Fórum - Zobrazit téma - Nevím co se děje - prosím o Vaše rady a názory - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Nevím co se děje - prosím o Vaše rady a názory
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Nevím co se děje - prosím o Vaše rady a názory
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Extrasmall
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 26.9. 2008
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: ne říjen 19, 2008 4:28 pm    Předmět: Citovat

Blankas:

To co jsi napsala o tom odpuštění z té knihy, tak jsou přesně věci, které si myslím. Nicméně si myslím, že to bude velmi dlouhá a složitá cesta k tomu odpuštění, už jenom naučit se to bude velice těžké. A myslím také, že toto co jsem zažila spustilo něco co se bude řešit roky. A hlavně ani nevím pořádně v této chvíli kde začít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Extrasmall
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 26.9. 2008
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: po říjen 20, 2008 2:42 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem dočetla knížku Cesta od Brandon Bays, a také jsem už tady četla hodně Vašich názorů a rad na to co se mi přihodilo.

Takže po těch všech informacích, které už mám, pomalu začínám rozumět tomu, so se asi tak může dít a jaké máte s tím vším zkušenosti tady Vy. Jak jsem ale již psala v předešlé odpovědi, momentálně mám z toho v hlavě menší chaos, protože opravdu nevím jak, nebo od čeho začít. A mám hlavně pocit, že je toho strašně mnoho co bude potřeba vyřešit. I když je pravda, že tady od toho je i psycholog, aby mě v této mé cestě vedl. Nicméněš poslední dny se mi opět trošičku přitížilo. I když vím, že dostat se z toho co se stalo nejde hned, nicméně už po 3, měsících boje bych očekávala stabilnější výsledky (nemůžu tvrdit, že by mi bylo bez přestávky vkuse zle a je to daleko lepší než úplně na začátku). Ale představuju si např. to, že už mě např. nebude jak tomu říkám "šlehat" (i když je to už v menší míře a trošičku o něčem jiném než to bylo kdysi. Smile ) a také že už nebudu mít různé psychické výkyvy. Což jsem nikdy před tím nemívala.

Je to možná ale težší boj než jsem si myslela, a hlavně mám pocit, že to nebude na měsíce, ale na roky.

Ale stejně děkuju všem za jejich rady a názory, které mi sem chodí, protože mi to pomáhá se alespoň orientovat a hlavně vydržet (protože občas mám pocit, že to vydržet nejde).

Extrasmall Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po říjen 20, 2008 5:10 pm    Předmět: x Citovat

Extrasmall: prosím, prosím, zkus být trpělivá. Vždyť řešíš problémy, které se střádaly tolik let jen tři měsíce a už se ti to zdá dlouho.
Také sama píšeš, že i to vracení problémů (které je naprosto běžné i takovou formou jakou píšeš) je pokaždé o stupínek menší a lehčí.

S tím homeopatem jsem to myslela jako dobrý trenink. Je to vlastně cizí člověk, tedy kromě vzteku k němu nemáš žádné osobní vztahy jako k sobě nebo rodinným příslušníkům. Takže to může jít jednodušeji a méně bolestně než půjdeš dál k sobě nebo dalším blízkým osobám. Nepočítej s tím, že všechno půjde jako mávnutím proutku, bude to delší práce, budeš mít spoustu možnosti na trenink trpělivosti.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Extrasmall
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 26.9. 2008
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: út říjen 21, 2008 8:30 am    Předmět: Citovat

Ahoj Šamanko,

snažím se být trpělivá a vím, že se to nedá vyřešit hned, a taky chápu, že se řeší věci, tkeré se v člověku hromadily desítky let. Nicméně tím jak mám teď opět období, kdy mi není moc dobře, tak už začínám být z toho celého unavená. Protože už 3 měsíce prakticky nemám psychický klid. Což je dost vyčerpávající, a tudíž už začínám mít i pár zdravotních problémů, což si myslím, že může souviset právě s tou psychickou nepohodou, která trvá už ty 3 měsíce. A myslím, že než se toto všechno vyřeší můžou to být i roky.

S tím homeopatem máš pravdu. Ale moměntálně mám na něj ještě větší vztek než před tím, i proto, že ho ani nenapdalo zavolat mé paní doktorce a alespoň se zeptat co se mnou je (zbavil se odpovědnosti, tak co by ho to dál zajímalo). Protože toto je věc, která mohla dopadnout za určitých okolností daleko hůř.
Další věcí je, že se u mně objevují další stavy, které jsem před tím neznala. Nejsou ani z daleka tak zlé jak byly ty první, ale dobré to není a vždy mě to vyděsí a chvíli trvá, než se z toho zase posbírám. A hlavně si pokládám otázku, že kde mám záruku, že to co způsobilo ty moje úplně první kolapsy nezpůsobí něco horšího, nebo to samé? Kde mám záruku, že už se to opravdu zlepšuje a už se to k tomu prvotnímu stavu nevrátí?Jak vím, že toto není jenom přechodný stav ke stavu opět horšímu? Možná jsou to teď zbytečné myšlenky vyvolané tím, že mi není moc dobře a až to přejde budu přemýšlet zase trošičku jinak, ale momentálně mám v sobě toto.

Extrasmall
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
brahman
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 27.8. 2007
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: út říjen 21, 2008 9:46 am    Předmět: Citovat

Asi bych vyzkoušel navštívit terapeuta EFT, tam jsou prý výsledky téměř okamžité. Tím neříkám, že se zbavíš celého problému naráz, ale alespoň odstraníš nějaké procento potíží. Věřím ti, že když jseš v psychickém stresu, tak člověk obtížně řeší i malichernosti. Bude potřeba postupně kousek po kousku řešit jednotlivé součásti problému.
Měj se
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Extrasmall
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 26.9. 2008
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: út říjen 21, 2008 9:53 am    Předmět: Citovat

Ahoj Brahmane,

už jsem o tom něco slyšela. Jenomže jak poznám, který terapeut EFT je opravdu odborník? A jak vím, že to nebude mít případně podobnou reakci jak po tom homeopatovi? Teď jsem totiž ze strachu dost opatrná na všechno. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Jarka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.7. 2008
Příspěvky: 122

PříspěvekZaslal: út říjen 21, 2008 10:19 am    Předmět: Citovat

Extrasmall, zkus se mrknout třeba na tyhle stránky. Myslím, že tady by sis mohla vybrat...

http://www.eft.cz/

Já o tom moc nevím, ale tato metoda vypadá jako velice účinná...

Držím palec a přeji mooooooooooooooře optimismu při zvládání Tvého současného stavu Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: út říjen 21, 2008 10:39 am    Předmět: x Citovat

Extrasmall: napadá mě jedna otázka: tvoji psychiatři, psychologové, lékaři obvolávají tebe a tvé další lékaře nebo ty je?

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
brahman
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 27.8. 2007
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: út říjen 21, 2008 11:14 am    Předmět: Citovat

Nevím, ja se pozná, že dotyčný terapeut je opravdu odborník. Osobně bych se podíval na jejich seznam http://eftasociace.cz/seznam.htm a asi bych vybíral podle pocitu, jak mi je kdo sympatický. Také bych určitě vzal v potaz vzdálenost od mého bydliště. Pak bych si ty, co prošly sítem obvolal a zase bych podle dojmu redukoval výběr.
Nebo bych přímo kontaktoval Zdena Katayama (Sindy), která výše uvedené terapeuty školí a mimo jiné je i mistr reiki....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: út říjen 21, 2008 11:18 am    Předmět: x Citovat

PS: možná by nebylo špatné začít pracovat právě s tím neustálým strachem. Strachem co se může stát, že se to může zvrhnout, vrátit,...
Strach je velmi silná emoce a dokáže nadělat hodně paseky.
Doporučila bych ti výbornou, starší, ale stále vydávanou knihu
paní Hayové: Miluj svůj život. Je tam spousta velmi dobrých rad a návodů.
Není to ani žádná metoda, ze které máš taky strach, je to jen nevinné počteníčko, které pomohlo už hodně lidem, např. mě.
šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Extrasmall
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 26.9. 2008
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: út říjen 21, 2008 3:00 pm    Předmět: Citovat

Děkuji za rady.

Na ty stránky jsem se už podívala. Smile

Šamanko, na tu knížku se také kouknu. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
westwess
Nováček
Nováček


Registrace: 23.3. 2009
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: po březen 23, 2009 10:13 pm    Předmět: Citovat

Smile
Myslim,ze homeopatie ma stejnou vadu na krase, jako spousta jinych alternativnich smeru mediciny i ta medicina klasicka. Je uzkoprofilova.
Co muze byt pro jednoho jedem, pro druheho muze byt nektarem!
Osobne bych nehledal zakopaneho psa s nejakem traumatu a jeste k tomu ve spojitosti s rodinou. Asi oba tusime, ze tudy cesta nevede.
pokud mas chut a naladu, muzem si nekdy trosku popovidat a uvidime, co na konec uvidime.
Kazdopadne ti preji brzke zotaveni z homeopatickeho soku a brzke nalezeni klidu mysli. :O)
Mej se ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: út březen 24, 2009 4:11 pm    Předmět: x Citovat

westwess: jenže v tom jaksi smysl alternativní medicíny vězí.
Klasická homeopatie, ale i další metody právě touhle individuální cestou jdou, pokud o ní něco víš.
Ale podle toho co píšeš, hodláš nabídnout nějakou jinou, zaručeně lepší cestu, která umí mnohem víc. Podělíš se s náma copak to bude?

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
polgara1
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 106

PříspěvekZaslal: so březen 28, 2009 12:26 am    Předmět: Citovat

Extrasmall napsal:
Blankas:

To co jsi napsala o tom odpuštění z té knihy, tak jsou přesně věci, které si myslím. Nicméně si myslím, že to bude velmi dlouhá a složitá cesta k tomu odpuštění, už jenom naučit se to bude velice těžké. A myslím také, že toto co jsem zažila spustilo něco co se bude řešit roky. A hlavně ani nevím pořádně v této chvíli kde začít.


Určitě bych ti doporučovala se začít ladit..... chci se do toho pustit, chci to začít řešit. Vím, že když se do toho pustím, tak to bude příjemná cesta a spousta věcí se hezky vyřeší. Vím že to zvládnu protože jsem šikovná, báječná a ....
S pozitivním přístupem to jde vždycky mnohem lépe. Naplánovat si, že to bude dlouhé, složité, těžké tě vůbec nepodporuje.

Moje původní cesta byla ta negativističtější, teď jsem ráda, že se snažím jít tou druhou.

Držím palečky. Víš když si tady přečteš různá vlákna, tak všichni máme spoustu věcí k řešení, všem se nám něco stalo, všichni máme něco pořešit. Důležité je neztrácet víru v sebe a hezky jít kupředu jak nejlépe umíme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strana 6 z 6

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund