Fórum - Zobrazit téma - vysoká škola - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - vysoká škola
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

vysoká škola

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
paja7
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 28.7. 2008
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: pá říjen 17, 2008 9:33 pm    Předmět: vysoká škola Citovat

Nevíte jestli existuje nějaká vejška zaměřená na alternativní medicíny.Jsem na gymplu a po něm bych chtěla dělat reiki...ale na nějakou vejšu musím.Tak nevíte někdo?Alespon nějaký příbuzný obor.Moc děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: pá říjen 17, 2008 10:52 pm    Předmět: Citovat

http://www.akademietabor.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: so říjen 18, 2008 8:15 pm    Předmět: Citovat

http://www.anos.cz/cile.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: so říjen 18, 2008 8:16 pm    Předmět: Citovat

http://www.pf.jcu.cz/education/applicants/p_arte.php
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: so říjen 18, 2008 9:11 pm    Předmět: Re: vysoká škola Citovat

paja7 napsal:
ale na nějakou vejšu musím

Kdybych se já dnes po gymplu rozhodovala na kterou VŠ, tak bych určitě zkusila medicínu. Znalosti, které na medicíně člověk získá, jsou podle mě tím nejlepším základem pro alternativní medicínu.

Jinak ohledně lékařů=setkala jsem se skvělou lékařkou na dětské RHB v Motole. Ten její obor se mi úžasně líbí-kdybych byla na gymplu, šla bych na medicinu a vybrala bych si tento obor RHB, protože tam lékaři zdraví pacientům bez diskuse vrací.
Na jednom alternativním kurzu jsem se potkala s mladou lékařkou, pediatričkou.
Takže pokud opravdu na vejšku "musíš" a přitom máš v plánu se věnovat alternativním metodám, tak by ta medicina podle mě byla dobrou volbou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: po říjen 20, 2008 2:23 pm    Předmět: Citovat

Budu lobovat za svéRazz

Medicína určitě není špatná volba. Jen studium je dlouhé a náročné. Píšeš, ale že jsi na gymplu, tak zvaž jak studium zvládáš teď, jak se umíš učit z hromady kknížek, jakou máš trpělivost a tak. Bude to hromada učení a časem i možná nějaká praxe ve zdravotnickém systému. Takže se připrav i na proměny ideálů, realita je bohužel někde jinde:( Ale ne vždy a všude, naštěstí.

Můj lobbing: Přemýšlela jsi někdy o psychologii? Náročné, hlavně ten začátek, příprava před přijímačkama, gympl na to zdaleka nestačí. Mě ohromně pomohl přípravný kurz dělaný přímo pedagogy školy. Dostaneš taky tuny teorií, dost zastaralých názorů, ale taky solidní znalosti i fyzických základů člověka (hlavně neurovědy). Časem ale přijdou i zajímavé věci a možnost si vybrat spoustu dalších doplňkových předmětů a už se zabývat víc tím, co tě zaujme. Doporučuju Olomouc, jsou orientováni hodně prakticky. V Brně jsou to teorie, výzkumy a šéf ústavu, který teda moc na alternativy není, i když občas docela zajimavě vyprávěl o legálních výzkumech LSD, než jim to zatrhli.

Každopádně dostaneš přehled o fungování člověka, přijdeš o hodně ideálů, začneš pochybovat, zkoumat alternativní metody kritickým okem, ale taky z tebe bude tak trochu profesionál, co nebude zkoušet kdejaký trend a experiment:)

Další obory mohou být z oblasti sociální práce, těch existuje hodně, ale sama nevím jaká je praktický využitelnost. Musíš zvážit svoji povahu a zájmy. Sociální práci nezvládne každý, je to hodně i o zákonech, omezeních, nedostatku peněz, ale co tak vím, alternativní práce s lidmi tam má své místo, častěji spíš skupinová.

Velmi zajímavá varianta, pokud tě opravdu zajímá praktická aplikace reiki a nepotřebuješ lovit duchy a symboly, tak je fyzioterapie. Sama jsem o ní dost intenzivně přemýšlela a pořád mě ta myšlenka aspon dálkového studia neopustila. Mrkni sem
http://www.upol.cz/fakulty/ftk/struktura/katedry-a-pracoviste/katedra-fyzioterapie/studium/ (jsou i Mgr. obory, nebo bc. a pak navazující)

Dalším možným oborem můžou být další obory z oblasti lázeňství, ale to si myslím, že je spíš na úrovni středních škol, maximálně vošek.

Každopádně, dostaň se na školu, vystuduj některý obor práce s lidmi. No a pak uvidíšSmile Držím palce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
paja7
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 28.7. 2008
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: po říjen 20, 2008 6:27 pm    Předmět: Citovat

Moc vám všem díky za odpovědi.Nejvíc ze všech škol mě zatím zaujala ta první v Táboře.Je tam přesně vše co mě zajíma-divadlo,umění,medicína,alternativa,....Ale c by ze mě bylo?Měla bych titul?Je to dobrá volba?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saman
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 31.12. 2006
Příspěvky: 311

PříspěvekZaslal: po říjen 20, 2008 8:36 pm    Předmět: Citovat

Ještě dovětek pro tvojí duchovní cestu.Budha prohlásil,že žijeme proto,abychom nesbírali vědomosti,ale abychom se naučili milovat,odpouštět a pokorně sloužit.Ale filozofování o významu jeho slov si nech až po tý vysoký škole.Máš pocit tam jít,tak si vem seznam těch,co už sis vybrala a déj na svůj pocit,která tě nejvíce osloví a tu dělěj.Držím palečky aby tvá volba byla správná.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 119

PříspěvekZaslal: út říjen 21, 2008 11:06 am    Předmět: Citovat

Dělej to co tě baví, nebo co si myslíš, že tě bude bavit, bez ohledu na to jaký titul budeš či nebudeš mít. Dělej to, co tě naplňuje štěstím.

Roso
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 934

PříspěvekZaslal: út říjen 21, 2008 1:41 pm    Předmět: Citovat

Jenže naplnění stěstím neznamená plnej žaludek:) Občas je potřeba hrát podle pravidel společnosti ve které žijeme, a teprve pak pravidla postupně opouštět. Vidím to sama na sebe, těch ideálů a vznešených myšlenek ... no dostala jsem pěkně přes prsty od reality.
Je ale moc dobré, když tě živí to, k čemu máš vztah a práce tě naplňuje.

Co jsem tak pochopila Tábor má blízko k Waldorfskému školství a práci Rudolfa Steinera. Ale našla jsem: "Akademie není zařazena do sítě českých škol, uznaných Ministerstvem školství a tělovýchovy (MŠMT) ČR. Přesto absolventi Akademie bez potíží nacházejí uplatnění ve školství a v sociální oblasti. Podle vlastní aktivity pracují ve waldorfských a speciálních školách, v chráněných dílnách, asistenčních službách či se podílejí na terapeutické práci ve státních zařízeních, kde mohou využít všechny formy terapie (v sociálně terapeutických centrech a nemocnicích, ve školkách a dětských centrech, v různých podobách ústavní i mimo ústavní práce, v domovech seniorů, v sociálně handicapovaných rodinách aj.) Absolventi mohou pracovat i ve sdělovacích prostředcích jako specializovaní publicisté, ve vydavatelstvích a nakladatelstvích se zaměřením na sociální tématiku, v nově koncipovaných zařízeních sociální podpory, prevence a terapie a v neposlední řadě jako iniciátoři vzniku nových forem péče o sociálně handicapované. Absolventi Akademie mohou pracovat i v nejrůznějších zahraničních podnicích, kde jsou schopni aktivně působit na pozitivní sociální klima.

Nechci tě odrazovat, ale pro systém budeš po 5ti letech školy s ukončením středoškolským vzděláním, učit tě bez praxe nenechají,v sociální sféře si budeš muset dodělávat vzdělání, platová třída taky bude o ničem (ne že by s titulem to bylo o tolik lepšíSmile a pak to závisí na modernosti a prozíravosti tvého zaměstnavatele. Každopádně roční stáž v zahraničí je zase velké plus, kdoví jaký rozhled získáš. Každopádně ve školství se tituly nosí, ale kdo je šikovný a nadšený, poradí si i bez něj. Já to beru podle sebe, bez titulu si s oficiální psychologií ani neškrtnu.

Platí se tam školné. Těžko říct jaké, informaci jsem nenašla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
paja7
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 28.7. 2008
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: st říjen 22, 2008 3:16 pm    Předmět: Citovat

A není někde nějaká podobná škola,ale s titulem?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: st říjen 22, 2008 4:49 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Pajo,
mám doma syna, který je oktaván, takže maturu má za dveřmi Wink a zahlédla jsem doma jedním okem nějakou brožurku o VŠ-o aktuálních možnostech studia na VŠ, přehled škol atd. Takže když si ji pořídil on, jistě to nebude problém ani pro tebe Wink Tak se zkus poptat ve škole, spolužáků po té knížce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
paja7
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 28.7. 2008
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: út říjen 28, 2008 8:16 pm    Předmět: Citovat

blankas napsal:
Ahoj Pajo,
mám doma syna, který je oktaván, takže maturu má za dveřmi Wink a zahlédla jsem doma jedním okem nějakou brožurku o VŠ-o aktuálních možnostech studia na VŠ, přehled škol atd. Takže když si ji pořídil on, jistě to nebude problém ani pro tebe Wink Tak se zkus poptat ve škole, spolužáků po té knížce.

Jo to já vím:-)Ale jsou i školy,které tam napsané nejsou.A o ty se zajímámSmile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: čt říjen 30, 2008 2:13 pm    Předmět: Citovat

Pajo,
já jsem tím reagovala na toto:
Citace:

Měla bych titul?Je to dobrá volba??

Citace:

A není někde nějaká podobná škola,ale s titulem ?


Takže školy, po jejichž úspěšném absolvování máš "titul", jsou určitě v té brožuře Smile
Také jsou zajímavé VOŠ, dcera známých vystudovala obor zdravotnický záchranář. Ale pro tuhle školu musíš mít fakt dobrou fyzičku Twisted Evil Má nějaký diplom a především odborné znalosti, které se vždycky hodí, i kdyby se někdy dala na dráhu podnikání v alternativě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund