Fórum - Zobrazit téma - Knížka, která mě v poslední době oslovila - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Knížka, která mě v poslední době oslovila
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Knížka, která mě v poslední době oslovila
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 16, 17, 18  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Knihovna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: po srpen 18, 2008 12:03 pm    Předmět: Citovat

Já jsem té knížky od Bhagata koupil hned několik výtisků pro své přátele a známé. Ta knížka mě po prolistování hodně zaujala.

Moje vlastní zkušenosti se ale zdají být v rozporu se základní premisou této knihy - a to, že se rodíme čistí. Zcela nezatížení minulostí.

"Chcete vědět, co je to Esence? Podívejte se do očí novorozeného dítěte... Spatříte ji zřetelně, když otevře oči. Uvidíte ji jako jasný, hluboký, otevřený prostor, v němž není ego se svými projevy, jako jsou projekce, předstírání a očekávání. Je tu jen přítomnost, plná něčeho krásného - a to nazýváme Esence. Při pohledu na novorozeně vidíme něco ze samotného zdroje života, který ještě není zpochybněn naší osobností. Je to ryzí, neposkvrněný prostor. Jinými slovy, v těchto očích můžete vidět Boha."

... "Když se narodíme, přicházíme na svět s ryzí Esencí, jsme čistou Esencí. Náš příchod na svět je projevem jednoty všeho Bytí." ... "Naše osobnost je mentálním výtvorem, založeným na vjemech, úsudcích a činech jiných lidí."

Já to vnímám tak, že ne, že by tam ta osobnost u novorozeněte nebyla, ale že si jí novorozeně není ještě vědomo. Důkazů pro to mám spousty. Proto nerozumím tomu, jak Bhagat přišel na to, co říká.

Jinak se mi ta kniha líbí. Bhagat pořádá i semináře Esencí, jako Esence radosti, Esence vztahů, Esence Síly... Bývají zamluvené dlouho dopředu.

Pro Evika:

Když jsem Ti doporučoval meditaci, je to proto, že já sám neznám jiný způsob, jak vědomě transcendovat svoje ego a prožívat svoji Esenci, jinak než meditací. V Mahá satipattáně suttě je vyloženo Buddhovo učení meditace všímavosti, která nám umožňuje uvědomovat si vznikání, průběh a zanikání jevů, jejich pomíjivost. Postupně nás osvobozuje od ulpívání, učí nás věci vnímat a přijímat tak jak jsou, učí nás vnitřní vyrovnanosti. A tím, že se učíme být všímaví od okamžiku k okamžiku, tak se vlastně učíme žít v přítomném okamžiku.

A jestliže žijeme v přítomném okamžiku a vnímáme a bezpodmínečně přijímáme věci takové, jaké skutečně jsou, potom žijeme naši Esenci.

Není to snadné, ego má velikou sílu. Rozhodně je to ale úsilí, které za to stojí. A pokud je podpoříme i dalšími metodami, které nám pomáhají v sebepoznávání a rozpouštění nahromaděných bloků, tak můžeme ten proces učení hodně urychlit.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: po srpen 18, 2008 2:08 pm    Předmět: Citovat

Dneska jsem zažila krásné setkání s Esencí...

Šla jsem do knihkupectví, svoji Esenci jsem si uvědomovala víc, než kdy dřív... Venku prodával kdosi cosi, slyšela jsem zvonečky... Zbystřila jsem, ale šla jsem dál, měla jsem už málo peněz a pospíchala jsem, ostatně všichni kolem to tak také dělali...
Pořád jsem se otáčela, byla jsem přímo přitahována. Tak jsem se zastavila a chvíli dělala jakoby nic, musela jsem přemýšlet. Nakonec jsem to zahodila a šla tam...

Pán prodával výrobky z chráněné dílny. To byla nádhera! Jeho oči, obličej, ta záře, jako bych tam stála s andělem... Povídám: "Co prodáváte pěkného?" Měl tam poslední dva výrobky. "To je obrázek, paní... Splní Vám každé přání. Je na něm beruška, jmenuje se Věruška. A tady košíček, to je zase Pepíček..." Tak jsem zaplatila skoro oba, vzala si jeden a poděkovala. "Děkuji Vám paní velice, příště Vám koupím zlatého zajíce..." Very Happy

Nádhera...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
lilaa
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.9. 2007
Příspěvky: 95

PříspěvekZaslal: po srpen 18, 2008 6:09 pm    Předmět: Citovat

[quote="blankas"]
lilaa napsal:

Dívala jsem se, že v Praze ji mají v knihovně, zkusila jsi knihovnu v Brně?


V Městské jsem to zatím nezkoušela, díky za tip.
Někdo se tu ptal na Síla přítomného okamžiku, včera jsem ji objednávala z http://knihy.abz.cz, stojí tam 202Kč. Docela se na ni těším. A neodolala jsem Partnerským terapiím Berta Hellingera:-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: po srpen 18, 2008 7:41 pm    Předmět: Citovat

okenko napsal:
Rendyy, mohla bych si od Tebe Bhagata půjčit? Míša.


Míšo, teď jsem ve fázi intenzivního samostudia... Potom případně mohu knížku zapůjčiti... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: pá srpen 22, 2008 12:46 pm    Předmět: Citovat

ECKHART TOLLE - Nová Země - už při čtení napojení nebo sebebytí nebo reconnection?

Very Happy Krásný víkend, Míša.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: pá srpen 22, 2008 1:26 pm    Předmět: Citovat

Želvičko, půjčíš mi tu knížku? Smile Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: pá srpen 22, 2008 1:30 pm    Předmět: Citovat

Mankote, jak jste přišli na Želvičku ? Minulý víkend jsem se pracně poněkolikáté snažila zapamatovat německý výraz pro totéž - die Schildkroete! Tak se mi vrací jako upamatováček. Půjčím Ti jí, je sqwostná! Míša.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: pá srpen 22, 2008 1:31 pm    Předmět: Citovat

Jaký to obrázek máš pod svým nickem? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: pá srpen 22, 2008 1:34 pm    Předmět: Citovat

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: pá srpen 22, 2008 8:32 pm    Předmět: Citovat

Ráda bych s Vámi sdílela větu z knihy E. Tolla - Nová Země:
Kdykoliv za mnou přijde již osvícený člověk, pošlu jej strávit týden se svými rodiči.

Hmmmmmmmmmm, to je výzva žít přítomnost bez emočního těla protkaným minulostí.
Začala jsem se chechtat a měla chuť se podělit. Dobrou noc, strýčku Fido, dobrou noc, Děti. Ne, zpátky do přítomnosti - teď je mi dobře a přeju to všem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: pá srpen 22, 2008 8:48 pm    Předmět: Citovat

Very Happy Very Happy Very Happy

Děkuju Okénko,fakt dobré...

Džarmí Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: so srpen 23, 2008 11:08 am    Předmět: Citovat

Okenko, ten uryvek nemá chybu Very Happy Very Happy Very Happy .

Ta želvička - víš ten tvůj obrázek - nick- je jako ze seriálu pro děti Ninja želvy, akorát nevím jestli Donatello, Michelangelo, Rafaelo či někdo jiný Laughing Laughing Laughing Ale třeba to Rendyy myslela jinak Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Houbik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 29.7. 2008
Příspěvky: 124

PříspěvekZaslal: po září 01, 2008 8:43 pm    Předmět: asi nezvykle - SCI-FI kniha Citovat

Ahojik, snad nebudu kamenován, že si dovoluji psát o SCI-FI knize, ále stejnak to sem napíšu

Může se zdát, že to s ničím moc nesouvisí, napadlo mě to vlastně až když jsem pročítal rubriku "Reiki a učitelství", či tak nějak. Tam jsem dal malé info o knize a odkaz sem, kdo by chtěl vědět víc.
Takže kdo chce, pokračujeme
Jedná se konkrétně o knihu Davida Gerrolda,Válka s Chtorr, jde o čtyřdílnou sérii, čtvrtá je zatím již roky nedopsaná

Dle mého, je to geniálně psaná kniha. Zasazeno do extrémní situace na Zemi, popisuje detailně psychologické vztahy mezi lidmy, nezvyklé učitelské postupy, nezvyklý typ duchovního(duševního?) rozvoje.
Zahrnuje otázkami, které se sami snažíte nevědomky odpovědět. Prostě z kebulky vyždímete maximum a stane se z Vás bezduchá troska

To byla sranda, nebojte ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 737

PříspěvekZaslal: út září 02, 2008 1:57 am    Předmět: Citovat

Moc se mi zalíbil spisovatel John Powell.

Píše čtivou,nenáročnou,srozumitelnou formou kterou nám pomáhá nalézt cestu k sobě a ostatním.Pomáhá nalézt klid a spokojenost v našich životech.Navrací nás k nám samým.Navrací nás k lásce.

Asi budete znát tituly Láska bez podmínek,Štěstí začíná uvnitř a Tajemství setrvání v lásce.A kdo nezná,vřele doporučuji.Jsou krásné....


Džarmí Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: út září 02, 2008 10:05 am    Předmět: Citovat

okenko napsal:
Ráda bych s Vámi sdílela větu z knihy E. Tolla - Nová Země:
Kdykoliv za mnou přijde již osvícený člověk, pošlu jej strávit týden se svými rodiči.

Dokonalé!
A díky své vlastní zkušenosti doma - řekla bych, že podobný efekt lze dobře dosáhnout též tím, když člověk tráví svůj čas se svým dospívajícím dítětem/dětmi. Zrovna včera jsme si o tom s kamarádkou vyměňovaly své čerstvé zkušenosti Very Happy a to přitom máme to nejhorší už za sebou Twisted Evil už je jim 19
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Knihovna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 16, 17, 18  Další
Strana 12 z 18

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.25 sekund