Fórum - Zobrazit téma - Chci pomoct nemocným,můžu? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Chci pomoct nemocným,můžu?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Chci pomoct nemocným,můžu?

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
miguraj
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 16.11. 2008
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: čt listopad 20, 2008 12:59 pm    Předmět: Chci pomoct nemocným,můžu? Citovat

Ahojky,mám takový dotaz.Jsem zdravotní sestra a mám R1.Pracuji na interně,což znamená,že máme hodně starých nemocných lidí a celkem často se setkávám se smrtí.Vím,že spousta těch lidiček má bolesti a zvláštˇ ti v terminálním stadiu.Samozřejmě,že dostávají léky,někdy bohužel nezabírají a to včetně opiátů.Tady jsem si přečetla,že by se nemělo reiki dávat,pokud o tom ten dotyčný člověk neví a nemám tedy jeho svolení.Já bych chtěla těm lidem trošičku ulevit ,ale od lidí v terminálním stadiu těžko už dostanu svolení.Myslíte,že můžu trochu pomoci a ruce přiložit?Mám strach abych jim ještě víc nepřitížila.
Prosím vás hlavně to neberte,že si chci hrát na Boha,chci jen pomoct,té bolesti a neštěstí vidím hodně a někdy je to hodně zlé...
Děkuji za odpovědˇ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Houbik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.7. 2008
Příspěvky: 124

PříspěvekZaslal: čt listopad 20, 2008 3:51 pm    Předmět: Citovat

Ahojky Migurajko, či jak tě naskloňovat
Nu, zkouším se vcítit do tvé role a musím říct ... nedokáži to.
Tím chci říct, pár řádků napíši, co se domnívám, ale jen ty si vnitřně najdeš správnou cestu
Já bych to zkoušel působením na dálku, prostě si vizualizovat,
že Reiki vyplňuje chodbu jako zlatavá či stříbrná mlha (dosadíš dle toho, co je ti milé a hezky představitelné). Nikomu se nevnucuje, prostě zde je, klidná a bodrá. Nu a pokud si nějaká dušička bude chtít vzít, sama si určí kolik, nebo zda vůbec ne.
To dálkové působení mi přijde "nejbezpečnější", je však jasné, že přímé přikládání je účinější. Pokud se zklidníš, bude z tebe vyzařovat pokora a láska, pak bych se ničeho nebál.
Samozřejmé je to, vědět, že si tyto pocity jen nenamlouváme,
to už bychom "páchali dobro".
Přeji hezké posílání lásky a Reiki, byť je to vlastně jedno a totéž.

Houbik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mruze
Nováček
Nováček


Registrace: 22.10. 2008
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: čt listopad 20, 2008 4:18 pm    Předmět: Citovat

ahojky,psala jsi,že tito lidé mají bolesti a berou na ně léky tíšící bolest. Reiki je silně čistící ,takže bys jim mohla tyto léky z těla vyčistit,jejich bolest by se zvýšila.Raději bych tuto situaci řešila pomocí vysílání lásky ze srdeční čakry(zelenozlaté světlo),ze kterého si vizualizuj zlatozelenou kouli,do které je mužeš "uzavřít".Je to jednoduché a velice účinné.Lze to praktikovat i z domova.Hezký den
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
polgara1
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 106

PříspěvekZaslal: čt listopad 20, 2008 4:33 pm    Předmět: Citovat

Já na tvém místě bych působila na sebe. Reiki prostoupí tebe a tvou osobnost a skrze tebe bude zářit harmonie a klid. Naše úmysly můžou být krásné a čisté, ale prostě nesmíme zasahovat do osudů jiných lidí. Nevíme, co je má potkat.

Dodržuji pravidlo, že reikuji pouze toho, kdo mi to svolení dá. Je to výraz úcty vůči tomu člověku.
Nicméně třeba v metru se mi často stávalo, že se mi to spouštělo samo od sebe. V tom případě jsem to nechala tak a jen řekla: "Nechť si vezme, kdo potřebuje, pokud to je v souladu všeho se vším."

Jste krásná světluška a já Vám držím palečky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
miguraj
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 16.11. 2008
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: čt listopad 20, 2008 5:43 pm    Předmět: Citovat

děkuju vám všem za odpovědi.Rozhodně bych nechtěla nikomu ublížit,vím,že ti lidé toho mají až dost.To s těmi léky mě nenapadlo a logicky to asi tak bude.Nechtěla bych samozřejmě na někoho působit tak,aby mu potom bylo ještě hůř než předtím.To s tou energií do prostoru je asi nejlepší řešení,atˇ si potom bere kdo chce.Děkuju za rady. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Pandik
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 13.7. 2003
Příspěvky: 94

PříspěvekZaslal: čt listopad 20, 2008 9:47 pm    Předmět: pomoc v nemocnici Citovat


Chtěl bych jen podotknout pár věcí.
AD REIKI je čistící - na tom je dosti pravdy, ale že by někomu přidávalo působení REIKI bolest, když je pod prášky, je nesmysl. REIKI podpoří organismus člověka, usnadní detoxikaci léků ale nezruší jejich "žádoucí" působení pro dotyčnou osobu. Naopak omezuje ty nežádoucí reakce.
AD svolení a působení - Pokud člověk vnitřně cítí, že by měl pomoci a není to představa jeho ega, ale opravdu niterný pocit, tak by to měl udělat, má-li k tomu čas a prostor. Tím nepáchá žádné dobro ani zlo!
AD vizualizace - je to dobrá věc, ale pro někoho, kdo s REIKI začíná může být dosti obtížná. Přiložit ruce je většinou prostší a účinější.
AD působení srze sebe - vynikající metoda. Když má člověk dost času a opravdu sobě věnuje hodně REIKI, pak z něj REIKI přímo vyzařuje a působí v prostoru, kde se nalézá.
AD poznámky - také jsem cítil niterný pocit to sem napsat, jinak bych se vám nepletl do vašich osudů.
Pandik
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: pá listopad 21, 2008 12:15 am    Předmět: Citovat

[quote="mruze"]ahojky,psala jsi,že tito lidé mají bolesti a berou na ně léky tíšící bolest. Reiki je silně čistící ,takže bys jim mohla tyto léky z těla vyčistit,jejich bolest by se zvýšila./quote]
Nevím, kdo Ti namluvil, ale to, co píšeš, není pravda. Je to jedna z pověr která kdysi před lety do Reiki pronikla - nikdy nebyla potvrzena, stejně jako nesmysl šířený v některých knížkách Waltera Lübecka, že se Reiki nemá působit na někoho, kdo jde na operaci, aby se neprobral na sále z narkózy.
Prostě - není to pravda. Přesvědčil jsem se o tom už nesčetněkrát.
Jiná věc je, že třeba po zákrocích u zubaře s místním umrtvením se tělo díky Reiki rychleji vyčistí, ale také se vše rychleji zahojí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 119

PříspěvekZaslal: pá listopad 21, 2008 10:25 am    Předmět: Citovat

Reiki ulamuje hroty v daných situacích.

Pokud někdo má jít na operaci, tak reiki není od toho,že se jí vyhne ale způsobí, že v průběhu operace nastanou ty nejlepší konstelace, aby vše proběhlo jak nejlíp může včertně vhodně vybraných léků.
Pokud někdo chce odejít z tohoto světa, tak reiki mu pomůže v klidnějším odchodu a my to jenom přijímáme.

Když někomu posíláš reiki, nevkládáš tam úmysl a vždy si přeješ, aby vše proběhlo s božím plánem, tak nemůžeš nikomu ublížit.

Roso
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
miguraj
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 16.11. 2008
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: pá listopad 21, 2008 4:27 pm    Předmět: Citovat

Ještě jednou vám všem moc děkuji za odpovědi,myslím,že tedˇ už vím,co dělat.Děkuju moc i Petrovi(Hyter)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Houbik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.7. 2008
Příspěvky: 124

PříspěvekZaslal: po listopad 24, 2008 8:12 am    Předmět: Citovat

Ahoj "kucí", zkušení to praktici
Moc díky za ujištění, že Reiki nezhoršuje stav človíčka, při indikaci léků.
To je zajímavé, stále jsem měl k posílání lidí "pod prášky" trochu obavu,
a teď jsem si vzpoměl, že to bylo zaseto Walterem Lübeckem.
Už jsem úplně zapoměl, že to tam psal, ale jistě to zůstalo podprahově ve mě.
Sičák jeden

Houbik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dav
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: ne leden 04, 2009 4:57 pm    Předmět: Citovat

ahoj nešnaž se být matka spasitelka to se z toho v tvém zaměsnání zblázníš
no já vim je to pro dobrou věc tak by to zas tak nemuselo vadit že o tom neví ublížit nemůžeš to reiki nedělá R1 je slabá jemná energije tam ani moc nezmužeš.až budeš mít 2R tak se ti otevřou nové možnosti léčit v tvém zaměsnání se ti naskytne i meně příjemná věc můžeš odvádět duše přez 3 krat 3 symboli vytvoříš duhoví most aby duše mohli odejít.ale je tu i větší ryziko pro tebe musíš se častěji čistit od negativní energie okolo tebe je spoustu nemocí a negativní energie proto deně čistit určitě si pořiď křištáljako přívěšek na krk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Daerwok
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 25.11. 2008
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: út únor 10, 2009 12:37 am    Předmět: Citovat

Řekl bych, že můžeš, ale pacientovi o tom musíš říct (a ten s tím musí souhlasit).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Daerwok
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 25.11. 2008
Příspěvky: 21

PříspěvekZaslal: út únor 10, 2009 12:39 am    Předmět: Citovat

dav napsal:
ahoj nešnaž se být matka spasitelka to se z toho v tvém zaměsnání zblázníš
no já vim je to pro dobrou věc tak by to zas tak nemuselo vadit že o tom neví ublížit nemůžeš to reiki nedělá R1 je slabá jemná energije tam ani moc nezmužeš.až budeš mít 2R tak se ti otevřou nové možnosti léčit v tvém zaměsnání se ti naskytne i meně příjemná věc můžeš odvádět duše přez 3 krat 3 symboli vytvoříš duhoví most aby duše mohli odejít.ale je tu i větší ryziko pro tebe musíš se častěji čistit od negativní energie okolo tebe je spoustu nemocí a negativní energie proto deně čistit určitě si pořiď křištáljako přívěšek na krk


Ale reikista přece nepředává vlastní energii a ani energii pacienta nepřijímá, zde není důvod k obavám, narozdíl od jiných technik léčení
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
riki
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 24.1. 2009
Příspěvky: 55

PříspěvekZaslal: út únor 10, 2009 8:35 pm    Předmět: Citovat

Jestli chceš Migurajko pomoci pacientům v nemocnici, tak se hlavně v tom neutop. Myslíš to jistě dobře, ale mysli především na sebe, abys měla pořád z čeho dávat. Jinak je také známá technika s bílou koulí. Třebas večer doma někde, kde budeš v pohodě si představíš před sebou bílou kouli z Reiki. Ale je to lepší s Reiki 2. Pak necháš volně myšlenky proudit, no a když se Ti někdo vybaví, prostě ho necháš v kouli proléčit. Tak se Ti tam můžou střídat různí lidé, třeba i ti pacienti z nemocnice. Touhle metodou nemůžeš nikomu ublížit. Jen si dávej pozor na to, abys tam nedávala svá přání. Prostě nechat volně proudit. Přeji hodně zdaru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund