěch.

Problém je jak máme sebe sami rádi, jak se přijímáme, jak jsme se sebou spokojeni. Je to o našem očekávání, že nás druzí mají mít rádi nějak, tak jak bychom chtěli my a nevidíme to, že nás mají rádi , ale jinak než chceme my, takže máme za to že nás nemilují.

Očekáváme. Dáváme podmínky. Nedokážeme přijímat to co je, jsme neustále nespokojení. Hledáme a hledáme, něco dostaneme a v tu ránu chceme něco jiného, máme za to, že to co nám chybí je klíčem k našemu štěstí. Pak to dostaneme a zjistíme, že žádné štěstí se nekoná, že to není ono co jsme si mysleli a tak hledáme dál. Ale dokud nebudeme umět mít rádi sami sebe, mít sebe v úctě, ctít sebe, svůj životní prostor, názory, možnosti, schopnosti a přijámat se takoví jací jsme, budeme se sebou spokojení, tak stejně budeme vnímat druhé bytosti a tak budeme pořád hledat a hledat a vzdychat a vzdychat . Mad A to není o lásce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: čt březen 05, 2009 7:02 pm    Předmět: Citovat

to máš secsakramentskou pravdu! Smile

sebeláska je základ! a pokud budeme k sobě přistupovat s láskou a se vším co k tomu patří, projeví se to i k okolí a zákonitě budeme šťastný! Smile

teoreticky jednoduché, avšak prakticky na celý život... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: čt březen 05, 2009 8:33 pm    Předmět: Re: Co vy na to? Citovat

fdh napsal:
...tak nějak se mi zdá, že na tom něco bude... a zvlášť když se zamýšlím nad tím, že stále chci někoho koho nemůžu mít a ti co mě milují, ty odmítám...co vy, jaký na to máte názor či zkušenost? Smile


Celý problém tkví v onom "chci".

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Annaka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.12. 2008
Příspěvky: 208

PříspěvekZaslal: čt březen 05, 2009 11:11 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Milujeme ty co nás odmítají, odmítáme ty co nás milují...



tak nějak se mi zdá, že na tom něco bude... a zvlášť když se zamýšlím nad tím, že stále chci někoho koho nemůžu mít a ti co mě milují, ty odmítám...

Když Tě někdo miluje a Ty miluješ jí, dvě síly, které tlačí jedna druhou znásobí množství energie okolo vás a vytvoří jiskření.

Když Ty ji nemiluješ ale ona Tebe ano, ona Tě někam tlačí a Ty chceš tlaku uniknout.

Když Ty ji miluješ, ale ona Tebe ne, Tvoje zamilovaná energie se rozpíná a Ty cítíš tu obrovskou touhu...to je ta rozepnutá energie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt březen 05, 2009 11:29 pm    Předmět: Re: Co vy na to? Citovat

fdh napsal:
Milujeme ty co nás odmítají, odmítáme ty co nás milují...
tak nějak se mi zdá, že na tom něco bude... a zvlášť když se zamýšlím nad tím, že stále chci někoho koho nemůžu mít a ti co mě milují, ty odmítám...
co vy, jaký na to máte názor či zkušenost? Smile

Předem se omlouvám, budou-li má slova znít tvrdě. Je to jako s napravenými kuřáky. Sám jsem tím syndromem trpěl. Pocit, že když jsem zažíval něčí lásku, že TO NENÍ ONO, JE TO MOC SNADNÉ, zatím co jsem byl schopen silně prožívat vztah k jiné, která byla vzdááálená a zdánlivě nedosažitelná.
Dnes jsem si to pro sebe dešifroval jako strach ze selhání. Ono je poměrně snadnější někoho dobývat, než naplno vztah žít. Když někoho dobýváte, tak v podstatě nemůžete nic ztratit, když se to nepovede a je to tááák romantické.
Reálnné partnerství vyžaduje mnohem, mnohem víc. Sílu za oba, když ten druhý potřebuje podpořit, odpovědnost za sebe - to je snad ten největší kámen úrazu - odpovědnost sám za sebe.
Stručně napíšu, co mi pomohlo najít - ne jen východisko, ale skutečné reálné řešení. Převzít odpovědnost sám za sebe, postavit se na vlastní nohy. Být sám sobě partnerem - nepotřebovat nikoho, aby mě chlácholil a utěšoval. Vytvořit tím kolem sebe bezpečný prostor, ve kterém mohu - až se zabydlím - nabídnout místo vedle sebe ještě někomu jinému. Ne jako ošetřovaný, ani jako ošetřovatel. Místo pro rovnocenného partnera.
Takže - když to vezmu stručně - je třeba začít tou odpovědností za sebe sama. Vyrovnat vnitřní polarity: vnitřní muž - vnitřní žena....
Je toho samozřejmě více - hodně se toho vztahuje také k vyrovnaným vztahům k rodičům atd atd. - koho to zajímá a opravdu potřebuje pomoc, tak ať si najde na www.centrumkruh.cz terapeutický seminář Vnitřní muž - vnitřní žena - terapie partnerství v srpnu v Koutech nad Desnou. Rád se mu budu týden intenzivně věnovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: pá březen 06, 2009 12:32 am    Předmět: ... Citovat

Toto je můj "výtvor" starý rok a půl....... Dneska už to mám zaplať pánbůh jinak.... Laughing Laughing Laughing Tak jen pro pobavení


Homo sapiens sapiens - čili člověk nespokojený


Když má ženská rovný vlasy- chce mít vlnitý.
Když má vlnitý- chce mít rovný.
Když má malý prsa- chce větší.
Když má velký prsa- chce menší.
Když má doma kliďase- je s ním prý nuda.
Když má chlapa do větru- chce kliďase.

Chlapi moc svoje vlasy ani prsa neřeší.

Když mají doma ženskou, která je do větru- přizpůsobí se jejímu tempu, ale touží podvědomě po klidu.
Když mají doma puťku domácí, koukají s obdivem po těch "akčních".
Když jim doma ženská po dětech, který jí udělají, přibere- koukají po hubených babách.
Když je jejich ženská jednoduchá- obdivují ty chytré v okolí.
Když je jejich ženská mooooc chytrá, připadají si blbě.

Děti sousedů jsou nějak vychovanější.
Děti sousedů se líp učí.
Děti sousedů určitě neodmlouvají.
Děti sousedů mají zaručeně lehčí pubertu.

Jo, miláčku a jiné ženské mají doma líp uklizeno, co jsi dělala celý den?

Kurník, já chci normálního chlapa, kterýmu bude jedno jak vypadám, ale nebude mu jedno, co mám v srdci a v hlavě.
Chlapa, kterej bude spokojenej s tím, co má a nebude koukat jinde, kde to mají "zaručeně" lepší.

Když poslouchám lidi v mém okolí tak se mi chce brečet a zvracet zároveň.

Do prdele práce.



PS: Dneska už mám toho chlapa, kterej je spokojenej s tím, co má...hhihihi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá březen 06, 2009 11:33 am    Předmět: x Citovat

Chtít někoho, kdo je nedosažitelný může mít svoje důvody: nehrozí nebezpečí ublížení si, člověk si může stavět vzdušné zámky coby kdyby, je to velice bezpečná a neškodná situace. Navíc nedosažitelný partner nás nebude omezovat, zasahovat do našeho času a prostoru, navíc nemusíme být zklamáni realitou, která v soužití s reálným partnerem přirozeně nastane. Je to taková virtuální realita. Nemusíme do vztahu nic investovat.
Taky v tom může být určitý druh pohrdání tím "obyčejným" co se nám nabízí a touhá po něčem "fakt super, nad čím budou kamarádi padat na zadek" - což je taková současná mužská móda.


šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: pá březen 06, 2009 6:38 pm    Předmět: Citovat

Ahojtě

Damao a Šamanko to se děje na podvědomé úrovni??
Nu také mam takovou zkušenost že se do sebe navzájem zamilovávají lidé,ehm Jablkoň o tom moc hezky zpívá,hehe.Bára miluje Káju ,já zase miluju jí,Kája je blázen do Kláry a Klára o Pepovi sní.....Pepa pouze a výhradně ve mě vidí svou jedinou .......

Jak se třeba stane to,že se zamilujeme do protějšku,který pak představuje jednoho z našich rodičů?Na čem je totok založeno?Ehm konkrétněji prosím než že je nám do cesty poslán partner s vlastností otce,za kterou se na něj zlobíme,aby jsme si to už konečně vyřešili,když toho nejme schopni přímo vůči otci a nebo prostě si ho přitááhnem,rodinná karma,však víte,nějak nevím,co se pod těmito vysvětleními skrývá.
Přitahujeme partnery z různých důvodů,nikdy ne náhodou.
Přijde mi,že vaše vysvětlení vyznělo trochu víc přes mozek,než přes to ostatní.Ale mi se zamilováváme,tedy myslím to spontánní zamilování,bez zjevných důvodů.Prostě nás nějací lidé přitahují a někteří ne.Většinou jsme přitahování ke stejným lidem dokola,pokud u sebe nic moc neměníme ve vztahu k sobě a rodině a jedeme si docela podobné vztahy.Jaké elementy to působí,že nás to tak hezky spojuje a mi nějak víme,že se máme zamilovat právě do té osůbky,protože nám nese nějaké poselství?

Džarmí

Ehm ten kousek se zodpovědností chápu.

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: pá březen 06, 2009 8:53 pm    Předmět: zamilovanost Citovat

Možná by stálo za to, tady si definovat zamilovanost. Zdá se mi totiž, že je to tu někdo o voze a někdo o koze.

Je přece rozdíl mezi zamilovaností a touhou, nebo ne?

Toužit můžu třeba po Bradu Pittovi, ale zamilovaná můžu být do někoho, koho aspoň trochu znám, ne? Nebo nevim... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: so březen 07, 2009 8:42 am    Předmět: Citovat

Ahojenky, jakmile se opravdu zamiluju ve smyslu chemie, kdy to cítím v celém těle a zastaví se dech, jedná se o oboustranný pocit. Tato zamilovanost je nádherná. Přitáhnu si vše, kde se nacházím. Wow wow.
Láska ve smyslu přijímání, dávání , podpory atakdále je dalším stadiem, ke kterému může či nemusí dojít. Chtění - ve smyslu zamilování se do osoby, která mě vnímá kamarádsky či vůbec - tam mám jiné energie. Hodně jsem prožívala na základce... Smile Jinak se mi líbí věta - Sobě neutečeš, takže pádit ze vztahu jinam a nemerknout se na mé věci - to je ukvapenost. Někdy ale nepoznám, kdy už je vztah na ústupu. To je jiné téma. Krásnou sobotu, M.

zamilování, milování - krásné. Milování - umět přijímat a dávat - úchvatné.
Hmmmmmmmmmm.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund