Fórum - Zobrazit téma - Knížka, která mě v poslední době oslovila - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Knížka, která mě v poslední době oslovila
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Knížka, která mě v poslední době oslovila
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 16, 17, 18  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Knihovna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st srpen 13, 2008 9:25 am    Předmět: Citovat

No, jo, to jsi mě úplně vystihl, Mirku. Embarassed Dobré zrcadlo Jen škoda, že mě zas až tak dobře neznáš, protože bys určitě napsal ještě o mých dalších špatných vlastnostech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: čt srpen 14, 2008 10:26 am    Předmět: Citovat

"No, jo, to jsi mě úplně vystihl, Mirku. Embarassed Dobré zrcadlo Jen škoda, že mě zas až tak dobře neznáš, protože bys určitě napsal ještě o mých dalších špatných vlastnostech."


Hm, ono je pohodlné svádět všechno na zrcadlo, Damao. Ono existuje i něco jako schopnost rozlišovat. Jestliže učitel napomene žáka za pubescentní chování, tak to ještě neznamená, že takový je i on sám.

Chápu, že se Ti moje výtka nelíbí. Přitom jsem Ti neřekl v podstatě nic jiného, než to, co Ty tvrdíš o druhých, kteří nezapadají do Tvojí šablony, do Tvého vidění světa. Kdo chce, tak to tady z Tvých příspěvků dlouhodobě vidí.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: čt srpen 14, 2008 10:49 am    Předmět: Citovat

Pro mě je jednodušší vyjádřit co chci, co si přeju než to, co se mi nelíbí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: čt srpen 14, 2008 11:17 am    Předmět: Citovat

okénko:

"Pro mě je jednodušší vyjádřit co chci, co si přeju než to, co se mi nelíbí."

Já bych si přál, abychom si tady všichni navzájem naslouchali. Aby, když někdo řekne, že má takovou a takovou zkušenost, aby to druhý hned neshazoval, s tím, že je to ujeté, k ničemu nebo jen pro dobrý pocit ega a podobně. Abychom připustili, že život je natolik veliký, že nikdo z nás nemůže vědět všechno. Že každému z nás je určeno jiné prožívání, odkrývána jiná tajemství. Prostě, abychom měli pokoru před velikostí Stvoření a respekt k prožívání druhých.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: čt srpen 14, 2008 11:23 am    Předmět: Citovat

Amen.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: čt srpen 14, 2008 12:11 pm    Předmět: Citovat

sunnyi:
Citace:
Nikdo Ti nebere Tvoje techniky, Tvoje zkušenosti, Tvoje zásluhy, Damao. Ani já ne. Ty ale znevažuješ práci mnoha kvalitních regresních terapeutů, duchovních léčitelů i lidí, kteří se rozhodli vyzkoušet i některý z jiných směrů reiki, kteří si tím podle Tebe pěstují svoje ego, jak jsi napsal v jednom příspěvku. Znevažuješ a zesměšňuješ věci, na které ty sám nemáš, a které jsou mimo dosah Tvého vnímání a chápání. A jak jsem se i osobně přesvědčil, nejsi ochoten ani naslouchat. Jinými slovy, chováš se jako arogantní hlupák.


Otázka do ouška, Mirku, s malým pohlazením zní: když tě řádky od Damaa dovedly k nějaké reakci, kde uvnitř tebe je nějaká malá bolístka, nejistota, tma, která dovolila tu rezonanci? Wink Není třeba tu odpovídat, reagovat, jen se zeptej sám sebe.....Vezmi si z těch rádoby nepřijatelných slov užitek pro sebe.....O to víc tu ušetřenou energii budeš moci věnovat tam, kam ji věnuješ určitě moc dobře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: čt srpen 14, 2008 1:27 pm    Předmět: Citovat

Díky Renato,

já už jsem nad tím přemýšlel. A napadá mě téma. Napadlo mě už kdysi dřív, ale potom jsem na to zapomněl. Tak se mi to zase připomíná. Tím nechci říct, že s Damaovým postojem souhlasím. Na druhé straně:

Damao,

vím, že jsi v jádru velice laskavý a vstřícný člověk. Že máš obdivuhodné znalosti a zkušenosti. A že to myslíš dobře. Že jsi poctivý a že to, co děláš, děláš podle svého nejlepšího svědomí. Bližší cestu k sobě asi nikdy nenajdeme, každý se na život díváme z úplně jiné perspektivy, naše životní zkušenost je zcela jiná. Přesto chci, abys věděl, že si Tě upřímně vážím. I když navenek to tak nevypadá. I přes ta tvrdá slova.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt srpen 14, 2008 2:02 pm    Předmět: Citovat

Podívej, Mirku, to, že se na mnoho věcí díváme z opačného hlediska neznamená, že bychom k sobě nemohli být laskaví. Není to přece důvod k tomu, abychom jeden druhého "mistrovali" a přesvědčovali - prostě máme na život jiný pohled. Důvěřuji Ti a Tvé pravdivosti. Přijal jsem, že Ty to "máš" tak a já zase jinak. Tím, že vyjadřuji své mínění a názory nemohu přece nikomu škodit, jestliže on má svoji pravdu.
Jsou dvě pravdy proti sobě, to je myslím v pořádku. Obě mají svoji hodnotu.
Nakonec se někde určitě sejdeme, budeme-li mít zájem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 463

PříspěvekZaslal: čt srpen 14, 2008 2:21 pm    Předmět: Citovat

Dík Damao. Řekl bych, že nemá smysl to dále rozebírat. Snad se jednou pochopíme.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
lilaa
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 18.9. 2007
Příspěvky: 95

PříspěvekZaslal: ne srpen 17, 2008 5:21 pm    Předmět: Citovat

Dostala jsem tip na prý velmi dobrou knížku, bohužel, na internetu jsem zatím nenašla obchod, který by ji v současné době prodával. Je od E. Berneho - Jak si lidé hrají. Našla jsem zajímavý úryvek:

Jsou autoři, psychologové a sociologové, kteří akcentují "model rodiny" a dovozují z toho, že jedinci hledají podvědomě takový vztah, který jako děti modelově poznali ve své rodině a ještě do toho pletou pohlaví. Odvažují se tvrdit, že dcera hledá partnera podobného svému otci a syn manželku co nejvíce naplňující ideál jeho matky.

Jsem přesvědčen o jisté naivnosti této teorie. Ne proto, že ne každá rodina je úplná, ne proto, že ne každá disponuje kluky a holkami, ale proto, že v rodině dominantního otce běžně vyrůstají dominantní dcery a submisivní synové. Prosím neplést s praktikami SM, ty zdaleka nejsou o dominanci nebo submisivitě, byť se to často takto prezentuje. Ani v rodině se samými syny nebo dcerami nemusí být všichni dominantní nebo podřizující se, natož aby museli být zaměřeni S nebo M.

Hezky o tom psal, již dávno tomu, švédský expert s iniciály E. B., Eric Berne (Jak si lidé hrají). Ten dělí populaci na tři základní typy, zjednodušeně řečeno: dítě, rodič, dospělý. Dítě v partnerském vztahu potřebuje otce (matku). Občas si postaví hlavu, zlobí, ale z rukou otce (matky) také přijme "trest", protože ví, že k rodiči se může vždy z důvěrou obrátit pro odpuštění, pohlazení, ví bezpečně, že se na něj může spolehnout, že ho mamka (taťka) nikdy nenechá na holičkách, že v situacích, kdy si neví rady (což bývá často) za něj rozhodne nebo mu poradí. Dospělých je relativně velmi málo a nehledají za partnera dítě ani rodiče. Je jim dobře jenom s jiným dospělým. "Rodič" k sobě hledá "dítě", protože dospělý ho nechce (on jeho také ne) a s partnerem téhož založení by se neustále a tvrdě sekal o svoji pravdu (pozici). Dvě "děti" by to samy spolu nikam nedotáhly, v lepším případě k pláči, v horším do hospody a v nejhorším k závislosti na drogách.


Četl jste někdo tuto knihu? Dá se někde koupit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: ne srpen 17, 2008 9:12 pm    Předmět: Citovat

Já koncem týdne jedu shánět knížku Moc přítomného okamžiku, tak mě huba neupadne, když se pozeptám i po té tvojí. Kdybych jí objevila, tak bych ti jí koupila a poslala poštou, jestli máš zájem...? Jinak tu knihu neznám, ale teorie z úryvku jsou zajímavé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
zdenkaabc
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 2.3. 2008
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: ne srpen 17, 2008 10:57 pm    Předmět: Citovat

Moc přítomného okamžiku jsem objevila na http://shop.stesticko.cz/inshop/

Tak pokud neseženeš v kamenném obchodě, tak zkus toto internetové knihkupectví. V Almanu a knihkupectví Hledající je kniha momentálně rozebrána
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: po srpen 18, 2008 6:26 am    Předmět: Citovat

Bhagat - Esence... Very Happy

http://www.maitrea.cz/?text_content=clanek&clanekID=161
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: po srpen 18, 2008 10:32 am    Předmět: Citovat

Rendyy, mohla bych si od Tebe Bhagata půjčit? Míša.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: po srpen 18, 2008 11:18 am    Předmět: Citovat

lilaa napsal:

Četl jste někdo tuto knihu? Dá se někde koupit?

Já četla ve svých 18ti tuhle knihu z knihovny mé nejstarší sestry(pracovala v knihkupectví a měla mnoho zajímavých knih z 60tých let a tahle byla mezi nimi).
Je pravda, že v té době jsem si z ní moudro nevzala, pamatuji si, že popisuje běžné situace-vztahy mezi lidmi-v rodině a také na pracovišti, že to bylo zajímavé, takže jsem ji přečetla celou. Dívala jsem se, že v Praze ji mají v knihovně, zkusila jsi knihovnu v Brně?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Knihovna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 16, 17, 18  Další
Strana 11 z 18

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund