Fórum - Zobrazit téma - Žít přítomným okamžikem - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Žít přítomným okamžikem
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Žít přítomným okamžikem
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
punkt
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 30.10. 2006
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: po srpen 11, 2008 1:05 pm    Předmět: Citovat

Neřekl bych, že je základem meditace (ty jsou součástí pracovní knihy), ale to, co píšeš Ty a ostatní v diskuzi.

Jak řekl Keith Jarrett, "člověk ještě nedodělá jednu věc a už myslí na to, co bude dělat potom". .-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: po srpen 11, 2008 1:28 pm    Předmět: Citovat

Evik napsal:

Pořád si myslím, že to snad nemůže být tak složité...mluvím o běžném životě. Rolling Eyes


Podle mě je to to úplně nejsložitější-promítnout to do běžného života - toto platí pro mě. A vím že nejen pro mě.
Souhlasím s názorem, že úkolem současného člověka je skloubit duchovnost (duchovní rozvoj) s obchodním talentem (každodenním životem-umět žít v materiálnu).
P.S. to že s tím souhlasím, vůbec neznamená, že se mi to daří Evil or Very Mad

A zároveň je to to úplně nejjednodušší-promítnout to do běžného života. Z několika film.dokumentů(o lidech) to na mě dýchlo také-ti lidičky nad tím nerozumovali, avšak žili to. Pro ně tedy to úplně nejjednodušší Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Renata
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.2. 2005
Příspěvky: 796

PříspěvekZaslal: po srpen 11, 2008 1:33 pm    Předmět: Citovat

Nojo, Evi, to je pro každýho "stará vesta", že pro jedno zapomene na druhý a propojí to ještě se třetím a čtrtým Wink Laughing Znám to...Jediný co mi pomohlo se nenaštvat je že si řeknu "kojote , kojote, ty jeden prevíte, teĎ jsi zabodoval". Abych vysvětlila:
Z medicinksých zvířat nese kojot energii šprýmaře a podvodníka. TeDˇtady opíšu něco z knížky:

Kojot má mnoho magických sil, které ovšem ne vždy pracují k jeho prospěchu. jeho vlastní podvodnictví ho často ošálí. Je to mistr švindlíř, který podvádí sám sebe. Z výsledků podvodu bývá udivený nejvíc sám kojot. padá do své vlastní pasti. Přesto se mu z toho nějakým způsobem zdaří vyváznout Zkušenost jej může mlátit a otloukat, a on zas hbitě pokračuje stejným způsobem dál k ještě větší chybě. Zapomíná se ze svých chyb poučit. Může prohrát v jedné bitvě, ale nikdy není zcela poražen.
Kojot je posvátný. V pošetilosti jeho jednání můžeme vidět své vlastní bláznovství. Kojot jde od jedné pohromy ke druhé a postupně zjemňuje umění vlastní sabotáže až k téměř dokonalosti. Nikdo nedokáže slepě vyřídit sebe nebo druhé s větším půvabem a lehkostí, než tento posvátný podfukář. Kojot občas bere sám sebe tak vážně, že nedokáže vidět to, co je tak zjevné. Například parní válec, který jede přímo na něj. Proto je pak pro něj tak těžké uvěřit , že ho parní válec přejel. "Byl to opravdu parní válec?Radši se půjdu podívat." říká. A tak ho parní válec převálcuje ještě jednou. V medicíně šprýmaře se nachází humor celých věků. Kosmický vtip se nevztahuje pouze na vás, ale i na všechny ostatní, kteří následují kojota nebo mají jeho silnou medicínu..Takový člověk sice dokáže přesvědčit jiné, že skunk voní jako růže, ale skunk přitom zůstává skunkem.
Tahle meidcina ukazuje, že bude potřeba zasmát se sám sobě, tomu, že jsme prohráli. Vždycky, když se věci stanou příliš vážnými, přichází kojot.Jehomedicina spočívá ve smíchu, Vtipkování,aby bylo snazší přijmout nové hledisko. Můžeme tak zlehčit staré banálnosti, abychom do něčeho vnesli trochu dobré nálady, abychom smrtelně vážnou konverzaci trochu odlehčili. Samozřejmě, může to také ukazovat na období, kdy všechno, čeho se dotkneme se obrátí proti nám. V této pozici nám pak kojot ukazuje, abychom ohlídali bumerang, který jsme my sami kdysi na někoho hodili a který by seteD´mohl vrátit, hezky nečekaně a udeřit nás zezadu.

To byl jen krátký výčet....
Až příště spálíš brambory, jen proto že jsi se nechala zlákat něčím jiným, nejlepší je si uvědomit, že s tím nic nenaděláš a že je rozhodně lepší se tomu zasmát. Fakt to pomáhá a naučí zas trochu jinému pohledu na cokoli.
Můžu uvést svůj příklad, kdy jsme v hlavě probírala"děsně důležitý problém"a převrhla láhev oleje na koberec v kuchyni. Samozřejmě že napotvoru se vylila skoro celá láhev Laughing Laughing Laughing Musela jsem se fakt zasmát, kojot mě dostal:)))kdybych byla v přítomnosti, tak by se to nestalo....Flek jsem zlikvidovala a je to ok. Kojota miluju Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 372

PříspěvekZaslal: po srpen 11, 2008 1:50 pm    Předmět: Citovat

Když se pan Tomáš potkal s Dalajlámou, jenom se chechtali....

Jako malá holka jsem věděla, s kým je mi fajn. Strejda Martin žil les a teďkobytí. Já jsem věděla, že asi po hodině (neuměla jsem hodiny), s sebou začnu šít , páč děcko je i akční. To, k čemu se někdy dnes přibližuji a je mi tak krásně, jsem jako děcko nemohla a neuměla vydržet dlouho. Páč jsem si chtěla natlouci, abych si život prožila.

Renato, krásně jsem se s Tebou pokochala architekturou DNEŠKA-Chodov je objeveníhodný. Very Happy

Hugs, M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lomikamen
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 4.8. 2008
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: po srpen 11, 2008 2:10 pm    Předmět: Slovní kineze Citovat

Dobře sluníčka,
jak dodělám své, založím vlákno slovní kineze.
s láskou Lomikámen.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: po srpen 11, 2008 2:16 pm    Předmět: Re: Slovní kineze Citovat

Lomikamen napsal:
Dobře sluníčka,
jak dodělám své, založím vlákno slovní kineze.
s láskou Lomikámen.


Jupí Very Happy, těším se... R.*
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lomikamen
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 4.8. 2008
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: po srpen 11, 2008 2:42 pm    Předmět: Tady a teď Citovat

TADY A TEĎ
STOJÍ BÍLÁ ZEĎ,
na zdi sedí černá vrána
sedět bude až do rána.

Zatím ještě voní noc,
JE TOHO K ŘEŠENÍ MOC.
KDO NEŘEŠÍ Z BEZMOCI,
VOLÁ KOJOT DO NOCI.

uchopeni do moci,
programů ne otroci,
pomalinku a ne jistě
SPOČÍVÁME NA SVÉM MÍSTĚ.

MÍSTO VE ZDI BÍLÁ BRÁNA
každý sobě černá vrána,
koukne jedním očkem vpřed-
je tam bílo nebo šeď?

Raději volba TADY,TEĎ!?!?!?!?!?!!!!!

CO KDYŽ JEN TOU TOUHOU V ČASE
MINULOST RÁDA BY ZASKLILA SE,
jak Pán řekl, v pole právu,
vrátím se Já v šedém hávu.

A co tím chtěl básník říci:
JENOM SLOVA PULSUJÍCÍ!
POJĎME OTEVŘÍT TU BRÁNU,
V KOSTECH CÍTÍM, ŽE JE K RÁNU.

s LÁSKOU K TÉMATU TADY A TEĎ - LOMIKÁMEN
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund