Fórum - Zobrazit téma - Procítit si symboly - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Procítit si symboly
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Procítit si symboly

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: pá září 26, 2008 11:24 am    Předmět: Procítit si symboly Citovat

otázka asi přímo na Damaa:

Karle, na semináři a dokonce i na starém reikiwebíku doporučuješ procítit si symboly. Nějak se mi tonedaří, takže asi potřebuji nápovědu, můžeš mi prosím poradit, jak na to?

díky

Hanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt leden 01, 2009 11:51 am    Předmět: Citovat

Hanko, moc se omlouvám, že jsem na Tvůj dotaz nezareagoval dříve - nějak mi to uniklo. A přišel jsem na to až při "Novoroční inventuře". Tak to napravím:
Pobídku k prociťování symbolů jsem dostal od Mari Hall jako individuální pokyn myslím někdy v roce 1994. Ptal jsem se stejně jako Ty a bylo mi řečeno, že s nimi mám meditovat. Měl jsem pocit, že opět nic nevím, ale napadlo mě, že bych mohl při rovnání čaker použít vždycky jen jeden ze symbolů. Zážitky byly hodně zajímavé, takže jsem se na čas s pokorou vrátil k technice vyrovnávání čaker a užíval si toho, co nastane, když nezůstaneš v některé pozici pouze 3 minuty nebo tak nějak, ale necháš vědomí, aby se buď "rozprostřelo" nebo stáhlo do malého bodu. Zjistil jsem, že u každého symbolu se děje něco malinko odlišného - po čase jsem si z toho odvodil, že každý z tří symbolů Reiki jakoby napomáhal vstoupit do určité úrovně vědomí hlouběji - nuď jsem prožíval emoce, nebo se mi "objevovaly" před vnitřním zrakem určité situace a mé postoje - někdy do bylo dost tvrdě upřímné...! Třetí symbol zase, jako by mě vracel zpátky do mého středu, k mé jedinečnosti.... Tam jsem uviděl podstatu toho, co je vyjadřováno symbolem Dharmakaya... ale to nebudu popisovat, jednak proto, že se to slovy popsat nedá a jednak proto, že určitě každý z nás bude mít zážitky odpovídající své jedinečnosti a tedy jiné.
Před několika lety jsem pronikal do cvičení 3 úrovní podle Michaela Barnetta - došlo mi, že po individuálních zážitcích - což odpovídá 2. úrovni - dojde jakoby ke vstupu do kolektivního vědomí - Akašické Jednoty, nevím jak to nazvat, protože každé z těch slov může jen povrchně popsat, co se ve skutečnosti prožívá. Je to opravdu nepopsatelné. No ale k symbolům Reiki - asi po těchto zkušenostech jsem si pro sebe vytvořil určitou otevřenou vizi toho, jak by to mohlo fungovat a postupně v meditacích, které byly v podstatě jen spontánním využitím dosud nabytých zkušeností, jsem si tu vizi začal zkoušet či ověřeovat, ale ono je to spíš podobné tomu, jako když dítě škvírkou ve dveřích nahlíží někam, kde zpočátku je tma, trochu s obavou, s velkou zvědavostí a spíše intuitivně reaguje na to, co vnímá.
Takže teď bych z toho měl udělat z toho doporučení.
Asi bych doporučil vrátit se k rovnání čaker a používal bych určitou dobu (nestačí den dva) jen jediný ze symbolů Reiki. Pak uvidíš, co přijde dál.
Určitě si na toto téma ještě popovídáme osobně na Reiki 3 - bude na to dost a dost prostoru - těch symbolů, se kterými se dá podobně pracovat, dostanete v jednotlivých lekcích asi 15. Takže si to užijeme.
To, co sem píšu - myslím - může nakonec využít každý, kdo má zájem, ať už studuje Reiki u kteréhokoliv učitele.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: ne leden 11, 2009 10:23 am    Předmět: Citovat

Když si teď opět pročítám tvůj příspěvek Kájo,tak ne jen,že všemu mnohem lépe rozumím,než když jsem si ho četla před seminářem reiki II. u tebe,ale zpětně se vracím k tomu,jak jsem se cítila po zasvěcení do třetího symbolu.Po emočním sklidnění jsem se cítila více sama sebou,jakoby pevněji,včetně více sebeúcty a sebelásky.Cítila jsem se silná.
Srandovní bylo,že když jsme šli na oběd,tak jsem měla pocit,že každý,kdo na mě kouká v restauraci či obchodě a na ulici si myslí ,,Hmmm ta je úžasná.'' Very Happy

Pěkný den přeji Jarmila
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po leden 12, 2009 3:00 pm    Předmět: Citovat

No, Jarmilo, Ty prostě úžasná jsi a to, že sis dovolila to vidět způsobilo, že to najednou vidí i lidé kolem Tebe. Jen se koukni semhle: http://www.webspirit.cz/index.php5?page=gallery&gallery=66&show=img - jak jsi krásná a důstojná současně, jak Irská královna. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: po leden 12, 2009 4:06 pm    Předmět: Citovat

Very Happy Very Happy Very Happy

Děkuju
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund