Fórum - Zobrazit téma - Má někdo se sebou podobnou zkušenost? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Má někdo se sebou podobnou zkušenost?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Má někdo se sebou podobnou zkušenost?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: po únor 16, 2009 1:44 am    Předmět: Re: NĚKDE V MINULOSTI JSME SI NA TO PROSTĚ SAMI "ZADĚLA Citovat

toora napsal:
Každý proud, ať už je to voda v korytě řeky, nebo proud výčitek a nařčení, když se mu nestaví překážky, tak prostě jen volně proplyne… pohoda. Wink
Když do cesty postavíme překážku, začne na ni narážet, odrážet se od ní, stříká všude okolo, a stále se točí dokola. Tou překážkou je náš jakýkoli pocit, byť i jemného nesouhlasu, tedy odporu.
Pokud se uvolníme, v tom co je, přijmeme to s otevřenou náručí, nemůže žádné pnutí vzniknout.toora


Voda protéká okolo nás a dotýká se nás.Cítíme její teplotu,sílu,rychlost....
Jsme stále s ní a stále jí vnímáme.
Je asi jediné řešení. Opustit koryto řeky.


toora napsal:

A jestliže stále ještě někdo touží, setrvačností vlastních myšlenek, vyjádřit svá nařčení vůči nám, potom je třeba jen ještě lépe naslouchat - bez soudů a hodnocení. Za slovy pak uslyšíme to, co nám druhý chce doopravdy sdělit.
A tato pozornost nám potom bezděčně otevře naše soucítící srdce.
toora


Porozumění je opravdu důležité. Very Happy Velmi uvolňující.

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: po únor 16, 2009 9:18 am    Předmět: nic nebrat osobně, ani ten smrad Citovat

Dzarmi napsal:
Necítím se tedy špatně protože on na mě něco hází,ale proto,že prostě ten odpadkový koš jde v té místnosti ,kde spolu jsme, hrozně cítit. Confused
Zajímala by mě ta rouška přes nos.



Rešení spočívá v pročištění svého vlastního prostředí – tedy toho,
na co mám neustále bez-prostřední vliv.

Uvolnit se, přestat se sám vztahovat k tomu smradu, ale zároveň mít na zřeteli příčinu - proč to dotyčný dělá.

Jak se mi to daří, poznám - vyčistí se vzduch, ubude celkového znečištění.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendik
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 8.12. 2008
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: po únor 16, 2009 8:06 pm    Předmět: Citovat

Eviku,to co píšeš je tolik podobné!SmileA víš,že je mi tak nějak veseleji u srdíčka?Protože přes to vše jste zůstaly kamarádky.Cítím to tak nějak podobně.Kolikrát,když mám tzv.,,dost",si říkám,jestli mi tohle kamadství víc dává nebo bere a až je mi v tu chvíli ouzko SmilePřesto je to člověk pro mne vzácný a cenný. A to,že jsme se právě my dvě,tolik jiné živ.postoji,názory,celkovým přístupem k životu vůbec,,potkaly",má určitě
nějaký smysl Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 235

PříspěvekZaslal: po únor 16, 2009 9:38 pm    Předmět: Citovat

Lendik napsal:
A to,že jsme se právě my dvě,tolik jiné živ.postoji,názory,celkovým přístupem k životu vůbec,,potkaly",má určitě
nějaký smysl Smile


Jasně, že jo. Nikdy nepotkáme někoho "náhodou".......... Vždycky si máme s tím druhým co dát. Ať je to to dobré, z čeho se radujeme, nebo to špatné, z čeho se něco naučíme.

Nevím proč jsem si myslela hned na začátku, že se u tebe jedná o chlapa. Ty jo, asi si moc projektuju, nebo co??? Laughing

A i když se jedná o kamarádku, třeba stačí si od sebe na chvilku odpočinout a zjištíš najednou jak moc ti chybí....... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: út únor 17, 2009 2:33 pm    Předmět: Citovat

Člověk by asi měl pro své zdraví umět obojí, být sám se sebou bez ostatních lidí a nevidět na tom nic špatného.

Být za každou cenu s druhými je jednoznačná závislost. Taková ta hra zisků a ztrát. On mi sice něco bere, něco není v pohodě na tom vztahu, mě to škodí, ale když já diky němu, nejsem sama, mám s kým promluvit, občas se ke mě chová hezky,... Představa být chvíli sám v tu chvíli může být mnohem horší alternativou, jen pouhé stěžování jak to bolí a je nepříjemné.

Přijde mi občas až moc divné, kolik lidí místo přátelství praktikuje něco jako vzájemná závislost a nerespektování se, a pocity že bych měla tohle, protože ona tamto,... vždyť je přece tak jednoduché říct, teď potřebuju klid pro sebe a prostě si ho udělat. Já takováhle období mívám docela pravidelně a snad jen na vyjímečné případy, kdyby za mnou někdo s něčím přišel, pošlu ho pryč, světe dej mi pokoj, teď odpočívám. Není v tom nic sobeckého, jen o sebe pečuju stejně jako o druhé.

Takže otázka, když je mi to nepříjemné, tak, kde je v tom něco, z čeho naopak získávám, co je vlastně docela fajn.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund