Fórum - Zobrazit téma - Minulost - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Minulost
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Minulost

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: ne leden 04, 2009 11:25 pm    Předmět: Minulost Citovat

Mám Reiki 2 už dlouho. Našla jsem se v tom. Spousta věcí a vnímání se mi změnilo. Jsem za to vděčná. Říkám tomu čáry máry. Užívám si to souznění s přírodou a stále se učím zdokonalovat.
Intuice mi funguje dobře a dokonce mám-li otázky, odpovědi mi chodí. Jen na jednu otázku nevím odpověď. Proč jsem si musela minulost, z kterou jsem se nedokázala srovnat, prožít znovu? To jsem tak natvrdlá, že jsem přehlídla jiné způsoby? Nebo to byl pro mě snad ten nejlepší způsob, jak se s těmi zážitky vyrovnat?
Po Reiki 1 jsem si totiž prožila nespracované zážitky znovu. Hrůza. Stejné situace na stejném místě! Tentokrát buď některé dopadli dobře nebo špatně, ale tak jinak-snesitelněji. Sice mi to pomohlo, ale takhle?
Dnes mě skutečně minulost netrápí, budoucnost nezatěžuje. Žiji právě teď a tady. Poradíte mi? Zná někdo odpověď? Salo se vám to také? javascript:emoticon('Question')
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po leden 05, 2009 8:16 am    Předmět: x Citovat

Laughing
Není co odpovídat, vždyt ty se ptáš, rozebíráš a odpovídáš si sama.
Ostatně sama víš nejlíp, jestli se ti povedlo lekce zvládnout nebo musí přijít ještě další kolo v jiné verzi...

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: po leden 05, 2009 9:08 am    Předmět: Zprofanovaná slova "tady a teď. Citovat

Edy napsal:
Žiji právě teď a tady. Poradíte mi? Zná někdo odpověď? Salo se vám to také?


Ahoj Edy.

Kdyby jsi doopravdy žila "tady a teď" tyto Tvoje otázky vůbec nevzniknou.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: po leden 05, 2009 9:58 am    Předmět: Citovat

Tedy Edy, klobouk dolů, permanentně v teď a tady, to je již osvícení. Blahopřeju. Míša.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po leden 05, 2009 10:37 am    Předmět: x Citovat

toora: taky mě to napadlo, co je vyřešeno to není potřeba rozebírat a nad tím dumat. Nějaký háček tam ještě bude...

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: po leden 05, 2009 11:39 am    Předmět: ZMECHANIZOVANÉ VNÍMÁNÍ Citovat

Ahoj Šamanko,
ten háček je také například v tom, jak chápeme a zároveň taky nadužíváme určité pojmy,
jako je také to duchovňáckým žargonem profláknuté "tady a teď".

A ty naše "háčky" (máme jich každý požehnaně...) se nejlíp vyháčkují, když sledujeme vlastní motivace, tu psací nevyjímaje.

Neodsuzovat se, jen prostě vidět.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: út leden 06, 2009 12:58 pm    Předmět: Díky Citovat

Jste opravdu úžasní. Moc moc vám všem děkuji za odpovědi. Jste zlatíčka. Přiznám se, že jsem očekávala, že mi něco takového napíšete. Sedím tu nad tím a čtu to dokola.
Nesouhlasím s tím nadpoužíváním pojmu "teď a tady". Přesto děkuji za odpověď. Mě se to opravdu daří, budu tomu klidně říkat současnost. Za zamyšlení skutečně stojí, zda bych toto téma začala, kdybych tak skutečně žila. Ano, určitě ano.Minulost se vymazat nedá. Díky znovu prožitým otřesným zážitkům se můžu ohlídnou a říci si, jó tenkrát .... Nemusím nic zamykat do 13 komnaty.
Velice mě zaujala věta "Neodsuzovat se, jen prostě vidět". Tu si zapamatuji a budu si ji asi často říkat, abych se ji mohla držet. Zrovna se sice netýká tohoto tématu, ale mě nepředstavitelně ano. Bylo by to docela dobré téma.
Lidičky, ještě jednou vám děkuji za odpovědi.
javascript:emoticon('Laughing')[/b]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lightworker
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.8. 2003
Příspěvky: 886

PříspěvekZaslal: út leden 06, 2009 2:03 pm    Předmět: Citovat

Edy budu ti teď trochu oponovat. Pokud mám vyřešenou minulost, je smazáno to negativní v ní a už si ty smazané věci nebudu vybavovat. Prostě mi nepřijdou na mysl. Ty negativní emoce a pocity, které jsem k tomu měl, zmizí navždy. To je žití pak tady a teď. Minulost už mně nebude ovlivňovat.

Žít v plném okamžiku přítomnosti a vědomě. To je "tady a teď.

Pokud budu žít v přítomnosti tady a teď, léčím tím i minulost a následně měním i budoucnost. Dalo by se to vysvětlit na tom přístroji z fitnessu, kde vlastně běžím na tom gumovém pásu.

Vysvětlím tím teď pojem "tady a teď ":

Představte si, že běžíte na takovém běhacím stroji a v ruce máte skleničku s vodou. Běžím rovnoměrně a jsem plně v přítomnosti. Když začnu tuto vodu vylévat pod sebe, žiju tím tady a teď. Ta voda bude pode mne dopadat na ten pás, a ten gumový pás tu vodu bude strhávat za mě dozadu a bude mizet pod strojem. Tím je léčena moje minulost. Za nějaký čas se stopa vody vynoří přede mnou na pásu a "poběží" ke mně. Tím, že se mi vyléčila minulost, se mi změnila i má budoucnost.

V tvém příspěvku to sice pro tebe zní, jakobys žila tady a teď, možná i občas žiješ, to nepopírám. Ale vzápětí v posledním příspěvku píšeš, že

Citace:
...Za zamyšlení skutečně stojí, zda bych toto téma začala, kdybych tak skutečně žila. Ano, určitě ano. Minulost se vymazat nedá. Díky znovu prožitým otřesným zážitkům se můžu ohlídnou a říci si, jó tenkrát .... Nemusím nic zamykat do 13 komnaty.


Víš, žádné otřesné zážitky už pak nebudeš mít. Už si na ně nevzpomeneš, nebo spíš nepřijdou ti na mysl. Nebudeš už mít projekci na minulost, protože žiješ v plné přítomnosti. Pokud myslím na minulost, nebo se nějaké mé myšlenky minulostí zaobírají, nežiju tady a teď, ale jsem právě v minulosti.

Prostě pochopíš při tom léčení té minulosti, že to byla jen učební lekce a že sis ji sama vytvořila a pak i žila. Připadá mi, že máš i pocity neuznání. Chtěla bys, aby tě všichni obdivovali. Většinou to pochází od jednoho z rodičů, který to nedělal a pak se nám to táhne celým životem, než si to vyřešíme. To, že píšeš, že nevíš, proč sis svou minulost musela prožít znovu a znovu, je o nepochopení té/těch lekce/í. Možná ji prožiješ ještě jednou znovu právě proto, že tvrdíš, že ji už nepotřebuješ prožít, protože ji máš už vyřešenou. Naučil jsem se toto neříkat a už ne vůbec veřejně, neboť Vesmír si řekne: "OK tak dobře, když tu lekci máš naučenou, uděláme zkoušku."

A věř mi, že zkouška přijde. Ale je to jen dobře, protože si hned ověříš, kde to ještě tak není...

Pokud mi někdo na regresní terapii řekne třeba: "rodiče už mám vyřešené" , tak mu hned řeknu, tak se na ně podíváme. A věřte mi, je tam co řešit... Razz Jakmile něco takového říkám, zabývám se tím ještě pořád v mé mysli a tudíš to nemám ještě vyřešené.

To samé je i o bezpodmínečné lásce. Většinou, když někdo říká, že žije bezpodmínečnou láskou, jsou to jen tužby a přání v hlavě toho dotyčného. Většinou takto říkáme, co bychom chtěli... Už jsem slyšel i to, že jedna dotyčná říkala, já vyzařuju tolik lásky, že ti ostatní ji nemohou unést a tak jsou ke mě zlí. Většinou to co vyzařujeme, to se k nám zase vrací. Když by to byla bezpodmínečná láska, bude se nám vracet láska. Pokud budu mít v sobě zlost, tím pádem ji budu vyzařovat a ona se mi bude od lidí vracet zpět.

A úplně na závěr bych chtěl ještě říct, že kdyby někdo žil tady a teď, nebude už psát na takováto fóra takovéto příspěvky, a nebude se vlastně až tak "prezentovat", protože tu přítomnost bude většinou už žít a tím pádem ukazovat venku ostatním lidem. To je ale můj názor, a mohu se samozřejmě mýlit.


Naposledy upravil Lightworker dne út leden 06, 2009 2:51 pm, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: út leden 06, 2009 2:40 pm    Předmět: Citovat

Cha, cha. Teď si připadám jako "blbec". Ale jo, nešetřete mě. Dík za odpověď. Tzv.: jako bych spadla z hrušky dolů na zem.
Neznám v okolí nikoho, kdo by se Reiki věnoval nebo něčemu podobnému. Jsem ráda, že tu můžu najít odpověď nebo názory na tuhle otázku. Možná by má otázka neměla začínat "Proč".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lightworker
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.8. 2003
Příspěvky: 886

PříspěvekZaslal: út leden 06, 2009 2:45 pm    Předmět: Citovat

Edy to v žádném případě není ted namířeno proti tobě, jen jsi posloužila jako příklad. Takových lidí, kteří to potřebují slyšet, je tu víc. Většinou se lidi učí na příkladech druhých. Tedy zase jen ti, kteří chtějí Wink

A ještě k tomu mám speciální větičku, kterou si při tom nějakém pozorování v terénu můžete říkat:

"Děkuji za to, že to nemusím prožívat sám/sama"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: út leden 06, 2009 2:49 pm    Předmět: Citovat

Jasně. já vím. Díky moc, že sis našel čas. Pouvažuji o tvé odpovědi v klidu. Asi jsi našel ten háček, o kterém se tu v předchozích zprávách píše. Trochu jsem z tvé odpovědi vykulená. Díky. ('Shocked')
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: út leden 06, 2009 3:23 pm    Předmět: Lightworkerovi Citovat

Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: út leden 06, 2009 3:55 pm    Předmět: Citovat

Lightworker napsal:
Možná ji prožiješ ještě jednou znovu právě proto, že tvrdíš, že ji už nepotřebuješ prožít, protože ji máš už vyřešenou. Naučil jsem se toto neříkat a už ne vůbec veřejně, neboť Vesmír si řekne: "OK tak dobře, když tu lekci máš naučenou, uděláme zkoušku."

Tak tohle znám důvěrně a proto si toto již také neříkám a to pro jistotu ani "v duchu". Zkoušky stejně chodí, ale ne tak drsný, jako když jsem se "chválila nahlas před druhými" Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: st leden 07, 2009 6:20 am    Předmět: Citovat

Edy napsal:
Cha, cha. Teď si připadám jako "blbec".Možná by má otázka neměla začínat "Proč".


Není důvod se cítit blbě. Není důležité jak začínala nebo byla formulovaná otázka, podstatné je, že máš potřebu nad ní přemýšlet. Jak to přesněji formuloval LW - co je skutečně pryč, to sice nevymažeme z naši historie, ale nemáme potřebu se tím zabývat. Sama to znám moc dobře: tohle jsem už zvládla, ale jen další podobná situace ukáže, jestli je to jen moje iluze nebo se mi vážně povedlo lekci zvládnout. Někdy je to příjemné překvapení a jindy nepříjemná škola života. Ale o tom to je, není se za co stydět. Máme to tak všichni. Taky jsem už potkala spoustu teoretiků, kteří měli všechno zmáknuté, teoreticky, včetně té všeobjímající lásky, než se v praxi ukázalo, že opravdu jen teoreticky....
Ale učit se žít tady a ted je velmi, velmi důležité, stejně jako vyléčit si minulost. Jinak nás pořád ovlivnuje a táhne jako závaží, at si to připustíme nebo ne.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Edy
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2009
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: st leden 07, 2009 9:56 am    Předmět: Citovat

Ale učit se žít tady a ted je velmi, velmi důležité, stejně jako vyléčit si minulost. Jinak nás pořád ovlivnuje a táhne jako závaží, at si to připustíme nebo ne.
Samanko děkuji. Idea
Asi jsem se tou otázkou zabývala moc do hloubky. Všechny odpovědi na otázky, které mi chodí díky intuici, jsou vždy překvapivě jednoduché. U téhle otázky jsem se zasekla asi před 3 roky, odpověď jsem na ní nenašla. Potřebovala jsem nakopnout. Myslím, že pomalinku začínám fungovat i má intuice. Teď už to pomalinku pozvolna půjde. Já totiž nad Lightworkerovo odpovědí přemýšlela skoro celou noc (v práci - na noční). Děkuji. Bylo to nejen poučné, ale i tzv. ten správný kopanec i když se vším zase ale nesouhlasím (od toho diskuze jsou). Ale donutilo mě to myslet jinak.
Původně jsem se chtěla začít obhajovat a chci furt. Pocity neuznání, to neni nic pro mě. To s tou samochválou, tak to nebylo myšleno. Netvrdím, že nepotřebuji prožít minulost. Já jí nechci prožívat znovu. Ne, ne. Nebudu se obhajovat. Výsledek je pro mne důležitější. Věci se v mé mysli konečně dali do pohybu. Jsem ráda, teď momentálně, že jste mě popostrčili. Mám radost jako malé dítě. Laughing
Jste opravdu bezva. S láskou EDY!!!!!!! Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 2. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund