Fórum - Zobrazit téma - Něco proti rýmně.návod - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Něco proti rýmně.návod
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Něco proti rýmně.návod

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: ne prosinec 07, 2008 8:35 pm    Předmět: Něco proti rýmně.návod Citovat

Ahoj lidičky.Blíží se zima a mne napadlo,podělit se s vámi o starý keltský cvik.Je tak trochu k něčemu jinýmu,ale jako vedlejší efekt je nejlepší způsob jak překonat nastuzení a rýmu do tří dnů bez rýmy a kašle.Je to cvik z wydy.
Základní postoj je sed na patách,špičky směřují dozadu,jsem vztyčený,záda rovná,ruce mám položeny na stehnech.Bezpodmínečně musí být nohy co nejvíce u sebe,dotýkají se na co největší ploše po celou dobu cviku.Při hlubokém nádechu si představuji,jak do mne proudí energie.Při výdechu si představuji,jak energie proudí dál ke všem vnitřním orgánům.Toto provádím po 5 nádechů a výdechů.
Po 5 nádechu se rukama dotknu dlaněmi zemně a začnu se předklánět a sunu ruce po zemi před sebou co nejdále.Pak se při nádechu začnu zvedat tzv. na čtyři.Záda zůstanou rovná a zakloním lehce hlavu.Po zvednutí na čtyři si uvědomím,jak se zmněnil tok enrgie po zmněně polohy těla.Zároveň si lehce uvědomuji, jak jsem silný a jak vzrůstá moje síla.(snažím se na svojí sílu moc nemyslet,neboť tím silně posiluji vlastní ego)Z tohoto důvodu v této úpozici zůstanu jen po pár nádechů a výdechů.Při nádechu se vrátím do výchozí pozice( v obráceném pořadí-sed na paty a pak přitáhnu ruce na stehna)Při výdechu se zvednu ze sedu na patách do kleku stojného a zvednu ruce nahoru, ale nepropínám je.Tento postoj připomíná postoj medvěda,proto se to nazývá mědvědí cvik.Tímto postavením se uvolní dráhy pro proud energie a ta proudí do celého těla. Při nádechu si uvědomuji,jak do mne proudí enrgie a při výdechu si představuji,jak se rozlévá do celého těla,do každé buňky.Až začne vyzařovat z buněk ven.Tím vzniká ochrana organismu před bacili a viry.Nedostanou se blíže než na 5 centimetrů a dál nemůžou.Po 5 nádechu a výdechu si opět sednu na paty do základního postoje.Toto opakuji 3x max 5x nikdy ne před spaním,silně energetizující a probouzející. Cvik končím sedem na patách a 5 nádechy a výdechy.Zároveň to spojuji s průplachem nosu.Do mystičce si dám vlažnou osolenou( osolená voda nepálí v nose)vodu .Ponořím si tam nos a buď natáhnu a nebo několikrát polknu a tím nasaji vodu do nosu a pak ji vyfouknu,vysmrkám.Při akutní rýmně proplachovat třeba 20x za den a cvik aspoň 2x den.
Já už každý den pod studenou vodou proplachuji nos každé ráno.Patří to do ranní hygieny.Cvik cvičím jako prevenci,když třeba jeden den promrznu do modra tak druhý a třetí den cvičím.Při nastuzení mne pálí v krku jen ráno a zbytek dne si na nastuzení ani nevzpomenu a po třech dnech mne přestane pálit v kruku po ránu.
Příště popíšu břišní cviky.Neznám zácpu ani průjem.Perfektně promasíruji vnitřní orgány.Udjá Banha tak nějak jsem si ten název před lety zapamatoval.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Houbik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.7. 2008
Příspěvky: 124

PříspěvekZaslal: út prosinec 09, 2008 8:58 am    Předmět: Citovat

Ahoj Šamane
tedy přiznávám, že má hlava, když viděla tolik řádků ... prostě rezignovala, hihi.
Já tyto věci řeším vnějšími věcmi, jako je pořádné prohřátí nohou. Brácha mi jednou udělal inhalační lázeň: vroucí voda, ostrouhaný česnek, majoránka, trošku strouhaného křenu + nevím co ještě, asi i trochu sádla, med? - a tedy, kapalo ze mě pořádně, hehe.
Avšak tvá metoda může být fajn, kdybych neměl nic po ruce, pak tělo máme po ruce vždy, že ?

Nu, ještě mě napadá na rýmu, takový pořádný svařáček s medem ... ňami ňam.

Hezký den všem

Houbik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 275

PříspěvekZaslal: út prosinec 09, 2008 9:32 pm    Předmět: Citovat

No zní to zajímavě Smile každopádně by to chtělo vyzkoušet Smile

Ale chci zde taky ještě uvést svou zkušenost, že když si přiložíš ruce, třeba když máš ucpané dutiny a pustíš si tam Reiki, udělá to taky svoje Smile vyzkoušejte, uvidíte Smile mám teď osobní zkušenost, kdy jsem myslel, že večer neusnu, jak mě bolela hlava. Přiložil jsem ruce a ani nevím jak rychle jsem usnul.... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: st prosinec 10, 2008 6:23 am    Předmět: Citovat

Ano Fdh, reikování na ucpané dutiny se mi osvědčilo. Do toho čaj s medem a přitom jsem přemýšlela o tom, co mi moje onemocnění dává za zprávu. Rýma - potlačené slzy. A bolest v krku - co jsem té dotyčné osobě řekla a nebo naopak neřekla.....

Rýma trvala týden, ale bez bolesti hlavy, protože dutiny byly uvolněné a bolest v krku trvala 1 den, protože potom jsem řekla, co jsem měla na srdci, bez emocí, v klidu. A stejným způsobem to bylo přijato Wink .

Pa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Houbik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.7. 2008
Příspěvky: 124

PříspěvekZaslal: st prosinec 10, 2008 12:15 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Evíku,
tak se zase hezky virtuálně potkáváme
Přikládám ještě další možný náhled na rýmu (teď nemyslím chronickou).
A to, že se pořádně neoblečeme, hihi. Prostě vnější vlivy, jako je chlad, horko, sucho, vlhko ... Samozřejmě, není to čistě jen takto černobílé.
Třeba si dát otázku, proč jsem se lépe neoblékl? Chtěl jsem, ve skrytu duše, podvědomně onemocnět? Je to proto, aby mě jako nemocného, konečně měli rádi?
Uff, omlouvám se za tolik vět s otázkami. Já je tedy nemám moc rád, jak se říká, jsou dost často manipulační
Já však zatím nevím, jak se lépe vyjádřit.
Páček, lidičky ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: st prosinec 10, 2008 1:25 pm    Předmět: Citovat

Houbik napsal:
Třeba si dát otázku, proč jsem se lépe neoblékl? Chtěl jsem, ve skrytu duše, podvědomně onemocnět? Je to proto, aby mě jako nemocného, konečně měli rádi?


Houbíku, vzhledem k tomu, že léčená chřipka (rýma) trvá 7 dní a neléčená týden, tak si myslím, že ta tvoje psychosomatická příčina moc nesedí.
Nevím, jak to máš ty, ale kdybych tolik toužila po tom, aby mě měli všichni rádi, tak bych si asi vybrala nějakou ,, výraznější " nemoc. Aby mě litovali, obskakovali a Evík aby si v tom hezky liboval a bahnil . A to ne jenom týden. To by bylo moc málo, víš?

( Houbíku, podvědomě jsem nemoc nechtěla, chystala jsem se do Brna. A máš pravdu, v práci máme kosu. Moje příčina souvisela s odcházející kolegyní Rolling Eyes )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Houbik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.7. 2008
Příspěvky: 124

PříspěvekZaslal: st prosinec 10, 2008 6:53 pm    Předmět: Citovat

Ahojky Evíku,
jéé, to jsme se nepochopili
Já vůbec nemluvil ke tvé rýmě a tvé osůbce, jéé ...
Jen jsem chtěl trošku černobíle naznačit jiný náhled na věc,
jak by to mohlo být

Houbík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: st prosinec 10, 2008 7:27 pm    Předmět: Citovat

Ale já vím Very Happy, Houbiku . Myslela jsem to všeobecně, ale lepší se mi to psalo jako když mluvím o sobě, víš ?
Prostě si myslím, že pokud nějaký člověk by onemocněl z toho důvodu, že chce na sebe upoutat pozornost, tak nastuzení nebo chřipka je málo. Musí to být nějaká nemoc, která má ,, grády " , aby si to ten človíček hezky užil. Tu lásku a starost, kterou mu projevuje jeho okolí. Pokud by to onemocnění bylo jako příčina nedostatku lásky, pak ten člověk by asi po ní prahnul, chtěl by, aby ta láska byla trvalá, právě tak, jako ta jeho nemoc. Ale jestli to tak opravdu je, to nevím. Jen to tak cítím.

Omlouvám se, špatně jsem se vyjádřila, proto sis vytvořil doměnku, že si to beru osobně Very Happy . Není to tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Houbik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.7. 2008
Příspěvky: 124

PříspěvekZaslal: čt prosinec 11, 2008 8:49 am    Předmět: Citovat

Omlouvám se, že možná debata směřuje trošku jinam než v nadpisu. Tak snad v krátkosti ještě písnu.

To jsem rád, že jsme se pochopili, Evíku, hihi.
Tu rýmu jsem uvedl,protože mě zrovna napadla v tomto tématu,ale samozřejmě lze dosadit jakoukoliv nemoc, i horšího charakteru,aby si mohl daný človíček lebedit v nemoci a očekávat příliv lásky od ostatních, která často nemusí přijít. Ona i rýma, chřipka ... pokud si jí pěstujeme, hýčkáme, vydrží na dlouho. A podle mého,o jak silnou nemoc se pokoušíme (většinou nevědomky),o to víc je něco psychicky v nepořádku.

Takže asi takto se na to dívám ..

Zdárčik
Houbajs
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: čt prosinec 11, 2008 5:11 pm    Předmět: Citovat

Houbik napsal:
A to, že se pořádně neoblečeme, hihi. Prostě vnější vlivy, jako je chlad, horko, sucho, vlhko ...

Ze své vlastní zkušenosti vím, že když je dětem "veselo,radostně,dobře se baví a cítí" tak přesto že jsou nedostatečně oblečené tak nikdy z nepřízně počasí, případně pobytu v nevytopené místnosti neonemocní. Na rozdíl od dospělých, kteří o tom "vědí", že mohou nastydnout a onemocnět z toho, ony o tom nevědí a protože si pořád hrají a něčím se baví, tak je ani nenapadne takovou blbost udělat Very Happy Jakmile je dítě/dospělý v emočné nepohodě /smutný,rozmrzelý,nudí se,cítí se něčím ukřivděný,zlobí se na někoho/něco apod. tak je neuvěřitelně vysoká pravděpodobnost, že v takovém případě chytí rýmu/virozu vzdor tomu, že všichni kolem jsou zdraví.
Ale o tom víte všichni, já to jen připomínám....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: čt prosinec 11, 2008 8:15 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Nemám čas tak jen rychle.Vtip je v tom,že nejste utahaný,nebolí vás vůbec tělo a nemáte vůbec rýmu a po třech dnech jste úplně fit.V sobotu jsem promrzl v ZOO a v pondlí mne trochu pobolívalo těla a v úterý(večer jsem si už zacvičil)jsem byl fit.Šaman
Rýma neléčená trvá týden.U mne jen ani né jeden den.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Aya
Anonymní





PříspěvekZaslal: čt prosinec 11, 2008 9:35 pm    Předmět: neléčená rýma? Citovat

Dovolím si přidat trochu divný,ale pravdivý způsob ,,léčení" rýmy...Když nebudu za ,,vážnou osobu",což není na škodu, Wink ,tak je to asi léčba šokem.Mně se vždy osvědčí navštívit velmi studené,klenuté prostory,klidně i kostel či jeskyni...A tam setrvat.Někdy i musím,z důvodů mé profese,ale nejsem kněz... Laughing Toto jsem opravdu zjistila v Německu před 15 lety,kdy jsem musela v zimě se strašnou rýmou na koncert...Děsivá představa.Dlouhé šaty,holá ramena,z úst se kouří...myslela jsem,že po konci budu mít zápal plic...A k mému údivu?Vše bylo naprosto pryč do 12 hodin,než jsem dorazila do Prahy...Sliznice splaskly v chladu,vl. zánět má rád chlad,ne teplo.A jinak?Koncem března do ledové řeky plavat...Na pár minut až do začátku listopadu...A rýmu neznám...(nemusím poznat taky vše,že?... Rolling Eyes )...Aya.
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund