Fórum - Zobrazit téma - Reiki a děti - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Reiki a děti
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Reiki a děti

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ella
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 26.12. 2008
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: út prosinec 30, 2008 6:58 pm    Předmět: Reiki a děti Citovat

Ahoj, je to už dlouho, co jsem narazila na tyhle stránky a musím říct, že sem strašně ráda chodím. Sama se na zasvěcení do Reiki I chystám koncem ledna a tak si dělám aspoň malinko obrázek o tom, co mě čeká. Mimochodem moc se na to těším.

Měla bych ale dotaz na téma zasvěcení malých dětí. Sama děti mám a vím, že jakmile já doma začnu reiki používat, tak z toho dcera bude naprosto nadšená a bude chtít dělat přesně to, co maminka. Vrtá mi ale hlavou, jak je to u dětí se zodpovědností v používání reiki.

Jestli to funguje tak, jak zde v některých příspěvcích uvádíte, že pokud užíváte reiki v rozporu se zásadami (teď mám na mysli např. to, že se nesmí posílat reiki nikomu, kdo vás buď přímo nepožádá, nebo alespoň nedá svolení), dostanete přes prsty - což mi přijde docela logické a pro chybujícího poučné, měla bych (myslím oprávněnou) obavu, aby dítě, které jsem dala zasvětit přes ty prsty opravdu nedostalo, protože zodpovědnost v tomto případě, alespoň mi to tak připadá, nesou dospělí. Děti jsou prostě děti a ne vždycky se jim dodržování jakýchkoliv zásad daří.


Věřím, že na tohle existuje uspokojivá odpověď, protože se o reiki snažím nashromáždit hodně informací a v knize Průvodce Reiki od Diane Steinové jsem narazila na odstavec, kde píše, že je možné zasvěcovat i maličké kojence, takže to asi bude nějak ošetřeno.

Možná je to nějak úplně jasné, jen já na to prostě nemůžu přijít Rolling Eyes

Všechny vás zdravím Lenka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
akjam
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 28.12. 2008
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: út prosinec 30, 2008 9:23 pm    Předmět: Citovat

Děti jsou většinou tak otevřené, že samy od sebe nikomu nic nevnucují. To znamená, že se nemusíš ničeho bát. Dokonce i když nemají zasvěcení do reiki tak jimi proudí samo spousty energie, která uzdravuje.
Jen si zkus vzpomenout na to, že když jdou obejmout nebo pohladit babičku, tak často na ta místa, kde to ta babička potřebuje.
Takže k tomu přistupuj bez obav.
Majka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Hyter
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 5.3. 2008
Příspěvky: 198

PříspěvekZaslal: út prosinec 30, 2008 10:51 pm    Předmět: Citovat

Citace:
musím říct, že sem strašně ráda chodím

tak strasne nebo rada? Smile


A ted k dotazu. Deti k reiki pristupuji spontanne a vedi narozdil od nas dospelych co mohou a co ne. Myslim ze muzes byt bez obav...
a jak psala Majka, do urciteho veku maji kanaly otevrene takze mohou energii pouzivat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: út prosinec 30, 2008 11:34 pm    Předmět: Citovat

Je to tak, že děti nemají zábran a tím, že nic nezkoumají rozumem, jen svým srdcem, nedělají hlouposti, kterých se dopouštíme my dospělí, kteří si v zábranách všeho druhu libujeme.
Tvé dcerka se může stát v té bezprostřednosti a čistotě záměru dobrou učitelkou.
Ničeho se neobávej.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Ella
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 26.12. 2008
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: st prosinec 31, 2008 10:17 am    Předmět: Citovat

Zní to tak mile a jednoduše, že to bude asi pravda. Cool

Děkuji Lenka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund