Fórum - Zobrazit téma - Feng-Shui - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Feng-Shui
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Feng-Shui
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: st únor 25, 2009 12:16 am    Předmět: Re: jaro je prostě tady Citovat

Lendulka napsal:


Ty jooooo, ale mě je zrovna teď po večerním venčení hafíka KOSA JAKO BLÁZEN!!! Laughing Laughing Laughing


Už chci to teploooooooo


jaro ale není o teple Shocked jaro je přeci o zrodu nového Laughing na teplíčko si ještě počkáme
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: st únor 25, 2009 12:22 am    Předmět: Citovat

Laughing Laughing Laughing

Tak já chci, aby se rodilo nové v teple.....

No nic, myslím, že budu muset zalézt do vany.... nebo se mi ty zuby o sebe úplně udrkokotatajíjííííí

Teplooooo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: st únor 25, 2009 3:55 pm    Předmět: Jaro Citovat

Dnes je krásně. Sluníčko svítí, je teplíčko, sníh odtává, ptáci zpívají, komáři lítají a doma mám první mouchu.
Laughing Laughing Laughing S Láskou Edy. Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: čt únor 26, 2009 1:09 am    Předmět: Sluníčko Citovat

Tak včera touhle dobou jsem tu psala něco o teple....

No a vida, přes den na mě vykouklo sluníčko, tak krásně a silně, že jsem si rozepnula bundu, sundala šálu a litovala toho, že nemám čas na nějakou procházku..... Laughing Laughing Laughing

Vida, tak když to fungovalo včera, tak já prosím dneska znovu. Teplooooo Laughing Laughing Laughing Prosím...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: čt únor 26, 2009 8:00 pm    Předmět: Re: feng-shui - člověk, prostor a čas Citovat

jc napsal:
feng-shui je umění, kterého účelem je sladit prostor a čas tak, aby co nejvíce vyhovoval momentálním potřebám člověka.

...ale jak také říkáte, stačí někdy pohnout židlí, nebo si vymalovat stěnu a začnou se dít "věci".... i to někdy pro radost stačí Smile


Zkusily jsme to v práci. Přemístily jsme těžké nerezové stoly, trochu posunuly počítač a vedle něj umístily ošklivé, velké a těžké příslušenství. Hnuly jsme jenom se třemi věcmi, ale okamžitě jsme pocítily, jak se začaly ,,dít věci" a jak začaly proudit krásné energie. Dřív jsme na sebe ani neviděly. Měly jsme z toho všechny tři ohromnou radost. Úplně jinak se tam cítíme a lépe se nám i pracuje. No a nezapomněly jsme si dát odměnu v podobě kávy Wink .


Naposledy upravil Evik dne pá únor 27, 2009 9:29 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: čt únor 26, 2009 9:03 pm    Předmět: Citovat

nj, taky jsme minulý víkend přestěhovali kancelář a musím říct, že to bylo potřeba .... je to tam mnohem lepší... Smile

mimo to, právě u mě doma probíhá velký úklid, kde vyhazuju věci, který tam už roky leží... někdy docela dilema, ale na co mi asi tak budou sešity ze základní školy? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá únor 27, 2009 7:15 am    Předmět: x Citovat

Very Happy
Je to tady - je tu jaro! Dnes poprvé spali bezdomovci na lavečkách na hlavním nádraží, je tu jaro!
Very Happy

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Annaka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.12. 2008
Příspěvky: 208

PříspěvekZaslal: pá únor 27, 2009 10:39 am    Předmět: Citovat

Tak šamanko,

spolu s malinkou dušičkou jste mi dnes projasnily den Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: so únor 28, 2009 1:12 pm    Předmět: Citovat


Můj pes mi uvěřil, že je jaro a šel provést svojí první jarní očistu Very Happy . Potom prodělal doma ještě jednu očistu , protože z Vltavy opravdu nevoněl. Ale jaro přivítal jak se patří. Bylo to 20. února.



O den později jsem objevila sněženky na zahrádce. Snad někoho potěší Wink .





22.února 2009 . Proč nikdy nejsme spokojeni s tím, co máme? Když je zima, chceme teplo. Když je moc teplo, chceme aby pršelo a když konečně prší, chceme, aby už zase přestalo. Naštěstí příroda ví nejlépe co má dělat.
Rolling Eyes

Krásné jarní dny přeji Vám všem.
Evík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po březen 02, 2009 11:09 am    Předmět: x Citovat

Jsou známé teorie o feng shui na pracovišti - jako pořádek na stole apod.
Bohužel s nástupem k určitému zaměstnavateli jsme limitovaní tím, co je jeho tzv. firemní kultura, tedy soubor předpisů.
U nás je to prostředí - americký typ prostoru, moře lidí v jedné haluzni, přepážené nízkými přepážkami, firemní barvy, zákazy osobních věcí, tapet na monitoru (jednou jsem způsobila vážný problém, když mi tam naskočil Pittáťák a zahraniční návštěva začala rozebírat, že na celém světě jsou ti lidi stejní, co si tam dávají, místo rozebírání šéfova moudra).
Prostě snaha o pracovní, ale neosobní prostor.

Ale můj největší problém je dlouho moje kolegyně naproti za přepážkou. Rozsazení si nemůžeme moc vybírat, jsme limitovaní druhem práce a u mě je důležité místo u topení.
Moje kolegyně je totálně negativní typ. Moc si nemáme co říct. Občas se mě zeptá na nějakou radu, ale pak mi řekne, že stejně jsou bylinky na nic a že si koupí Tantum verde v lékárně, takže už se nenamáhám.
Má manžela a dvě malé děti, ale žijí s rodiči a hlavně šíleně protivným otcem, bez jehož svolení nemůžou ani pohnout židlí a který nesnáší celý svět, všechno je špatně, všichni jsou blbci atd. No a tahle ženská přesně kopíruje jeho názory a celý den je sděluje své sousedce, jen jejich rodina je báječná (až na sestru a její rodinu).
Ufff tohle když máte každý pracovní den, pořád dokola...
Zkoušela jsem reiki ochranu, vajíčko, kde co nenápadného, protože něco takového opravdu hodně, hodně vyčerpává, ale výsledek slabota.
Poslední nápad byl nenápadný kámen, křišťál vpašováný mezi kancelářské potřeby. A představte si - efekt jako když ztlumíte rádio, krapítko mi to ztlumilo na chvíli kolegyni. Ale už je tu po dovči plná elánu znovu, tak uvidíme.
Co by tak mohlo pomoct, kromě změny zaměstnání? Máte někdo nějaký nápad?
Předem díky za inspiraci

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
pip
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 30.9. 2007
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: po březen 02, 2009 1:03 pm    Předmět: Citovat

ahoj šamanko, já bych kolegyni posílala lásku. Protože šťastní a milovaní lidé kolem sebe šíří pohodu a to v tomto případě není, i když ona hlásá něco jiného. Tak to řeším já, i když směrem k lidem, se kterými vznikl konflikt, je to docela těžké. Je zvláštní, jak negativní jedinci dokáží "úspěšně" ovlivnit okolní prostředí. Ale osvědčilo se mi to, buď se vzájemný vztah s člověkem urovnal nebo jsem alespoň získala nadhled v té situaci. A kolegyni by určitě prospělo bydlení bez rodičů ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: po březen 02, 2009 1:06 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Mílo,

dovedu si představit, že když někdo v Tvojí blízkosti neustále generuje takové těžké energie, že Tě to může přidušovat. Vím, jak bych si v takové situaci pomáhal já, ale nemusí to být způsob, který by vyhovoval Tobě. Přesto:

Našel bych si nějaký svůj způsob praktikování meditace mettá, meditace milující laskavosti. Jinými slovy, posílal bych jí Světlo, lásku, přání klidu, spokojenosti, radosti a štěstí, procitnutí, prostě všeho dobrého. Třeba i beze slov na pracovišti. Časem by se to snad mohlo i zautomatizovat. Tohle dělá opravdu divy.

Spouštěl bych si reiki k harmonizaci prostředí. Mezi papíry třeba i vpašoval nějaký symbol. Třeba Boží Světlo, Boží srdce...

Velice krásná a jemná energie, která z nás vyzařuje, když se s ní sblížíme a působí tak léčivě i na naše okolí, je energie Boží pečeti. Tady bys mohla oslovit Psychedelika.

No, a taky meditace vůbec. Všímat si toho, jaké pocity její chování ve mně vyvolává, jaké reakce, kde v těle je pociťuji, jakým způsobem. Jaké myšlenky to ve mně vyvolává.

A prostě to vše jen pozorovat, nesoudit, nehodnotit, všímat si vzniku, průběhu i zániku těch stavů.

Já vím, lehce se to říká. Zkusit to snad ale můžeš, pokud jsi to již nezkoušela.

Hodně štěstí! Cool

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
LEORA
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 10.7. 2008
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: po březen 02, 2009 1:50 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Šamanko,
souhlasím s pip, s tím posíláním Lásky,
Podělím se, co mě se dost osvědčilo, že jsem v době, kdy předpokládám, že ten dotyčný, se kterým mám určitou disharmonii. již spí, /protože je přístupnější jeho podvědomé vnímání. / požádala, zda se s ním mohu spojit, s jeho vědomím, podvědomím, popřípadě s jeho Dušičkou, a když je mi to dovoleno.
Tak se spojím s podvědomím, Dušičkou, tímto človíčkem, a vznesu prosbu na něj, .....v tvém případě například - jestli by se v pracovní dobu omezil jen na pozitivní myšlení, rozhovory....atd
Je to něco jako Silvova metoda, Učivo Modré Alfy, kdy se pracuje na hladině Alfa.
Nanesu příklad.....můžeš si vytvořit v hladině Alfa třeba krásnou kancelář, chrámek, místnost, kde se budeš cítit moc hezky a tam pozveš tuto svou kolegyni, a předneseš jí svou prosbu....
Možná tě to irituje i proto, že si máte něco vyřešit. Ve většině toho co mě rozhazovalo, tak tomu bylo.
Takže já vždy při setkání učiním i malý rituálek odpuštění z obou stran. A věř mi, že vždy se něco pozitivního změnilo. Ovšem, taky záleží na okolnostech jednotlivců.
Takže to bylo znát někdy hned na druhý den, někdy za určitý čas, někdy se to pozvolna rozpustilo, že jsem si až po čase všimla změny, ve vztahi s človíčkem, situací, .....
Ono se to dá použít nejen na konkrétní osoby.
Leora
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: po březen 02, 2009 3:14 pm    Předmět: Citovat

Z vedlejší kanceláře z provozu/máme neustále otevřené dveře, jsou to propojené průchozí místnosti/ kde emoce občas opravdu tečou, s tím, že nejčastěji se hází nepříjemný úkol/problém/stížnost klienta z jednoho na druhého apod.. Tíživá atmosféra spolehlivě proplíží celým prostorem, dala by se krájet Evil or Very Mad takže ji pěkně cítím kolem solaru. Přesto, že nejsem přímý tj. jednající účastník těchto her.
Na tu tíhu kolem solaru mám pro sebe jeden vyzkoušený recept, má to ovšem háček. Já si ho mohu dovolit používat, protože tady v tomto zaměstnání nemám nadřízeného, který by proti tomu mohl mít výhrady Rolling Eyes a samozřejmě mám práci, která mi to většinu času dovoluje/pracuji s čísly a nekomunikuji s klienty/.
Mám v MP3 různé mantry např. Moola mantru od Devy Premal, mám je nahrané za sebou tak, aby jedna trvala min.30 minut. Dám sluchátka-pecky do uší příp. jednoho ucha, a slabě si pustím mantru. Ta mě spolehlivě a vždycky vrátí zpět do rovnováž.stavu. Takhle si mantry pouštím do sluchátek i tehdy, když se cítím unavená a přitom potřebuju vydržet pracovat přesčas, dodá mi to energii. Jsem si vědoma, že tahle rada není ani na vyzkoušení pro každého, záleží především na druhu práce..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po březen 02, 2009 3:14 pm    Předmět: x Citovat

Děkuji za výbornou inspiraci.
Já pořád všude propaguju, že sem chodí spousta zajímavých a moc chytrých lidiček Very Happy !

Vyzkouším a podám zprávu.

Díky

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 11, 12, 13  Další
Strana 6 z 13

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.21 sekund