Fórum - Zobrazit téma - Komunikace - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Komunikace
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Komunikace

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
paja7
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 28.7. 2008
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: pá říjen 31, 2008 6:32 pm    Předmět: Komunikace Citovat

Mám prý bloklou krční čakru...Mám docela problémy s komunikací s lidmi.I když přesně nevím jak to popsat.nevíte někdo jestli si můžu s reiki nějak pomoct sama?Odblokovat si ji???P
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: pá říjen 31, 2008 7:59 pm    Předmět: Citovat

Každopádně si harmonizuj všechny čakry.Jednu ruku si ´déj na první a druhou ruku na šestou čakru.Až ucítíš stejný pocit v obou rukách,tak je přesun spodní na druhou čakru a vrchní na pátou čakru a opakuj.Pak třetí a čtrvtou čakru,Já to dělá i ze sedmou čakrou ale někteří to nedoporučují¨.
Jinak taky nechceš něco říct,nebo máš tajemství.Zkus se v duchu na svou pátou čakru,ale né.Začni u první čakry.Dávéj jí reiki co se do ní vejde a pak k ní začni mluvit.Co tě napadne,co ti řekne aspon pět minut.Pak se z hluboka vydýchéj,aby jsi přišla na jiné myšlenky,soustřeď se na dech.Pak znovu ale teď hodně rychle mluv se svojí čakrou,co tě napadne bez ladu a skladu.Uvídíš co ti řekne.A na konec se vcituj do své čakry a začni jí říkat pohádku.Ona tě povede.Bude to pohádka jejího života,co cítí,jaká je.Nech se vést intuicí,Když se na ni naladíš,ona tě sama povede.A druhý den přejdi na druhou,třetí den na třetí až dojdeš k šesté čakře.Je to hodně o pocitech a možná budou i slzy.Přeji ti hodně slz a úlevu na srdíčku.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Houbik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.7. 2008
Příspěvky: 124

PříspěvekZaslal: pá říjen 31, 2008 8:28 pm    Předmět: Citovat

Ahojky Pájo
asi jsi mě oslovila proto, že řeším podobnou věc jako ty, hihi.
Návodů bude jistě dost a dost. Napadá mě nejdříve harmonizace čaker, čili ruce na 1-6, pak 2-5, 3-4. Nemusíš mít totiž jen jednu čakru v disharmonii,
takhle si to alespoň zkontroluješ. Jistě tu zkušení praktikové napíšou nějaké ty "fintičky".
Odblokovat pomocí Reiki? Asi těžko, nebo se ti to za chvíli vrátí. Hodně pomoci při hledání příčiny? To jistě ano.
Já měl problém komunikace spojený ... jé, teď mi to teprve došlo, jéé Teď mi došla další dost zásadní věc. Již jsem si říkal, jak je mi krásně, problémy se začínají rozpouštět, tak proč mi teď začal "knedlík v hrdle", jistě psychického rázu?
Vlastně tam byl blok i předtím, napadá mě. Byl jsem dost náchylný na krk, mít ho chvíli neodhalen, i při malé zimě, znamenalo hned škrábání v krku, nemoc ... Teď již citlivěji vnímám, takže to cítím o to víc a to je dobře.
A jakápak to zásadní věc, mě vlastně napadla? Hehe.
Obával jsem se říci svým kamarádům (získaným před mou změnou), co jsem podstoupil. Avšak přišla mi krásná věc, která to usnadnila. Učím se Shiatsu, na kamarádech praktikuji, takže po jejich "rozválení" a protažení jsme se cítili uvolněně a oni cítili, že to není jen obyčejná masáž. Nu, tak jsem si postupně dodal odvahy a vykecal to, tedy zatím né vše, ale cítil jsem pak takovou úlevu, ulehčení ... krása, nic se nestalo, žádné veřejné linčování. A knedlíček byl pryč.
Stále se mi ten knedlíček vrací, možná mi to radí, říci to "všem rozumným" ... Ještě si to chci ujasnit se svým já v meditaci, snad odpoví, hih.
A 5.čakra byla u mě spojena s malou sebedůvěrou, strachem z lidí ... kombinací, které se pak podporují, je hodně.
Někde jsem četl, že srdeční čakra je jedna z nejmocnějších, mě tedy rozhodně pomohla. Né nadarmo se říká, kde je Láska, není Strach. Je krásné nechat prostoupit energii do srdíčka, představit si, že se energie krásně hromadí, rozpíná, jako hřejivé Sluníčko, které tě pak celé prostoupí .... ách, to jsem se to rozněžnil

Nu to jsou mé začátečnické poznatky, ostatní ti jistě poví víc.
Jistě je více věcí, které mou krční čakru ovlivňují a jako skládačka se podporují v jeho disbalanci, zatím však nevím přesně čím to je.
Odpověď je vždy v nás, jen jí najít ... Tak já jdu na to

Zdárčik Houbik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Bara
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 20.4. 2008
Příspěvky: 19

PříspěvekZaslal: pá říjen 31, 2008 9:06 pm    Předmět: Citovat

ahoj přátelé,
nezlobte se, že v tomto tématu snad trošku odbočím, možná se zeptám na hloupost. Mám naučeno, že čakry harmonizuju dle schématu 1-7, 2-6 atd. Proto mě překvapilo, podle čeho je tedy možné harmonizovat 1 - 6, 2-5, 3-4, není nutné dodržovat ono schéma sedmiramenného svícnu? Moc děkuji, pěkný den všem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: pá říjen 31, 2008 9:22 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.To proto,že někteří varují před přikládání rukou na 7 čakru,aby se nespustila předčasně kundalíni.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: pá říjen 31, 2008 10:22 pm    Předmět: Citovat

Nu já slyšela,že sedmá čakra je projevem stavu šesti spodních (teď nevím,jestli jsem se dobře vyjádřila),proto když harmonizujeme šest spodních,je harmonizována sedmá.


Džarmík Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: so listopad 01, 2008 12:16 am    Předmět: Citovat

vrátím to trochu k tématu:zkusím to napsat co nejstručněji.( Laughing Laughing což tedy neumím)
Všechno co v srdci cítíš že by mělo být řečeno má projít ústy ven právě v takovém obsahu v jakém to cítíš v srdci. Pokud je tam rozpor, vzniká blok/y, -díky strachu, který může mít spoustu jmen (jak budu vypadat, nemá to cenu, stejně nic nezměním, bude to ještě horší, budu za blbce, nikdo mi nerozumí atd atd.)a člověk to neřekne tak jak to cítí nebo mlčí nebo zalže nebo to řekne přehnaně a pak z toho má stres že to přehnal a pozor, je to jak ve vztahu komunikace já versus okolí, tak komunikace já versus já, tedy upřímnost k sobě samému v nějaké oblasti. Komunkace pak v 5.čakře úzce souvisí s tvořivostí, schopností se realizovat podle plánu své duše a ne plánu druhých, s prací (to čím se živím, jestli je to shodné s tím co je se mnou v souladu nebo je toztráta času, protože mě práce vůbec nenaplňuje, nebo útěk před řešením vlstních problémů do práce, ze tkeré se pak stává únikové chování, závislost na práci, workoholismus, tj, raděj dřít a řešit problémy pracovní než vlastní.
5.čakra souvisí hodně úzce s 2. čakrou. Sexem, vztahy vůči lidem a k sobě samému. Je to taky o vytyčování vlastních hranic, schopnosti je ukázat, abych neměla pocit křivdy že mi po nich někdo jiný šlape a já mu to mlčky odsouhlasím, v duchu mě to stresuje a vyvolává různé nepříjemné emoce jako vztek, smutek, vnitřní pláč, pocity jako křivda, odloučení, nepřátelství, nepřijatelnost, nemilovanost, opuštěnost, antagonizmus, nepřátelství...Nebo mu ty svoje hranice pouze nazančuju, myslím si že to stačí a ono to nestačí, protože mi to z hlavy nikdo nevyčte, ale já si myslím že by měl a už se zas válím v negativních pocitech...všechno je to o komunikaci ve spojitosti s vyjadřováním svých pocitů v nějaké situaci. V souvislosti s 1.čakrou to je pak třeba souvislost s kritikou. Třeba přehnaně kritizuju, na každém a na všem vidím ne to pozitivní ale negativní, hledám hnidy...Ono y setřeba dalo pochválita povzbudit, ale já můžu mít dojem, že bych se tím shodila, neměla autoritu, pak se z toho stává boj o moc, o pozice, o nadřazenost a podřazenost...Tím že někoho budu kritizovat, můžu mít(chybně) dojem, že já jsem ten king. Kdybych ale byla opravdu tak velký king, sebejistá, tak nebudu mít potřebu nikoho shazovat, krtizovat, nebudu mít potřebu ale taky ani vyžadovat nějakou slovní podporu, povzbuzení, nebudu mít potřebu tím nebo oním způsobem získávat cizí energii, protože své budu mít dost, budu vědět že všechno co dělám dělám nejlíp jak umím a že až budu mít já pocit (ne druzí) že bych něco měla měnit, tak to měnit budu, protože cítím, že to je potřeba a že mi bude líp.Když mi bude někdo říkat že může být něco jinak než jakou mám dousd zkušenost já, tka se nebudu čertit a hádt, rvát za přesvědčení, ale připustím že natom taky třeba může něco být, i když to nemusí být zrovna můj šálek čaje. Když budu cítit že můžu někomu pomoci, tak mu budu umět bez jakéhokoli pocitu že to je přeci blbý a divný, vlezlý atd nabídnout pomoc a podporu. bez očekávání že za to budu chválena, že z toho budu mít jakýkoli profit, zkrátka jen tak, bez očekávání a podmínek.Když budu cítit, že bych pomáhala ne úplně ráda, že bych to dělala na úkor svého čehokoli ale vždy by ta moje pomoc obsahovala byť malinký stres, moje pomoc tut energii ponese a právě to co nepotřebuji tak vyvolá. JE dobré dojít k poznání že v takovém případě bude dobré umět bez pocitu viny říct "sorry, nemůžu" nebo "jo, můžu ale takhle. Ber neber." Pak budou hranice dány, vyřčeny a dá ses tím něco dělat. Pokud si pak ale zpětně budu vyčítat že jsem mohla něco udělat víc, neměla něco říkat, nebo to měla říct jinak a ne tak jak jsem něco řekla, zas je to stres s komunikací. Holt je to někdy trochu větší svízel vymotat se z té spleti myšlenek a zajetých programů.


Bloky v komunikaci se pak nemusí nutně objevovat jen v krku, ale v hlavě(kdžy toho máme plnou hlavu), žaludku a střevech -když něco neumíme trávit, z něčeho se můžeme po.....něco nám leží v žaludku,....někdy máme plné ruce práce a pak nás bolí, všechno nám leží na ramenou a na svých bedrech táhnem existenci druhých, něco nechcem slyšet a něco zas bychom rádi slyšeli ale nějak to k nám nedojde, něčeho máme plné zuby a někoho bychom nejraději zakousli, .....
Takže: Dokážu říct opravdu vždycky všechno tak jak to cítím a přitom z toho neměla stres?

Mnohdy s naší komunikací souvisejí i některé části obličeje. Úzký horní ret znamená lidi, kteří nemají potřebu nějak rozebírat to jak se cítí, mnohdy ani to jak se cítí druzí. Mohou to mít vrozené a nebo získané, to když vyrůstali v prostředí, kde se o pocitech a emocích prostě nehovořilo, nebyl na to čas, chuť, bylo to bráno jako slabost a zbytečnost. Zuby, které se směřují spíš dovnitř, tak to jsou lidi, kteří přes ty svoje zuby nepustí nic co se týče jejich soukromí a nebo pustí jen to, co sami uznají za vhodné. A přitom mohou patřit k lidem, kteří "hubu nezvařou od rána do večera". SIlnější spodní ret - teĎ vynechávám souvislosti s orgány - mají lidé srdeční, kteří rádi něco dávají, jsou štědří, ale taky nemají dost daleko ka prudkým slovním výměnám argumentům a dokáží se hezky hádat. Lidé se širším horním rtem rádi vyjadřují svoje pocity, emoce, je pro ně důležité o nich hovořit.
Vyjádření emocí je taky dost důležité pro lidi, kteří mají v porovnání s bělmem honě velkou duchovku. Když jsem o něco výš nazančila tu krtiku, tak k té mají hodně blízjko lidé s očima blízko u sebe. Čím blíž, tím větší. Mají velký postřeh na detaily, ale taky si všímají hlavně nedostatků. Lidé s očima spíš dál od sebe jsou v porovnání s těmi blízkookými benevolentnější k nedostatkům druhých. Dovedete si představit, když se takové protiklady sejdou na pracovišti Laughing Lidé s tzv. orlím nosem si zas drží odstup, úzké obličeje mají stres při konverzaci a vůbec v kotnaktu s těmi širokými obličeji, obzvláště, když ten někdo má vystouplé nebo výrazné lícní kosti. Tak může všude vznikat stres z komunkace a to ještě nikdo neřekl ani slovo, jen jste se potkali.

Takže to je jen malý nástin který se týče bloku v komunikaci. Myšlenové pochody které vznikají díky našim systémům přesvědčení jsou přímo nekonečné a vytvářejí velice složité řetězce. Myslím si, že s nimi míváme i ti co vědí odkud vítr fouká problém občas všichni.

A taky jsem slyšela moc hezké přirovnání nebo poznámku něco ve stylu:
Pokud se setkáte s nějakým duchovním učitelem, který bude umět odpovědět na každou vaši otázku týkající se duchovního vzestupu, pozvěte ho v neděli na návštěvu k vašim rodičům Wink

Ad čakry: Všechny výše popisované způsoby harmonizace čaker jsou funkční. A moje doporučení -vyzkoušejte je všechny a pracujte s takovým, které vám vyhovuje nejvíc. Wink


Naposledy upravil Renata dne so listopad 01, 2008 8:29 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: so listopad 01, 2008 8:25 am    Předmět: Citovat

Laughing jejda, taky jsem měla napsat že vědomou prací právě třeba pomocí Reiki se můžeme lehčeji těchto strachů spojených s komunikací zbavit a tím se nám trvale zlepší kvalita práce čakry (čaker), a s tím je spojeno to, že my se cítím sebejistěji, klidněji, víc nad věcí, zlepší se nám vztahy, lidem v našem okolí je s námi taky daleko líp než před tím, někteří lidé nějak záhadně z našeho okolí zmizí, prtože je přestaneme svým shodnými vibracemi přitahovat a někteří přibudou, pročistí se zároveň energetická těla, zvýší se naše vibrace, postupujeme o další schůdky nahoru.
Reiki to sama za nás neudělá, ale my s její pomocí ano. Harmonizace čaker je báječná záležitost a měla by se dělat každý den. To nám pomáhá fungovat co nejlíp a docílit třeba toho nadhledu v nějaké záležitosti, abychom ji psrávně viděli a pochopili, jinak než doposud a co nám moc neposloužilo, jen přiživilo naše ukřivděnectví, chudinkovství, naštvanost, nabubřelost, pýchu, falešnou skromnost či spasitelský syndrom. A spoustu dalšího . Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: so listopad 01, 2008 10:13 am    Předmět: x Citovat

No mě bylo kdysi předáno, že se nemá na 7 šahat z tradičních důvodů coby vstupní brána reiki. Ale ne že se s ní nemá pracovat, jen přikládat ruku z boku, ne shora dlaní se přímo dotýkat hlavy. Sice je to možná jen tradice, ale dělám to tím druhým způsobem, kvůli vlastnímu pocitu.
Při harmonizaci jsem se učila jít až od 6, no snad není žádný důvod nezapojit i 7, pokud má člověk takový pocit...

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: so listopad 01, 2008 11:25 pm    Předmět: Citovat

Dzarmi napsal:
Nu já slyšela,že sedmá čakra je projevem stavu šesti spodních (teď nevím,jestli jsem se dobře vyjádřila),proto když harmonizujeme šest spodních,je harmonizována sedmá.
Džarmík Cool

Ano, slyšela jsi to možná i ode mne a pamatuješ si to dobře.
Jenom ten závěr je trochu schematický. Sedmá čakra je korunou našeho úsilí o zpracování témat dolních 6 čaker. Sama má právě jen tuto jedinou funkci - je korunou!!!
Nejde tedy o prostou harmonizaci. Myslím to tak, že můžeme mít sice harmonizovanou energii v čakrách, ale nemusíme mít zcela zpracována témata těchto čaker. Je kvalitativní záležitost. Harmonie čaker napomáhá zpracování jejich témat, ale tento proces se harmonizací nedá nahradit. Jde o to, že máme schopnosti vyvažovat nezpracovaná témata čaker silově (první tři čakry) nebo zrcadlením mysli (pátá až šestá čakra). Čakry mohou být harmonizovány pokud jde o energii - zpracování témat pak může znamenat dočasnou neharmonii. Příkladem budiž 1. čakra. Když se přestěhujeme, odejdeme z dřívějšího domova, nebo dostaneme jinou (i lepší) práci - potenciál energie čakry je rozvibrovaný dokud "nezakořeníme" v nových podmínkách.
Jiný příklad: když potkáme někoho, do koho se zamilujeme, 2. čakra překypuje energií, neznamená to však zpracování témat 2. čakry (příčiny používání ovládacích schémat....)
Samozřejmě spolu tyto procesy souvisejí, avšak ten, kdo má vyrovnanou energii 1. - 6. čakry ještě nemusí být "korunován" osvíceností. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: so listopad 01, 2008 11:39 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
No mě bylo kdysi předáno, že se nemá na 7 šahat z tradičních důvodů coby vstupní brána reiki. Ale ne že se s ní nemá pracovat, jen přikládat ruku z boku, ne shora dlaní se přímo dotýkat hlavy. Sice je to možná jen tradice, ale dělám to tím druhým způsobem, kvůli vlastnímu pocitu.
Při harmonizaci jsem se učila jít až od 6, no snad není žádný důvod nezapojit i 7, pokud má člověk takový pocit...

šamanka

Když působíš Reiki na temeno hlavy, není to působení do korunní čakry, ale do podčakry na temeni - Lalna čakra. S ostatním jen a jen souhlasím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: ne listopad 02, 2008 11:27 am    Předmět: Citovat

Damao napsal:
Jde o to, že máme schopnosti vyvažovat nezpracovaná témata čaker silově (první tři čakry) nebo zrcadlením mysli (pátá až šestá čakra).


Hoj Kájo,
děkuju za dosvětlení a upřesnění.Nerozumím tomuto kousku,je možno to trochu rozvést?
Myslíš vyvážení témat jako zpracování témat?Silově a zrcadlením mysli znamená v rámci čaker.....?

Shocked Džarmí Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: ne listopad 02, 2008 6:45 pm    Předmět: Citovat

Pěkně zdravím za moře, Jarmilko. u 5. a 6. čakry jsme schopni si něco nalhávat, předstírat, děůat si scénáře a pak je žít. U 1. čakry potřebujeme zmáknout téma "dostatku" - v 2. čakře partnerský sexuální vztah - někdo si ho nahradí promiskuitně. Ve třetí čakře jsou to ovládací schemata. Někdy dokážou být lidé velmi vynalézaví, takže to ani nevypadá, že by chtěli manipulovat a dost možná si to ani sami neuvědomují, Jsou to takoví ti citoví vyděrači. Velmo často si k tomu někoho najdou....
U dětí se projevují základy "sbíráním zvířátek" - popsáno jako nutkavé jednání, čili zlozvyk. Když nemůžu ovládat rodiče, sourozence atp., budu ovládat "svá zvířátka"...
Tím, co jsme se naučili v Reiki i v jiných terapeutických technikách dokážeme často manipulovat tak, že na čas se může zdát např. po takové terapii, že je vše OK, jenže jen na chvilku. Pak se neřešená témata čaker znovu projeví. Nemusí to ale být vždycky u té čakry, které se neřešené téma týká, může to být některá z čaker vedlejších.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund