Fórum - Zobrazit téma - Jak na oslabenou imunitu ? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Jak na oslabenou imunitu ?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Jak na oslabenou imunitu ?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: ne únor 22, 2009 12:18 pm    Předmět: Citovat

Ještě dodatek takový.Myslím,že to vše souvisí se zodpovědností.
Přijmutí zodpovědnosti za svůj život.Pak nejsme zmítáni ,ale držíme vše v našich rukách.

Džarmi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Tazz
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 26.3. 2007
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: ne únor 22, 2009 1:42 pm    Předmět: Citovat

Dzarmi napsal:

Proč nerozpouštět vzorce na vědomé úrovni?
Ze své vlastní zkušenosti mohu potvrdit,že to není jediný způsob,jak měnit či rozpouštět staré vzorce chování.Aniž bych meditace provozovala delší dobu,konkrétně doporučenou meditaci tebou nikdy,tak se mi podařilo rozpustit spousty nepohodlných vzorců chování.Stačilo mi velice často jen uvědomění si,že nefunguje a jen si tím ubližuji.Některé potřebují více pozornosti a práce,ale cest je myslím spousty.

Zajímavé je,že v jiném vláknu v mé reakci na tvůj příspěvek mi přišlo na mysl použít pro tebe přívlastek RADIKÁLNÍ.V tomto příspěvku v tomto vláknu jsem teď zjistila,že jsi to slovo použil dvakrát.Trochu jsem se obávala,jestli jsem ti něco třeba nepodsouvala,zda mé vnímání bylo dobré.Proč je nutné být radikální?Všimla jsem si,že radikálnost může ublížit.


Džarmi,
Evik se ptala na radu. Radit můžu jenom to, co vím. S tou radou pak může naložit, jak chce. Když půjdeš k doktorovi se zánětem slepého střeva, tak tě, s největší pravděpodobností bude chtít operovat. Můžeš to odmítnout. On ti navrhnul léčení v souladu s dlouhodobými poznatky. Ty jsi ale manažerem svého života. Radikální ty rady jsou. Proto je to taky pro většinu lidí tak nestravitelný. Musejí se aktivně podílet na svém zdraví. Není to jako vzít si prášek a dál ležet u televize a čekat, že to přejde.

Na to abych si troufnul v takové věci někomu poradit, musím mít nastudovanou literaturu a pokud možno vlastní zkušenosti. Pokud postavím své rady na pocitech je to na nic a nikdy bych to neudělal. V tomhle případě radikální řešení opravdu nemůže ublížit. Právě stravou dokážeš rychle nastartovat samouzdravovací schopnost organizmu. Protože mu ulevíš od látek, kterých se musí složitě zbavovat a vynaložit na to velké množství energie, která pak chybí na regeneraci.

Dzarmi napsal:

Proč nerozpouštět vzorce na vědomé úrovni?
Ze své vlastní zkušenosti mohu potvrdit,že to není jediný způsob,jak měnit či rozpouštět staré vzorce chování.Aniž bych meditace provozovala delší dobu,konkrétně doporučenou meditaci tebou nikdy,tak se mi podařilo rozpustit spousty nepohodlných vzorců chování.Stačilo mi velice často jen uvědomění si,že nefunguje a jen si tím ubližuji.Některé potřebují více pozornosti a práce,ale cest je myslím spousty.


Je sice pravda, že řadu věcí si vědomě zdůvodníš a snažíš se opět vědomě upravit svoje jednání tak, aby ses toho vzorce zbavila. Jenže většina našich problémů je zakotvena na podvědomé úrovni. Třeba s hněvem. Například víš o sobě, že máš problém a v určitých situacích vybuchneš. Uvědomíš si to a časem si vypěstuješ potlačování hněvu. Na venek budeš sice vypadat, jako že se tě to nedotklo, ale stejně tě to bude žrát uvnitř. Jenom se nebudeš projevovat navenek. Ale to není změna k lepšímu. Jenom si ten problém přesuneš, aby nebyl tak moc vidět. Časem se energie potlačovaného hněvu projeví ve formě nějaké nemoci. Jedině v meditaci dokážeš rozpustit vzorce chování, které škodí tobě a okolí. To že tu meditaci neznáš, ještě neznamená, že nefunguje. Je to metoda používaná 2500 let bez přestávky. Doporučil bych ti knihu (ale i ostatním) "Jak se věci mají" Ole Nydahl. Tam je řada informací o fungování naší mysli.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: ne únor 22, 2009 4:02 pm    Předmět: Citovat

Tazz napsal:
Džarmi,
Evik se ptala na radu. Radit můžu jenom to, co vím. S tou radou pak může naložit, jak chce.Mirek


Hoj Mirku Smile
Souhlasím.Jen jsi mi přišel jako přísný učitel,který dětem vykládá jednu univerzální pravdu.Myslím celkově.Teď už mi přijdeš milý učitel.


Tazz napsal:

Je sice pravda, že řadu věcí si vědomě zdůvodníš a snažíš se opět vědomě upravit svoje jednání tak, aby ses toho vzorce zbavila. Jenže většina našich problémů je zakotvena na podvědomé úrovni. Třeba s hněvem. Například víš o sobě, že máš problém a v určitých situacích vybuchneš. Uvědomíš si to a časem si vypěstuješ potlačování hněvu. Na venek budeš sice vypadat, jako že se tě to nedotklo, ale stejně tě to bude žrát uvnitř. Jenom se nebudeš projevovat navenek. Ale to není změna k lepšímu. Jenom si ten problém přesuneš, aby nebyl tak moc vidět. Časem se energie potlačovaného hněvu projeví ve formě nějaké nemoci. Jedině v meditaci dokážeš rozpustit vzorce chování, které škodí tobě a okolí. To že tu meditaci neznáš, ještě neznamená, že nefunguje. Je to metoda používaná 2500 let bez přestávky. Doporučil bych ti knihu (ale i ostatním) "Jak se věci mají" Ole Nydahl. Tam je řada informací o fungování naší mysli.


Zrovna s tím hněvem mam zajímavou zkušenost,hihihi.V podstatě velice často jsou tyto vzorce spojeny s hněvem a smutkem.
Neřekla jsem,že tvá meditace nefunguje,jen že není jedinou cestou.
Přijde mi zvláštní,že je možné měnit a rozpouštět nevědomě podvědomé vzorce smýšlení,aby byl účinek trvalý.Mam pocit,že čím je práce vědomější ->prožitek zkušenosti porozumění,přijmutí zodpovědnosti,návrat ke své celistvosti a přijmutí s láskou na vědomé úrovni.V podstatě i meditace je vědomě vedena. Very Happy Nebo ne?Vědomě získáváme informaci z našeho podvědomí.
Má zkušenost je,že vzorce řeším vědomě,pomáhajíc si meditací různého druhu.Vždy ocením průvodce pomocníka.Často jimi bývá Damao a Polgara,za což jim mockrát děkuju.Vše je pak jednodušší a rychlejší,než hledat cestu zcela sám.


Krásný den přeji Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: po únor 23, 2009 2:07 pm    Předmět: Citovat

Tazz napsal:
Podle mé vlastní zkušenosti trvá organismu asi dva až tři měsíce do doby než vyloučí většinu (bohužel ne ještě všechny) toxické látky, které jsme si nastřádali za mnoho let, a které si nosíme sebou jako časované bomby. Teprve po čtvrt roce bych začal postupně přibírat i jinou stravu. Člověk, ale většinou zjistí, že mu to tak vyhovuje a už se ke starému stravování nevrátí.



Čau Míro,

myslel jsi to tak, že po čtvrt roce by ten člověk postupně mohl zase přejít na stravu, na kterou byl celá léta zvyklý ?
Víš, ono je těžké překopat své zvyky a návyky. Pokud by ten člověk to přijal jako tříměsíční ,,léčbu ", bylo by to snadnější.
Já vím, že mi nikdo nemůže zaručit, že za 3 měsíce bude vše O.K. Na druhou stranu je to dostataečně dlouhá doba, aby se ukázaly nějaké pozitivní účinky MB stravování ?

Díky za Tvojí nebo Filipovu odpověď.

Evík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: po únor 23, 2009 3:07 pm    Předmět: Citovat

Vynikající způsob detoxikace je mít v jídelníčku co největší podíl živé stravy. Sice to nesouzní se zásadami makrobiotiky, která pokud možno vše uvaří, ale výsledky jsou s tím skvělé. Toto se doporučuje i jako dieta při závažnějších onemocněních.
Výborné jsou i čerstvé zeleninové a ovocné šťávy, nebo chlorella a mladý ječmen. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: po únor 23, 2009 6:45 pm    Předmět: Citovat

Evik:
Podle mého jde o citlivost jedince. Já změnu k lepšímu v psychické oblasti již po prvním jídle, po týdnu MB jsem cítil již změnu VELICE radikální - a to jak v psychice, tak i tělo se začínalo již velmi intenzivně čistit. Ale je to jistě individuální.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Tazz
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 26.3. 2007
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: po únor 23, 2009 9:19 pm    Předmět: Citovat

Evik napsal:

Čau Míro,

myslel jsi to tak, že po čtvrt roce by ten člověk postupně mohl zase přejít na stravu, na kterou byl celá léta zvyklý ?
Víš, ono je těžké překopat své zvyky a návyky. Pokud by ten člověk to přijal jako tříměsíční ,,léčbu ", bylo by to snadnější.
Já vím, že mi nikdo nemůže zaručit, že za 3 měsíce bude vše O.K. Na druhou stranu je to dostataečně dlouhá doba, aby se ukázaly nějaké pozitivní účinky MB stravování ?

Díky za Tvojí nebo Filipovu odpověď.

Evík


Čau Eviku,
přesně tak jsem to myslel. Ta léčba je sice zásadní, ale není to na vždy. Ty tři měsíce jsou dostačující doba, aby se organizmus vzpamatoval. Vracet se k původní stravě by měl člověk, ale zase pozvolna. Ne si dát hned první den stejk s kranolkama a tatarkou.

Ale co je podle mě nejdůležitější jsou informace, proč podstoupit změnu jídelníčku. Protože pak jí to nebude dávat smysl a bude to jen nutné zlo. Nejlepší je přečíst si třeba tu knihu "Nežijeme, abychom jedli..." Kde jsou ty opravdu důležité informace na několika stránkách. Žádný román. Zbytek jsou recepty.

Výsledky na sebe nenechaj dlouho čekat.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: út únor 24, 2009 1:38 pm    Předmět: Citovat

Tazz napsal:
Evik napsal:

Čau Míro,

myslel jsi to tak, že po čtvrt roce by ten člověk postupně mohl zase přejít na stravu, na kterou byl celá léta zvyklý ?
Víš, ono je těžké překopat své zvyky a návyky. Pokud by ten člověk to přijal jako tříměsíční ,,léčbu ", bylo by to snadnější.
Já vím, že mi nikdo nemůže zaručit, že za 3 měsíce bude vše O.K. Na druhou stranu je to dostataečně dlouhá doba, aby se ukázaly nějaké pozitivní účinky MB stravování ?

Díky za Tvojí nebo Filipovu odpověď.

Evík




Čau Eviku,
přesně tak jsem to myslel. Ta léčba je sice zásadní, ale není to na vždy. Ty tři měsíce jsou dostačující doba, aby se organizmus vzpamatoval. Vracet se k původní stravě by měl člověk, ale zase pozvolna. Ne si dát hned první den stejk s kranolkama a tatarkou.

Ale co je podle mě nejdůležitější jsou informace, proč podstoupit změnu jídelníčku. Protože pak jí to nebude dávat smysl a bude to jen nutné zlo. Nejlepší je přečíst si třeba tu knihu "Nežijeme, abychom jedli..." Kde jsou ty opravdu důležité informace na několika stránkách. Žádný román. Zbytek jsou recepty.

Výsledky na sebe nenechaj dlouho čekat.

Mirek


Čauky Very Happy ,

kolegyně se rozhodla, že to zkusí. Knihu se pokusím sehnat v knihovně. Jenom chci říct, že to nebude nějaké bezhlavé vrhání se do čehosi. Ty problémy také nevznikly ze dne na den.
Budeme zkoušet nějaké recepty, zatím nějaké jednoduché z dostupných surovin. Začalo mě to opravdu zajímat a chci absolvovat nějaký kurzík MB vaření. Nemůžu ale někomu něco radit, když o tom nic nevím Wink .

Tak dík

E.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Tazz
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 26.3. 2007
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: út únor 24, 2009 2:54 pm    Předmět: Citovat

Evik napsal:

Čauky Very Happy ,

kolegyně se rozhodla, že to zkusí. Knihu se pokusím sehnat v knihovně. Jenom chci říct, že to nebude nějaké bezhlavé vrhání se do čehosi. Ty problémy také nevznikly ze dne na den.
Budeme zkoušet nějaké recepty, zatím nějaké jednoduché z dostupných surovin. Začalo mě to opravdu zajímat a chci absolvovat nějaký kurzík MB vaření. Nemůžu ale někomu něco radit, když o tom nic nevím Wink .

Tak dík

E.


Čau Evik,
ono to ani nejde ze dne na den začít se vším. Trvá chvíli než se člověk naučí vařit a stravovat jinak než doteď. Většinu starých naučených postupů ve vaření musíš zapomenout a naučit se to jinak. Ale uvidíš, jak bude strava časem neuvěřitelně pestrá a barevná, plná dosud nepoznaných chutí a vůní Razz Já byl taky překvapený. Naštěstí už dneska není problém najít prodejny se zdravou výživou.

Držím palce.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
LEORA
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 10.7. 2008
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: st únor 25, 2009 3:01 pm    Předmět: Citovat

Potřebovala bych nějak poradit co s tím ? Jedná se o kolegyni. Má spousty zdravotních potíží a léčitel jí řekl, že má rozházenou imunitu. Včera jí i lékař řekl, že její problém by mohl souviset s oslabenou imunitou.
---------------------------------------------------------------------------------------
Ahoj Eviku, Razz
jedna moje známá když má potíže tak chodí do http://naturcentrum.salvea.sweb.cz/ k panu doktorovi Pekárkovi.

Posílám webové stránky, abyste si je mohly obě pročíst.
Jeden čas měla známá i odrovnaný imunitní systém z antibiotik, a tam jí dost pomohly se z toho dostat alternativní cestou.

Já tam byla v naturcentru Salvea jen jednou před deseti lety, ale jen jako doprovod své dcery, která měla v té době velké zdravotní potíže.

Další alternativní středisko, které by mohlo velice účinně pomoci Tvé spolupracovnici ....opět webová stránka.

Protože si myslím, že by měla Tvá kolegyně, se dostat pod odbornou péči, alternativní medicíny, která ji nastolí rovnováhu poškozeného těla užíváním medikamentů.
A zároveň u těchto institucí kloubí jak odborná péče těla, ale pracuje se tu i s duchovní podstatou nenocí.

http://www.paracelsium.cz/

Razz Ve snaze pomoci svou troškou do mlýna posílám tyto imformace. Ostatní je na Tobě, informativně a na Známé ...její rozhodnutí.
Arrow hezké heslo užij dne....já dodávám I ŽIVOTA V LÁSCE
Razz zraví Leora
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund