Fórum - Zobrazit téma - Čoukurei - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Čoukurei
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Čoukurei

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Ako orientovany ČKR pouzivate?
lavotocivy, prvy tah dolava, dole a potom spirala
14%
 14%  [ 2 ]
pravotocivy, prvy tah doprava, dole a potom spirala
42%
 42%  [ 6 ]
pouzivam aj lavotocivy aj pravotocivy
42%
 42%  [ 6 ]
Celkem hlasů : 14

Autor Zpráva
nevadiii
Nováček
Nováček


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: út únor 10, 2009 9:22 am    Předmět: Čoukurei Citovat

Ahojte,
mam otazku ohladne tohoto symbolu, kto pouziva ktory, pripadne ak pouzivate oba (teda ten isty ale zrkadlovo obrateny) tak kedy? Bol som zasveteny s lavotocivym ČKR, teda ze prvy tah je sprava dolava, dole a potom spirala. Nie je to s nim tak isto ako so spiralou? Z jedneho pohladu vysiela a z druheho odobera? Nie je rozdiel aj pri pouziti pre seba a ked chcem posielat reiki niekomu inemu? Alebo je jedno s ktorym som bol zasveteny a pri pouzivani reiki sa automaticky pouzije spravne?
Dakujem za nazory a krasny dnik prajem ;c)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: út únor 10, 2009 11:19 am    Předmět: Citovat

Já jsem na tohle téma slyšela hromadu názorů a nakonec jsem z toho sama pro sebe udělala tenhle závěr:

Pro účely Reiki byla definována určitá slova a k nim přiřazené znaky (můžeme se dohadovat z čeho a proč Usui sensei vybral zrovna tyto, existuje na to i kniha). Co mám zdroje od Davida Kinga, v Hajašiho škole se používal pravotočivý. Prostě to tak bylo. Efekt nebyl ve spirále, ale v propojení mantry a symbolu a významu, sem přines koncentraci, sem zaměř Reiki.

V tom zadání nebylo nic o doleva odeber, doprava přidej. To jsou zadání a koncentrace jiných. Takže pokud budeš pečlivě cvičit v tomhle jiném zadání, začne to tak fungovat, vytvoříš spojení a záměr. Stejně jako to udělalo se stovkamy symbolů mnoho jiných lidí. Usui sensei měl ale ve svém záměru pouze 4 symboly, které reprezentovaly to podstatné z jeho přístupu a pomáhaly se žákům nějak rozvíjet. Úplně přesně, umožnovalo jim to jejich mysl koncentrovat na určitá témata a zažívat je, nic víc. Ostatní už je z nějakých více či méně rozumných důvodů přidáno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Ziki
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 29.4. 2008
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: út únor 10, 2009 1:24 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, mě moje učitelka Reiki učila, že pravotočivý je pro pravou ruku a levotočivý pro levou. Na procivičování obou mozkových hemisfér jsme malovali všechny symboly oběma rukama najednou (levou to je vždy zrcadlově). Nejdřív to bylo složitější, pak už to šlo samo...

ČKR je pro aktivaci Reiki, takže nemůže energii odebírat....
Vypadá to, že tě někdo postrašil. Reiki neubližuje, energii dodává, harmonizuje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Ziki
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 29.4. 2008
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: út únor 10, 2009 1:26 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, mě moje učitelka Reiki učila, že pravotočivý je pro pravou ruku a levotočivý pro levou. Na procivičování obou mozkových hemisfér jsme malovali všechny symboly oběma rukama najednou (levou to je vždy zrcadlově). Nejdřív to bylo složitější, pak už to šlo samo...

ČKR je pro aktivaci Reiki, takže nemůže energii odebírat....
Vypadá to, že tě někdo postrašil. Reiki neubližuje, energii dodává, harmonizuje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
nevadiii
Nováček
Nováček


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: út únor 10, 2009 1:57 pm    Předmět: Citovat

dakujem za odpovede :c)
aby som upresnil, tym ma nikto nestrasil :cD pytam sa len kvoli podobnosti so spiralou a ked sa dostanem k mistrove (naozaj netusim ako to vysklonovat Embarassed ) tak sa tiez chcem spytat, ale cely cas som ostal "verny" tomu, co som "zdedil" Wink a este ma zaujimalo kolko ludi je naucenych kreslit ho na ktoru stranu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: út únor 10, 2009 3:06 pm    Předmět: Citovat

Ze začátku jsem si to pletla. Ve snaze pomoci jsem si to popletla. Zjistila jsem, že ho dělám do leva. Učili mě pravotočivý. Mé zjištění a zkušenost je, že je důležitý záměr. Je jedno zda vlevo či vpravo. Reiki působí stejně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Hyter
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 5.3. 2008
Příspěvky: 198

PříspěvekZaslal: út únor 10, 2009 5:50 pm    Předmět: Citovat

Souhlasim s Edy. Tohle tema se tu jiz ve starsich prispevcich resilo.
Neni nic snazsiho nez si to vyzkouset....nalevo i napravo a vnimat jaky z toho mate pocit. Ja stejny Smile
Take souhlas s Naryou, ze dulezitejsi je zamer a funguje si i symbol predstavit....vybavit si ho....myslet na neho ........a uz to jede....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
JANAA
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 28.9. 2008
Příspěvky: 54

PříspěvekZaslal: út únor 10, 2009 6:15 pm    Předmět: Citovat

Podívejte se na své tělo, má dvě oči, dvě uši, dvě nohy, dvě ruce, orgány do páru...dejte před sebe své ruce, podívejte se, co vidíte, dva palce, jeden směřuje vlevo, jeden v pravo, ale oba potřebujeme, oba užíváme, tak klidně užívejme oba symbolky, nehledám problém, kde není.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund