Fórum - Zobrazit téma - Půst - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Půst
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Půst
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: po září 01, 2008 6:32 am    Předmět: Citovat

Ty jo, tak koukám, že jste se všichni čistili s nějakým viditelným efektem. Já jsem totiž teď nedávno někde četla, že pokud má člověk nižší hladinu energie, tak se může snažit, jak chce, ale to tělo nemůže začít opravdu detoxikaci. Ale to by se potom žádný člověk, co je v něčem slabší, nemohl detoxikovat a bylo by to jenom pro relativně zdravé, což se mi zdá zase jako blbost. Tak nevím. Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po září 01, 2008 11:27 am    Předmět: Citovat

K problematice diet a půstu mě zaujaly rady z
Trochu jiné cesty k osvícení podle Terryho Pratchetta

Megabiotická dieta
Podle Lu-Tzeho názoru se množství kultů ve svém vztahu k potravě zaměřuje spíše na zdraví těla než na potřeby ducha. Dieta Cesty tuhle nevyváženost napravuje.
Množství čaje a sušenek, které je dovoleno zkonzumovat, je neomezené.
Neomezujte se ani v počtu snězených topinek, podávaných s libovolným množstvím míchaných vajíček na špeku a cibulce. Je to božské jídlo.
Bez zábran jezte zapečené makaróny se sýrem, hedvábnou bramborovou kaši s osmaženou cibulkou, hodně sladkou žemlovku a další pokrmy, které vyživují duši, a hodinu po zkonzumování se nechoďte koupat do hluboké vody.

Půst
Součástí každé Cesty, která si zaslouží své jméno, je příležitostně postní období. Lu-Tzeho bohaté zkušenosti a znalosti lidské povahy ho vedly k vytvoření následujících pravidel:
Když se rozhodnete, že se na nějakou dobu budete věnovat půstu, snězte předtím tolik, kolik jen dokážete. To je pro úspěšný půst životně důležité.
Když začnete mít pocit, že už byste ale opravdu něco snědli, vezměte v úvahu, že za porušení půstu se nepovažují následující věci:
jídlo, které jste nechtěli sníst, ale náhodou snědli,
jídlo, které ochutnáte při vaření,
jídlo, které nemáte rádi,
rýžové koláčky,
redukční strava (Čím více tzv. redukčního jídla sníte, tím budete štíhlejší a tím méně jste prakticky snědli. Homeopatické potraviny působí přesně naopak.),
jídlo, které pozřete během cvičení.


Myslím, že diet a půstů se při dodržování těchto zásad nemusíme vůbec obávat, ba naopak.... Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
gzam
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 16.5. 2007
Příspěvky: 83

PříspěvekZaslal: út září 02, 2008 11:39 am    Předmět: Citovat

Damao zní to trochu jako dieta podle Bolka Polívky...Smile
Tam byly takové rady jako....obezita je nemoc a proto je potřeba na boj s ní se pořádně najezt ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: út září 02, 2008 8:15 pm    Předmět: Citovat

Damao, dost dobrý Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: po září 08, 2008 8:16 pm    Předmět: x Citovat

Přiznávám se k občasnému sledování pořadu "Jste to, co jíte". Zaujala mě informace paní doktorky Cajthamlové o tom, že i člověk s tělem koule může trpět podvýživou. Jednak z důvodů přejídání nevhodnou stravou nebo naopak trápením různými dietami.
Jako bonus k tomu jsem náhodou přečetla zajímavé přednášky na téma co nám chybí ve stylu pana Janči, i když pravděpodobně směřující k nákupu nejmenovaných potravinových doplňků.

Z toho všeho vyplývá moje úvaha, že kolikrát si myslíme jak nejíme ohromně zdravě, jak se musíme ještě víc trápit hladovkama, čistit horem, dolem a zatím náš organismus může právě potřebovat opak, čili pořádně nadlábnout nebo povzbudit větší porcí nějakého prvku, který nám chybí. Je mnohem lepší poslouchat svoje tělo než se vrhat
do experimentů jen proto že...
Já to momentálně udělala a efekt nastal okamžitý, dlouhodobější únava se odporoučela. Jen spánku bych mohla přidat, hmmm však to znáte, není čas Laughing

šamanka

PS: dostala jsem těžkou otázku: jakýsi teoretik vymyslel, že vegetariáni žijí kratší dobu, takže otázka zněla, kolik znám starších žijících vegetariánů? Vzpoměla jsem si na Vlastu Marka, pak jednoho známého jogina, ale jinak znám spíš samé mladší ročníky. Co vy si o tom myslíte?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: po září 08, 2008 9:53 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:

PS: dostala jsem těžkou otázku: jakýsi teoretik vymyslel, že vegetariáni žijí kratší dobu, takže otázka zněla, kolik znám starších žijících vegetariánů? Vzpoměla jsem si na Vlastu Marka, pak jednoho známého jogina, ale jinak znám spíš samé mladší ročníky. Co vy si o tom myslíte?


Jediný vegetarián, kterého znám je Zbultran, viděli jsme se v pátek a nevypadal, že by se měl s námi loučit Very Happy . Ale určitě až se tady na RW objeví, tak by nám k tomu mohl něco říct.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: po září 08, 2008 10:10 pm    Předmět: Citovat

Jsem taky vegetarián, zhruba od roku 1992 - dnes si žiju docela dobře, přesto že asi k nejmladším ročníkům nepatřím, alespoň podle dat narození uživatelů zde na Reikiwebu. Na druhé straně, kdo ví, podle čeho se měří věk? - 15.9. se žením a koncem října čekáme, že se nám narodí syn Kryštof.
Za sebe mohu říci, že díky Reiki, lásce i vegetariíánství se cítím lépe a lépe....!
Ovšem vegetariánství s půstem - řekl bych - nemá nic společného. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: út září 09, 2008 10:57 am    Předmět: x Citovat

Evik: Laughing jenže Zblutran se nepočítá, jak jsem ho viděla, rozhodně má do kmeta hodně daleko Laughing
Damao: ano, jsou to dvě odlišná témata, jen jsem si na to tak vzpoměla
u povídání o jídle, zajímali mě vaše nápady.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Hyter
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 5.3. 2008
Příspěvky: 198

PříspěvekZaslal: čt září 11, 2008 8:34 am    Předmět: Citovat

Ahoj. Tak ja jsem se neplanovane take dostal k pustu....v utery jsem zpracovaval kvanta plodu cerneho bezu a nemel jsem cas se najist, jen navecer jsem pocitoval hlad ale nebylo to nic neprekonatelneho....a jelikoz jsem tu na webiku zahledl tohle tema, inspirovalo me k tomu, vyzkouset si opet jednodenni pust, coz jsem, kdysi davno obcas aplikoval...
Take me v tom podporilo to, ze v pondeli jsem byl darovat krev a vzdy pred odberem a po odberu popijim nejakou dobu Lapacho, ktere je samo o sobe velmi ucinne a cistici (mimojine).
Ale vcera rano (ve stredu) jsem se citil velmi dobre a vubec jsem nepocitoval hlad takze jsem se rozhodl setrvat....no a dnes to same, citim se dobre, zadna slabost...takze uspesne dnes, respektive zitra rano pust ukoncim.
Samozrejme ten navrat bude pomaly, zelenina...ovoce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund