Fórum - Zobrazit téma - Zasvěcení a učení - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Zasvěcení a učení
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Zasvěcení a učení
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
TomasKl
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 12.4. 2005
Příspěvky: 159

PříspěvekZaslal: út leden 09, 2007 12:25 pm    Předmět: Citovat

to t-alva

pokud máš tak velké pochybnosti, že sem napíšeš takový dotaz, je docela možné, že Tě budou brzdit aby sis to užil na kurzu (na druhou stranu, pokud by se tam tvoje pochyby rozptýlily bude zážitek o to silnější). Takže já na Tvém místě bych udělal zkoušky a pak by se vidělo. Ale je to samozřejmě Tvoje volba...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
TomasKl
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 12.4. 2005
Příspěvky: 159

PříspěvekZaslal: út leden 09, 2007 12:27 pm    Předmět: Citovat

LW "a Zeto, který z nich jsi ty?"

Milý LW, Zeto je přece Mistr, jako jsme my všichni, jak jsi tady psal. Není to přeci jen trochu moc ironie vůči Mistrovi???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lightworker
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.8. 2003
Příspěvky: 886

PříspěvekZaslal: út leden 09, 2007 1:07 pm    Předmět: Citovat

TomasKl napsal:
LW "a Zeto, který z nich jsi ty?"

Milý LW, Zeto je přece Mistr, jako jsme my všichni, jak jsi tady psal. Není to přeci jen trochu moc ironie vůči Mistrovi???


Milý TomasKl,

je docela vidět, že mé příspěvky čteš a to mě těší. Opravdu. Laughing

Ale čteš taky tak podrobně, co jiní jinde píší? Ano, bylo to šťouchnutí do Zeta, ale v ten den, co se psaly i jiné příspěvky. Proto to vypadá tak, jak to vypadá i když je to třeba jinak, než to, jak se ti to zdá. Samozřejmě, že Zeto je Mistr, jako jsme my všichni!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
TomasKl
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 12.4. 2005
Příspěvky: 159

PříspěvekZaslal: út leden 09, 2007 1:21 pm    Předmět: Citovat

čtu jen co mne zajímá
a i z toho mi v paměti utkví jen co mne nějak zaujme silně
nevím jak to je a nezdá se mi to nijak, jen mne zajímalo, není-li to příliš mnoho irone vůči Mistrovi, nic víc, nic míň...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lightworker
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.8. 2003
Příspěvky: 886

PříspěvekZaslal: út leden 09, 2007 2:10 pm    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: út leden 09, 2007 2:23 pm    Předmět: Citovat

Lightworker napsal:
TomasKl napsal:
LW "a Zeto, který z nich jsi ty?"

Milý LW, Zeto je přece Mistr, jako jsme my všichni, jak jsi tady psal. Není to přeci jen trochu moc ironie vůči Mistrovi???


Milý TomasKl,

je docela vidět, že mé příspěvky čteš a to mě těší. Opravdu. Laughing

Ale čteš taky tak podrobně, co jiní jinde píší? Ano, bylo to šťouchnutí do Zeta, ale v ten den, co se psaly i jiné příspěvky. Proto to vypadá tak, jak to vypadá i když je to třeba jinak, než to, jak se ti to zdá. Samozřejmě, že Zeto je Mistr, jako jsme my všichni!


Lighte: to je věc názoru, já nerad používám tak velká a vznešená slova jako Ty.

Nevím k čemu je dobré býti mistrem když neumím býti žákem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Babun
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 14.9. 2005
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: út leden 09, 2007 2:38 pm    Předmět: Citovat

UŽ ZASE? JAK MALÍ KLUCI....... Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lightworker
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.8. 2003
Příspěvky: 886

PříspěvekZaslal: út leden 09, 2007 3:25 pm    Předmět: Citovat

Zeto

Je to myšlený tak, že všichni jsme Mistři, že všichni máme to vědění uvnitř nás, jen se na něj musíme rozpomenout. Není to zase až tak vzletný, ale co na to říkáš? Logika by v tom mohla být, ne?

Pokud se někdo cítí být pořád jen žákem, pak odevzdává tu svou moc na někoho jiného. Je to samozřejmě pohodlnější být někým veden už jenom proto, že jsme na to byli celý život zvyklý. To je ta nová paradigma tohoto času - jsem Mistrem svého života v každé situaci. Je to o sebepoznání a pak i o vědění, co "já jsem".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1061

PříspěvekZaslal: út leden 09, 2007 3:31 pm    Předmět: Citovat

Já se pokouším logice vyhýbat.

To co popisuješ mi dává smysl, jen dokud to neprožiju nepochopim.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
TomasKl
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 12.4. 2005
Příspěvky: 159

PříspěvekZaslal: st leden 10, 2007 9:20 am    Předmět: Citovat

Parafráze starého známého příběhu
"byl jednou jeden klášter, kterému se dařilo stále méně, mniši byli na sebe oškliví, pomlouvali se místo aby meditovali, nikomu už se nechtělo studovat staré texty atd.
Nešťastný představený kláštera vydal se do pouště, kde měl údajně žít moudrý poustevník. Opravdu ho našel a ten, ještě než představený cokoli řekl, povídá "v Tvém klášteře žije v přestrojení Mesiáš. Ale vy jste ho nepoznali a za to jste trestáni úpadkem. Ale on tamn ještě poořád je a tak máte ještě pořád šanci"
Představený se vrátil, zveřejnil co se dověděl. Kdo to může být, přemýšleli všichni, to že je jako ostatní, že se zdá, že má různé chyby, může být součást přestrojení... a každý se ke každému začal chovat jako k Mesiášovi. Atmosféra se úplně změnila a klášter vzkvétal..."

Nejspíš jste to četli (napsané mnohem líp, než to umím já...)

Takže ta vize LW že všichni jsme Mistři je podle mne super a moje otázka byla o tom, jestli se podle toho chová. Byl by stejně ironický jako vůči Zetovi i vůči Budhovi nebo Ježíšovi?

Myslím, že základem vztahu k Mistrovi není fanatické obdivování, ale úcta.

A Zeto Tvůj názor, že jsi žák je podle mne taky super - já myslím, že se tím žádné odpovědnosti nezříkáš, jen vyjadřuješ svou pokoru.

Představte si, že by každý viděl sám v sobě pokorného žáka a v ostatních Mistry a že bychom se podle toho chovali. Třeba všicni muži ke svým manželkám a ony ke svým mužům... všichni dospělí k dětem... politici ke svým voličům a k sobě navzájem... novináři (to už si představuju těžko)... právníci (nepředstavitelné... :o) atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: st leden 10, 2007 4:41 pm    Předmět: Citovat

T-alvo, svůj příspěvek si psal na konci prosince, jak je teď?:)
Já bych ti poradila jediné "pusť starosti o čištění z hlavy, zaměř se na úspěšné zvládnutí zkoušek, hodně pij, dlabej vitamíny(nejlip v přírodní stravitelné formě), dohlížej na to aby si nejedl těžká, ale naopak přiměřené výživná jídla,pravidelně a taky si dopřávej dostatečný spánek.

To vše ti může pomoci, aby se tělo dostalo do pohody. Reiki je jen další impuls, který směřuje tělo k tomu, aby bylo v pohodě a nejen tělo. Takžě obavy o čištění pust z hlavy, chovej se k sobě hezky, hledej co je ti příjemné a co tě uklidňuje nebo povznáší.

Ostatně první "pravidlo" Reiki "Nebudu se zlobit, nebudu si dělat starosti" je právě o překonávání pochyb jestli člověk dělá něco správně nebo co se vlastně bude dít.
Pointou není to, že musíme věci dělat dokonale. Ale pokaždé když tu samou věc opakujeme, se v jejím provádění zlepšujeme. Je naprosto v pořádku že začátečník tápe. Tohle "pravidlo" ukazuje, že nic není špatně a neměl by se člověk rozptylovat pochybnostma. Věci se dějí a mistrovství dosáhneme postupným opakováním. Měli bychom činnosti věnovat plnou pozornost a nerozptylovat se, nevadí, že to není dokonalé, každým pečlivým opakováním se zlepšujeme a je to tak naprosto v pořádku.

Tak hodně stěstí ve zkouškách. Také s nimi bojuju. A na jaře mě čeká ta zkouška nejzkouškovatější.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
t-alva
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 21.11. 2006
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: st leden 17, 2007 6:57 pm    Předmět: Citovat

Narya napsal:
T-alvo, svůj příspěvek si psal na konci prosince, jak je teď?Smile ...


Ahoj. No teď je tak, že mám před sebou 2 celkem obtížné zkoušky, takže se pořád jen učím.
Až budu mít na začátku února pokoj, tak se zřejmě vydám na kurz 1. stupně Smile
Tobě ať též dobře dopadnou zkoušky. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund