Fórum - Zobrazit téma - Půst - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Půst
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Půst
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: ne srpen 24, 2008 6:50 pm    Předmět: Půst Citovat

Chtěla bych výhledově vyzkoušet očistný půst - třeba na jaře.
Představovala bych si týden někde v přírodě, ve skupině.
Nejlépe zkombinované s tématy, které se probírají tady na fóru Very Happy .

Nelákalo by Vás to? Nevíte o někom, kdo to pořádá anebo by byl ochotný to uspořádat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: po srpen 25, 2008 8:19 am    Předmět: Citovat

Smart, co si představit pod pojmem očistný půst?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: po srpen 25, 2008 4:27 pm    Předmět: Citovat

půstů je celá řada, pod očistným si představuju, že se pijou jen čaje, možná šťávy z ovoce/zeleniny.
pod tím očistným jsem chtěla zdůraznit, že důvod není hubnutí ale dát tělu příležitost a podmínky, aby se pročistilo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: út srpen 26, 2008 10:44 am    Předmět: Citovat

Smart, nuž právě. Když řekneš, že bys chtěla vyzkoušet očistný půst týden někde v přírodě, tak nevím, co si konkrétně pod tím pojmem představit. Navíc, i dobrý půst je forma umění... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: út srpen 26, 2008 12:54 pm    Předmět: Citovat

rendyy, mam chut po nejakou dobu (napriklad tyden) nejist, abych dala telu prostor, aby se ocistilo. vim, ze se to praktikuje casto na jare a ze je dobre udelat si na to cas, nechodit do prace a ze ve skupine to jde lepe.

vim, ze pust neznamena jen nejedeni, ale ze to je tak trochu "veda", ze je treba se na to pripravit, potom to podstoupit a po ukonceni pomalu se stravou zacit.

vim, ze pusty jsou ruzne podle toho, jestli vubec nejis a pijes jen vodu, nebo pijes i ovocne a zeleninove stavy/caje nebo jis odpoledne hrnek ryze atd. atd.

ale je to jenom teorie, kterou bych rada pod vedenim nekoho zkuseneho vyzkousela. proto jsem otevrela tohle vlakno, jestli je nas vic takovych, kdo by to chtel vyzkouset resp. jestli nekdo podobna setkani neorganizuje.
vim, ze na jare se delaji hubnouci kury s aerobicem, tak proc ne jarni ocistne kury s pustem? podle male reakce je to zrejme tema, ktere moc lidi neoslovuje.

sama se do delsiho nez jednodenniho pustu nepustim.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Jarka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 6.7. 2008
Příspěvky: 122

PříspěvekZaslal: út srpen 26, 2008 1:01 pm    Předmět: Citovat

Smart, mě by se to taky docela líbilo - něco takového vyzkoušet...
Mám ale malou dcérenku a tak jsem tím trochu vázaná.
Pokud by to nebyl pro zájemce problém, na absolvování tohoto postního setkání znovu nabízím možnost využít prostory u nás na Kalku.
Ale chtělo by to někoho, kdo by nás tím odborně provedl... Páč já s půstem nemám pražádné zkušenosti. Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zip
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2004
Příspěvky: 120

PříspěvekZaslal: út srpen 26, 2008 6:58 pm    Předmět: Citovat

Mám zkušenosti jen s jedno až třídenními půsty podle lunárních cyklů.
www.pust.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Houbik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.7. 2008
Příspěvky: 124

PříspěvekZaslal: čt srpen 28, 2008 5:00 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Smartíku,
toto téma mě již dlouho zajímá, zatím však bylo trošku opodál.
Jsem rád, že jsi mi to tímto znovu oživila.

Rád bych zkusil dietu a třebas časem i půst, kdo ví, co se z toho vyklube.
Zipem uvedená stránka vypadá zajímavě, ještě jí pečlivě prostuduji,
jsou tam i odkazy na knihy. Jistě by to však chtělo někoho znalého, v tomto oboru, hlavně praxe.

I u mě je problém, si vzít volno na vícero dnů, snad bych se urval na prodloužený víkend.

Společný srazík, doplněný dietou, nebo půstem, mi přijde jako dobrý nápad.
Bohužel Ti zatím dávám jen mou podporu, účast teď slíbit nemohu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: čt srpen 28, 2008 8:33 pm    Předmět: Citovat

děkuji za tip na stránky, nabídku prostor i podporu Wink

Myslím, že sama bych půst zvládala těžko, proto zkouším najít spoluodvážlivce. Cítím, že v novém prostředí, někde mimo domov to taky půjde líp. Jsem na štíru s kázní Embarassed .

Damao občas dělá týdení semináře na nějaké téma, takže mě už taky napadlo zkusit si hladovku v rámci toho.

Damao, myslíš, že by něco takového bylo možné anebo to je naprostá hloupost? Uvidíme se v září, tak to můžeme probrat i tam.

Samozřejmě bych do toho šla jenom pokud by nás bylo víc než jedna Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: čt srpen 28, 2008 8:50 pm    Předmět: Citovat

Jako alternativu k půstu bych viděl makrobiotiku. Když jsem s ní začal, spustil se u mě pro mě neuvěřitelný očistný proces. Kolikrát slabost, že jsem nemohl ani vyjít z postele, výsevy vředů na kloubech jak to ze mě šlo všechno pryč. MB jsem kombinoval cca 5-7 hodin denně reiki. Asi po třech týdnech se stav stabilizoval.... a myslím, že to je šetrnější než půst... ale půst je jistě zase něco jiného a také to má něco do sebe.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 1727

PříspěvekZaslal: pá srpen 29, 2008 11:31 am    Předmět: x Citovat

Chlape ty jsi s tou makrobiotikou nesmrtelný.

Na očistné půsty má výborné recepty joga. Ale je dobré se do toho hned nepouštět po hlavě, tedy spoustu dnů naráz, když nejste zvyklí. Může vám být solidně zle. Jogíny mají tyhle praktiky dobře ověřené a rozpracované, včetně toho, jak se postupně připravit atd.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: pá srpen 29, 2008 5:38 pm    Předmět: Citovat

Psychedelic napsal:
Jako alternativu k půstu bych viděl makrobiotiku. Když jsem s ní začal, spustil se u mě pro mě neuvěřitelný očistný proces. Kolikrát slabost, že jsem nemohl ani vyjít z postele, výsevy vředů na kloubech jak to ze mě šlo všechno pryč. MB jsem kombinoval cca 5-7 hodin denně reiki. Asi po třech týdnech se stav stabilizoval.... a myslím, že to je šetrnější než půst... ale půst je jistě zase něco jiného a také to má něco do sebe.


Psychedelicu, znáš nějakou dobrou makrobiotickou literaturu, prosím? Mě by zajímalo, proč se u mě žádné očistné procesy nedostavily. A to si nemyslím, že by nebylo čistit co. Je na to nějaké vysvětlení?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: pá srpen 29, 2008 5:52 pm    Předmět: Citovat

Já bych si typla,že Psychedelic byl asi pěkně zaneřáděnej. Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Džarmí Laughing Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 276

PříspěvekZaslal: pá srpen 29, 2008 9:39 pm    Předmět: Citovat

Rendy - asi paní Průchová no...
.... ale asi se tam nedá nic moc zkazit. Já prostě jen jedl bezvaječné těstoviny, naši zeleninu, luštěniny + zrní. Je pravda, že jsem byl jistě zaneřáděný jak říká Džarmí...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: so srpen 30, 2008 8:00 pm    Předmět: Citovat

Kvůli zlepšení zdraví - odstranění alergie a exémů jsem na půlroku přešla na MB a očistu střev pomocí klistýrů. No, nejdřív se mi do toho moc nechtělo, ale když jsem se jednoho dne probudila a obličej jsem měla olezlý takovým jednolitým napuchlým a červeným exémem a lékaři jen kroutili hlavami a zkoušeli mastičky a ono nic....Tak to bylo rozhodující moment. Paní Průchová byla na mně trochu moc tvrdá, vyhovovaly mi kuchařky Jonáše. Bylo to hodně náročné - pro rodinu vařit normálně a já jedla ty svoje "bobule" jak mi to rodina nazvala. Ráno vstávat o půl páté a uvařit si jídlo s sebou do práce...Ale na těle byla úleva znát už po dvou měsících. Pleť i kůže na těle se začla čistit, bylo mi fak moc fajn tedy kdybych nestrávila nad plotnou a přípravou jídla téměř veškerý svůj volný čas....Ale když jednomu teče do bot a ještě chce ukázat doktorovi, že se bez těch vakcín a léků obejde, to je hodně silná motivace. Ten mi totiž na tenhle druh očisty řekl že je to blbost...A asi dobře že mi to řekl.Od té doby jsem v jeho ordinaci už nebyla. Wink
Jakmile se mi občas začnou objevovat nějaké byť menší problémy jako zahlenění apod., okamžitě upravuji jídelníček alespoň na pár dní....Je to pro moje bříško taky lepší varianta než půst....Ten jsem taky zkoušela. Od jednodenní hladovky po zeleninové nebo ovocné dny...To se ještě vydržet dalo....Ale hladovět.... Mad tak daleko jsem ještě nedospěla, v tom jsem slaboch. Jedině kdyby nade mnou visel Damoklův meč že nic jiného než hlad mě z něčeho nedostane, pak hladovění vydržím.

Ad očistné procesy - nebylo to až tak prudké, spojovala jsem to s kinezkou a trochu reiki , hlavně jsem to orientovala na tu stravu. A byla jsem nadšená hodně rychlým efektem.

Moje dvě spolužačky nemohly dlouho přijít do jiného stavu, nějaké umělé oplodnění to nefungovalo. Tehdy se rozhodly nezávisle na sobě absolvovat návštěvu u doktora Jonáše, přešly na MB a s otěhotněním po očistě organizmu jen stravou nebyl problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund