Fórum - Zobrazit téma - Proč je tolik směrů reiki a systémů pro práci s energií - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Proč je tolik směrů reiki a systémů pro práci s energií
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Proč je tolik směrů reiki a systémů pro práci s energií
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Nové směry Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
buddha
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 5.11. 2007
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: po listopad 12, 2007 9:14 am    Předmět: Citovat

Ahoj Aunnyi.
Hezky si se nám tady vyspovýdala ,ale asi si nečetla o čem jsem psal.Pokud můj příspěvek bereš jako brblání postaršího,prostoduchého,takového co pohlíží na svět svou mrzutou,zatrpklou optikou ,jak si o mne napsala,tak to se ani nedivím ,že se tak čertíš.Jak si si tak jistá,že jsem postarší?A jak víš co vím nebo znám?Tohle tvoje jednání je podle tebe ta tvoje etika?Myslíš,že opravdu prezentuji něco,o čem mám povrchní názory?A proč do toho motáš křesťany?Opravdu si si jistá,že dnes je normální ,aby se vše odehrávalo takovýmto stylem,a nebo je to přinejmenším podivné ve většině případů?O to my totiž šlo.Nejde o to hned někoho pošlapat a z kritizovat jak si nám to tady trošičku předvedla.Takže bych ti doporučil,přečti si příspěvek ještě jednou.Možná pochopíš co jsem měl na mysli.A jestli tento problém v dnešní době nevidíš,tak to je my opravdu líto.Šlo o to,jakým fofrem a jakým stylem se dnes reiki předává.
papa a měj se
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: po listopad 12, 2007 9:49 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.Četl jsem nádhernou a nebojím se říci sútru,přesto,že to napsal současník.Zní.PŘIJETÍ NEDOSTATKŮ VEDE DO RÁJE A NE BLAHOBYT.
Je velký rozdíl jestli je hodně způsobů práce s jedinou reiki a nebo je hodne způsobů reiki.V tomto postavení je vidět nesmyslnost hodně reiki způsobů.Jestli někdo tvrdí opak,pak je třeba se zamyslet.Způsobů práce je dána množstvím lidí,které s reiki pracují.Levák má jiný způsob práce,já zase dávám přednost intuici při kladení rukou ale stále se bavím o jedné reiki.Taky už vím,že nakreslený symbol je geometrický tvar který (je jedno jestli váže energii,nebo soustřeďuje energii...)dokáže ovlivnit energii.A podle toho jaký geometrický tvar použiju,takovou enrgii spoutám nebo nasměruji.Všichni víme že spirála energii soustřeďuje a nebo odvádí od středu ven podle toho jestli je točená doleva nebo doprava.O tom není pochyb.Tak jako víme že tvar nilského kříže je s takovými a takovými účinky.A takových příkladů je tisíce a bereme je normálně.Proč ale děláme víjimku u reiki symbolů.Jejich přesná kaligrafická podoba je přesně to,co symbol oživuje.Oživuje ji přesně tak jak je psáno.Když tam něco přidám,možná má větší sílu kterou vnímám v rukách,ale vním i smněr a kvalitu této energie.Je stále léčivá a nebo vyléčí ale na energetické úrovni zanechá stopu v buňce.Nadáváme na genetiku rostlinmže nevíme co to s lidstvem udělá za pár generací a tady jsme tak lehkomyslní.Nejsem proti pokroku ani proti novým řádům, ale čím dál víc chci pokoru před dokonalostí vesmíru,pokoru před někým,kdo věděl víc než já,ale neznamená to,že nepochybuji a nezkoumám.Nevím jak lépe napsat co cítím.Doporučuji jak tady zmiňujete, že reiki předává meditací,nevím jak, ale reiki skutečně není o léčení,jenom.Je to o našem vývoji,o tom,že nám může otevřít zavřené dveře někam,kam by jsme se bez ní nedostali.Já jsem poprvé zažil nazval bych to cestu šamana na druhý břeh při meditaci na reiki symboly.Dodnes si myslím,že je to nejsylnější meditace.A nebylo to při reiki léčení,ale při reiki meditaci.To taky o něčem vypovídá.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: po listopad 12, 2007 11:24 pm    Předmět: názory Citovat

ahoj, zdravím tady všechny. je zajímavé i poučné se začíst do vašich příspěvků. moc se mi líbí u některých ta horlivost, určitá plamenitost a bojovnost Very Happy víte, věnuji se meditativnímu učení a energiím již několik let. reiki je pro mě ale relativně nové. mám r2 a nyní se připravuji na r3. mám před sebou minimálně jeden a půl roku cesty. hlavně cesty učení a poznání. když se ohlédnu tě téměř 6 let zpět, kdy jsem se začal zajímat o duchovno a nergie, musím říci, že jsem se dosti změnil. jsem daleko pozornější, umím se lépe soustředit, vnímat, zabývat se více druhými než sám sebou.... prostě kvalitativní změna. je to určitě cesta. cesta která je dlouhá, ale krásná. já se naučil se těšit na svůj cíl, ale zároveň si při tom užívat každičký krok na té cestě. protože většinu života strávím na té cestě ke svému cíli. věřím, že i reiki je cesta. někteří z vás tomu říkají nástroj. řekněme prostřede? reiki není cíl. je to něco, co nám k cíli pomáhá dojít. věřím, že duchovní práce, práce s energiemi je velmi osobní. proč osobní? vykonáváme ji každý sám za sebe. se svými vjemi, pocity, zkušenostmi a znalostmi. každý z nás jsme jedineční a proto cesta (nebo nástroj, chcete-li) každého z nás musí být jedinečná. ať už to je jiný směr, jïné tempo.... prostě cesta každého z nás je více či méně jiná. i cesta reiki musí být jiná u každého z nás. vím, že cesta reiki mých přátel, kteří byli na r1 i R2 se mnou, je každého trošku jiná. vím, že ani jeden z nás nedokáže namalovat symobli identicky stejně. nejde to. v každém námi namalovaném symbolu je kus nás samých. je to jako písmo. a tak se reiki vyvýjí. vše se vyvíjí, na vše působí neustálá změna. život je změna. je to pohyb. pohyb je všude a je nekonečný. pohyb je nergie a tvoří energii. a proto i reiki je v pohybu. hovoří se zde o několika typech reiki, nebo stylech, školách? vznikla-li nová cesta reiki z jiných, například zištných důvodů, pak to není cesta reiki. nemůže být. protože reiki neni zištné. vznikla-li nová cesta z důvodu co nejlépe pomoci druhým, pak je to cesta reiki. protože to je cesta reiki. neměli bychom soudit. jeden příspěvěk zmínil křesťanství a tam se praví: nesud, neboť sám budeš souzen. nepřísluší nám soudit. reiki pomáhá. a pomáhá-li "jiné" reiki stejně, nebo dokonce i lépe než to, do kterého jsme byli zasvěceni, pak je to dobře. a mějme radost. mějme radost ze všeho, co pomáhá. proto jsme se dali na cestu reiki. cesta reiki je cesta pomoci. pomáhejme a nesuďme. kdo jsme, abychom soudili?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
buddha
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 5.11. 2007
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: po listopad 12, 2007 11:51 pm    Předmět: Citovat

Ahoj všem a především jc a šaman.
Vaše příspěvky mne moc a moc potěšily,protože vidím,že ihned nesoudíte,nečertíte se ,ale rozjímáte a potom prezentujete.Je v tom čas a částečně i rozjímání.Chválihodné.Jsem moc potěšen,myslím ,že to je ta správná cesta.Možná ,že plamenitost a bojovnost je někdy na místě.V daný okamžik,je někdy zapotřebí.Jc a Šaman, myslím,že jste na správné cestě a nic nechcete uspěchat.To je velmi dobré.Sám,Jc, poznáš a pocítíš,kdy nastal ten správný čas na R3.Opravdově pochopit Reiki a jeho poslání a cestu,je dlouhá cesta,plná zkoušek a pochopení,které je potřeba projít.Nic nejde přeskočit.A pokud se vyskytne nebo naskytne nová zkušenost ,která funguje a pomáhá,ať tobě nebo ostatním,proč ne.Ale je třeba to vše dotáhnout do konce.Člověk pozná,jestli je to to pravé ořechové(slovně).Takovéto názory a zamyšlení,je radost číst,je v nich otevřenost,ochota vše řešit,nad vší přemýšlet,zkoumat a zkoušet.Hlavní je ,si myslím ,pokora,soucit a pochopení.Člověk potřebuje vlastní zkušenost,a poté vidí jak věci opravdu jsou.jen vlastní zkušenost,nám dává odpověď.Že ostatní,dělají tak,neznamená ,že je to správně.Mám z vás chlapy upřímnou radost. V dnešním světe to není jednoduché.Stres,shon,vztek,neochota,nenávist,lpění a zaslepenost,to jsou neduhy věků.Všichni jsme na cestě.Všichni na cestě k jedinému konci.Kéž se nám to daří zvládnout.
Mějte se Vy i ostatní moc fajn.
papa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
mrtvybrouk
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 19.7. 2007
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2007 9:21 am    Předmět: Citovat

Děkuji všem zúčastněným za to, co na tomto vláknu doposavad bylo napsáno Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
jc
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 2.12. 2006
Příspěvky: 135

PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2007 9:53 am    Předmět: poděkování Citovat

ahoj, nemůžu říci víc, než děkuji, buddho Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
buddha
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 5.11. 2007
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2007 11:49 am    Předmět: Citovat

Tvé díky a energii z tím spojenou,posílám všem bytostem z přáním,aby i oni odešly od utrpení a dosáhly konečného vysvobození.
papa r
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
flumps
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 4.1. 2008
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: st duben 23, 2008 1:32 pm    Předmět: Citovat

stale nove a "rychlejsie" cesty do neba...pokial sa naucime zit a uvedomime si zivot tak pochopime, ze neexistuje nic krajsie ako to co je prave teraz a tak isto pochopime, ze tieto nalepky co sa lepia a ponukaju ako zlepsovaky a skraslovaky zivota su nepotrebne pretoze, vsetko co je najkrajsie je teraz a tu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
chacko
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 4.11. 2008
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: út listopad 04, 2008 7:57 pm    Předmět: reiki smry Citovat

nazdarek, no neviem ja sa vyjadrit nejak odborne na toto tema, ale tu kukni su tam nejaky ludia co poriadaju rozne kurzy reiki co by sa mohli vediet podelit
http://www.alchymista.net/sk/kurzy-skolenia
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st listopad 05, 2008 7:27 pm    Předmět: Citovat

chacko, prosím nedělej nám tu "prázdnou reklamu". Tím mám na mysli, že pokud nejde o osobní zkušenosti, tak odkazy na různé podobné stránky si vygooglíme sami budeme-li o to mít zájem. Díky.
Napiš raději o svých zkušenostech. To je zajímavější.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Nové směry Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund