Fórum - Zobrazit téma - MANIPULACE- čas k připomenutí - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - MANIPULACE- čas k připomenutí
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

MANIPULACE- čas k připomenutí
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lomikamen
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 4.8. 2008
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: po srpen 18, 2008 1:50 am    Předmět: Ahoj Tooro Citovat

Ahoj Tooro,
píšeš stejné se projevuje stejným,
podstatou je ale co je stejné. Stejné v tady a teď, nemohu si troufnout tvrdit, že není nic, ale za celou dobu pozorování světa jsem viděla věci podobné, na různých úrovních podobné,
ale stejné.............
je to hodně velké zevšeobecnění, na kterém máš vlastně založenu thesi.

Když jednu paní bolí záda a druhou také, neznamená to, že mají stejný problém.Že budou brát stejné léky, že pro ně bude vhodná stejná léčba.
Stejné by vydalo velké zkoumání, a stačí maličký kousek a stejné to už není. Takto bych si netroufla mluvit ani já.
Ty máš v životě něco stejného, opravdu stejného s někým druhým?
nemyslím podobnosti, stejnost je to, když nic nikde nepřebývá, nechybí.
Hledala jsem nyní opravdu velmi pozorně, i když jsi mne tady napadla asi nejvíce, jsem s tebou vpohodě,a hledám, jak to myslíš, nenacházím.
Stejného nacházím s ostatními leda ve svrchních šablonách, tudíž zase ve všeobecném slova smyslu, takže ne. Stejnost v mém životě není.
Podobností hafo, ale ty nemůžeme brát v úvahu, podobnost je dána představami majitele, z určitého úhlu pohledu, zas ne z celku.
A podobnost pak už zase není stejnost, tak se tak nedá posuzovat
a komprimovat.

Kdo určuje, že je něco stejného?
A pokud píšeš o zkušenosti, není ti ta zkušenost už jakýmsi filtrem, skrze který neobjektivně vidíš to, co ti stejné připadá?

Bdělé rozlišování, to jsi řekla hezky,přesně to jsem se učila posledních pár let, i techniku jsem si na to našla.
Ale rozhodně v ní není nic o stejnosti. Venkovní pravidlo pro uchopení světa nehledám, není uchopitelný, jen ten můj vnitřní je.
Nesnažím se uchopit vnější pravdy, podle mne to nejde.

Budoucno je jen šablona do které rýsujeme programy v přítomnosti, minulost se nám odráží do přítomna a to myslím.
Přítomno je linie nyní, ale není jednobodová, tak jako víceseskupení jsme my sami - myslím pocity, emoce,tělo,mluva, to vše se může realizovat v tady a teď a realizuje se to naráz. Takže přítomnost i minulost se může realizovat /dokonce i ta budoucnost/ v tady a teď.
A jelikož jsme schopní koncentrovat se na jeden bod svého já v tady a teď, tak jsme schopni jinou část našeho tady a teď i nevidět, opominout.
Tak jsem to myslela.

Hezký den tobě Toora, kdo šel v mém životě nejtvrději býval pak mým největším přítelem. Stejné plodí stejné? To by pak tak muselo být i toto.
Bůh ví.

S láskou - Lomikámen
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: po srpen 18, 2008 10:14 am    Předmět: Citovat

Ahoj Lomi,
vnímáš to, co píšu, jako napadání.
Není to tak, a už vůbec to není nic osobního. Jsme zde na webové diskusi a to, k čemu se vyjadřuji je projev prezentovaný pod určitým nickem.

Vše, co komu sdělíme, napíšeme, k čemu se vyjádříme, je koncept, vycházející z vlastní zkušenosti.
Existují tak koncepty méně pravdivé a ty pravdě o něco blíž, tj. zralejší.
Schopnost našeho rozlišování je přímo úměrná právě naší zralosti, a s tím, co je pod povrchem tvoří projev jeden celek. Proces sebepoznávání je tou jedinou cestou od povrchu k jádru.

Nevím, co máš na mysli tím „koncentrovat se na jeden bod svého já“.
Přítomným okamžikem míním pozornost k němu samému.

Lomi, z čeho vlastně vycházíš ty, z čeho soudíš, když se např. rozhodneš někomu zde udělit svoji radu o tom, co by měl a co neměl?

Budu teď asi tři týdny mimo internet.
Případné dopovídání tedy až po návratu.
Díky za pochopení a měj se fajn.
Smile

toora
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.20 sekund