Fórum - Zobrazit téma - LSVJ vs. SRT - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - LSVJ vs. SRT
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

LSVJ vs. SRT

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Daniela
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 16.1. 2008
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: st leden 16, 2008 11:10 am    Předmět: LSVJ vs. SRT Citovat

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaký je rozdíl mezi LSVJ a SRT. Vidím, že někteří z vás s touto technikou pracují. Sama jsem absolvovala několikrát jako klient SRT, výsledky mě opravdu nadchly, chtěla bych se tuto techniku naučit. Podle informací, které jsem vyčetla z různých zdrojů mi ovšem není jasný rozdíl. Krom toho, že SRT je certif. metoda pana Detzlera a rozdíl v ceně kurzu. S jakými tabulkami pracuje LSVJ? A existuje nějaká dostupná literatura /něco jako Osvobození duše/.

A snad poslední otázka - kde v Brně zajít do esoterického obchůdku?
Znala jsem jen ten v IBC, ale je zrušený.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
gzam
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 16.5. 2007
Příspěvky: 83

PříspěvekZaslal: st leden 16, 2008 3:06 pm    Předmět: Citovat

No nevím co sice myslíš termínem esoterický obchůdek,ale existuje třeba Svetluška v pasáži v Domě pánů z lipé(knihy,karty,kameny,čaje,bylinky,preparáty aparáty...)a dobré knihkupectví s touto tématikou je Michal Ženíšek v pasáži alfa,to ti možná moc neřekne,takže je to ta ohraničená ulicemi Poštovská a Jánská.Jinak "Světlušek" je v Brně víc.Knihy tohoto druhu najdeš v každém větším knihkupectví(Barvič,Akademia).Obchod s kameny je např taky na Radnické.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: st leden 16, 2008 5:03 pm    Předmět: Citovat

Danielo, prostudovala jsem si knihy od Detzlera, zkoušela podle toho pracovat a absolvovala kurz LSVJ, porovnala to co dělám s lidmi kteří absolvovali kurz SRT a myslím že to je jedno a totéž, tedy v principu. Záleží pak, jak si tabulky na základě svých zkušeností doplníš a jak to dál rozvíjíš. Na tom , řekla bych spočívá LSVJ. Autorka do toho vložila svoje zkušenosti z léčení, channelingu, prací s Reiki, anděly, zkušenosti z Kabaly atd. Když si s tím začneš zkoušet a zamyslíš se, tak zjistíš, že mnoho toho, co jde zpracovat přes tyto v názvu odlišné metody ale pracující na stejném principu, jde zpracovat a pročistit s Reiki (využití symbolů a cílená práce s nimi a záměrem pak nemá chybu).
Myslím, že to co umíš, ti bude dostačující a když to budeš postupně obohacovat o svoje poznatky , tak to nemá chybu Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
malina
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 29.3. 2008
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: út srpen 12, 2008 12:08 pm    Předmět: Citovat

Ahoj:wink: ,
chtěla bych se zeptat, kde v Brně je terapeut, který používá metodu LSVJ popř. SRT. Dlouho marně pátrám, ani na netu se mi nedaří někoho najít.
Pěkný den M. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zdenkaabc
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 2.3. 2008
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: út srpen 12, 2008 1:11 pm    Předmět: terapie LSVJ Citovat

Ahoj Malino,
poslala jsem Ti SZ.

Ještě jsem našla tyto stránky. Paní je z Brna, ale osobní zkušenosti nemám

http://www.spiritual.mysteria.cz/index.php?what=spiritTherapy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: út srpen 12, 2008 1:40 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Malino, zeptej se Míly Bubníka buď na SZ a nebo jeho mail je :Lightworker@seznam.cz
Buď tady nebo na jiném fóru psal, že jezdí k nějaké paní, co s SRT v Brně pracuje a moc si to pochvaloval. A když už on něco pochvaluje, tak to nebude zrovna šunt. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
malina
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 29.3. 2008
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: st srpen 13, 2008 11:03 am    Předmět: Citovat

Moc Vám všem děkuji za odpovědi.
Pěkný den přeji M. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lucita
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 12.12. 2008
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: pá prosinec 12, 2008 9:26 pm    Předmět: Citovat

Kdo je vlastně autorem LSVJ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: so prosinec 13, 2008 12:17 am    Předmět: Citovat

Těžko říct. Ale myslím si, že stačilo absolvovat seminář SRT a vědět a mít hodně zkušenosti z praktikování reiki a pak si to dát dohromady a tomu někomu došlo, že přes vyšší Já lze pročistit leccos, když jeden ví co. Takže know how není v napojení na VJ, to má každý kdo praktikuje Reiki a nebo to má ten kdo se na VJ napojit umí, ale ve vytvořeném systému tabulek a otázek, zkrátka postupu jak se ptát a jak postupovat. Pokud někdo kromě práce s Reiki má poznatky z moderní psychoterapie a nebo zná metody pro odbourání stresu jako třeba kineziologie, jí velice podobný systém Principy života nebo Mandala života, EFT, Sylvovky atd., tak už ví jak postupovat. Nádherný příklad, kolik mají všechny metody společného. Totiž pomoci odbourat stres, dopomoci tělu jeho harmonizací a snížením stresu vyšší hladiny energie a tím větší síly k regeneraci sebe sama tak jak je pro daného jedince v ten daný moment nejlepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lucita
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 12.12. 2008
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: so prosinec 13, 2008 9:09 am    Předmět: Citovat

Děkuju za odpověď.

A vznikla tato metoda v ČR?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: so prosinec 13, 2008 11:46 pm    Předmět: Citovat

rekla bych ze urcite. Na rozdil od SRT.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: ne prosinec 14, 2008 1:18 pm    Předmět: Citovat

Malino,

kdyby Tě to zajímalo, tak způsob, jakým pracujeme my, vlastně také vznikl z toho, že jsem kdysi požádal svoji bývalou kolegyni, aby mi dělala médium, když jsem odváděl duši zemřelého nebo nějakou temnou entitu způsobem, jakým jsme se to učili na kurzu HAP. A později při práci s SRT.

Ona najednou zjistila, že se na jednotlivé účastníky děje naladí a vnímá vše, jako ve filmu, s tím rozdílem, že je nejen vidí a slyší, ale vnímá i jejich pocity. A vnímá i to, co sdělují a vyzařují jak zástupci Temnoty, tak i zástupci Světla.

Není to tak jednoduché, vyžadovalo to dlouhý vývoj; tato práce může být i nebezpečná, pokud tam chybí pokora. Je v tom každopádně hodně zkušeností a práce na sobě. Teď už pracuji se svojí přítelkyní a vnímám to tak, že s ní se to posunulo ještě na daleko vyšší úroveň. Doslova zázračná uzdravení však probíhala i při práci s tou kolegyní. Nelze samozřejmě vyčistit vždy všechno beze zbytku, jen to, na co je člověk již připravený, co už dokáže pochopit a zpracovat. Spoustu věcí si musí ještě prožít. To my ale neřešíme. Necháváme se vést Zdrojem. Je to v podstatě modlitba. Vědomá spolupráce se Zdrojem, Světlem, s Kristovým vědomím.

Kdybys měla zájem se na něco podívat, tak máme možnost i v Brně, ale většinou pracujeme ve Svitavách, což také není daleko. A přítelkyně stejně pracuje nejraději na dálku, protože ji přitom neruší očekávání těch lidí.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
plamen
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 11.4. 2008
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: so prosinec 27, 2008 12:21 am    Předmět: Citovat

Ahoj Mirku, konečně vím, jak pracujete.
Ale k tématu. Mám LSVJ, švagrová SRT. Co mě zarazilo, byla rivalita učitelů. Ať už přímo pomlouvání či hanění druhého způsobu léčby. Od samotných učitelů se mi také nepodařilo sehnat informace vedoucí ke srovnání obou metod.
Obě metody pracují v napojení na Vyšší Já, liší se druhem kyvadla a obsahem tabulek. Tolik z porovnání v rodině.
Osobně jsem s prací léčení skrze Vyšší Já spokojena a nevidím důvod honit se za dalším titulem v SRT.
Jako klient jsem zažila obě metody, průběh se ničím nelišil a myslím, že je to také v lidech, jak k léčení přistupují. Ale to se netýká jen tohoto druhu léčby, ale všeobecně. Myslím tím teď ze strany léčitelů.
A když už jsme u toho- jak vnímáte Vyšší Já? Jako soubor bytostí, které je třeba také čistit nebo jako naši dokonalou Boží bytost? Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: so prosinec 27, 2008 1:45 pm    Předmět: Citovat

Řekl bych, že záleží na tom, s jakým systémem pracuješ. V kabalistickém Stromu života představuje Vyšší Já odraz Božství, naši skutečnou podstatu, bezbřehé Vědění, bezbřehou Lásku.

Pojem Vyšší Já vytvořil, podle mých informací, otec psychosyntézy - známý italský psychiatr, současník i spolupracovník Jungův, Roberto Assagioli. Často je poukazováno na podobnost mezi kabalistickým Stromem života a Vejcem psychosyntézy.

Tvůrce SRT, Robert Detzler, však o Vyšším Já hovoří jako souboru vyšších bytostí, které, jak říkáš, jsou rovněž v procesu učení a i ony potřebují čistit.

Takže, podle mne jde o záměr, o to, s čím vědomě pracuješ. Jestli se Zdrojem a jeho Světlem, Poznáním a Láskou, které z něj pramení. Nebo s vyššími bytostmi, které k tomu aspirují. V SRT se však pracuje též s Kristovým vědomím a jeho zosobněním panem Ježíšem Kristem, zosobněním té nejčistší Lásky. Proto jsem při práci s SRT odevzdával výsledek této práce Zdroji a Jemu a prosil jsem o vedení:

"Ve jménu Boží Lásky prosím pana Ježíše Krista o pomoc, vedení a ochranu při práci s Vyšším Já a kyvadlem. Ne mou mocí a silou, ale Tvým duchem Otče, nechť je tato služba vykonána." Tuto modlitbu mi kdysi předala Kalyáni.

Je to nesmírně účinná modlitba. My pracujeme podobně, jen s tím, že Lenka je senzibilní, tak kyvadlo a tabulky momentálně nepoužíváme, je to vědomá spolupráce se Zdrojem, se Světlem a jeho zosobněními.

Pokud jde o kyvadlo, dlouho jsem používal obyčejný klíč na pevné šňůrce. Kyvadlo nám musí "sedět", ale jinak lze použít prakticky cokoliv, co je praktické.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund