Fórum - Zobrazit téma - Křesťanství a reiki - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Křesťanství a reiki
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Křesťanství a reiki
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2008 11:08 pm    Předmět: Citovat

Damao, taky se těším. Peníze stále nedořešené a křesťanství? S tím mám mnohem jasnější situaci. To není jen pocitové. Ale na diskuzi se fakt těším.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2008 11:12 pm    Předmět: Citovat

Stále víc si, mamko, myslím, že to není o systémech a tradicích či filozofii, ale hlavně o lidech. Jak v Reiki, tak v tom křesťanství.
Pánbůh vysoko, Ježíš daleko, tak si občas lidé to křesťanství vykládají po svém tak, jak by si přáli, aby to bylo, protože to je pro ně výhodné či jinak zajímavé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: čt červenec 03, 2008 12:19 am    Předmět: Citovat

Damao, ono je všechno, čím se tu na zemi zabýváme, hlavně o lidech. Jen ten pánbůh není vysoko, je tu s námi. Bezohledu na křesťanství, budhismus, šamanizmus v našem pojetí, či co všechno jsme si vymysleli jako náhradní program. Jenže se to zvrhlo v programy ovládací. Zatím stále si jsem jistá, že i bez těchto šidítek můžeš zažít to, co například vy s Vlaďku při křestu. Naše výchova a paměť naší civilizace tohle potřebuje jako spouštěcí mechanizmus, který nám umožní podívat se za závoj dělící křesťanství od dávných věků. Teorie o naší dávné historii jsou opravdu jen teorie na hodně chatrných nožkách.
Ale jak říkáš...chce to to posezení u svíčky... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt červenec 03, 2008 1:58 am    Předmět: Citovat

Víš, to je právě to, že si myslíme, že to jde i bez těch rituálů. Tak jako si dnes mnoho reikistů myslí, že se mohou naučit Reiki z knížky a bez zasvěcení, maximálně se zasvěcením na dálku a jinak už stačí jen občas přiložit tlapky.
Mám na to jiný názor díky svým zkušenostem.
Samozřejmě, že Jeden není nikde jinde, než ve všem, čím je Vesmír. Je jeho podstatou, zdrojem i zákonem. Jo jo, to si hezky splknem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: st červenec 09, 2008 5:39 pm    Předmět: Citovat

Sice už jsem se nechtěla vyjadřovat, ale...

Damao, nejde mi do hlavy, jak Tvoje partnerka mohla být pokřtěná a ještě k tomu plánujete církevní sňatek. Dle mého názoru by žádný duchovní představitel takový sňatek nevykonal, když by před tím u Tebe neproběhlo toto:

http://otazky.vira.cz/otazka/Rozvazani-a-osvobozeni-ze-zasveceni-v-Reiki.html

Myslela jsem to tak napůl žertem a napůl se slzami v očích, protože se teď musím rozhodnout, jestli v rámci svého budoucího zaměstnání absolvuji dlouhodobé školení v křesťanském prostředí a nejsem si jistá, jestli bych unesla z jejich strany jakékoliv připomínky, nejen ohledně reiki....

Ještě něco...

http://www.katolik.cz/otazky/ot.asp?ot=262

Tvoje čerstvě pokřtěná budoucí manželka souhlasí s tím, co děláš i přes své vyznání víry? A ten, kdo jí křtil a kdo Vás bude oddávat, Tě zná a respektuje, co děláš?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: st červenec 09, 2008 10:46 pm    Předmět: Citovat

Rendyy, díky za ty odkazy. Netušila jsem, že církev má takový vztah k reiki. To fakt čubrním, protože stránky takového druhu nenavštěvuji.
A jsem moc zvědavá, co na to řekne Damao, až se tu objeví.

Asi si vůbec nedokážu představit, jak moc jsi musela být silná, když ses vydala na cestu reiki a veřejně odmítla křest. Teprve teď to snad aspoň částečně dokážu pochopit. A taky Mrazíkovu snahu o tvou záchranu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Mrazik
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 31.5. 2008
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: čt červenec 10, 2008 1:21 am    Předmět: jeste nejake odkazy Citovat

Ahojky,
na jednom tom odkazu je take zminka o otci Vojtechu Kodetovi, ktery se zabyva mj. i tematem Okultismu a magie. Chtel bych k nemu jenom doplnit, ze je to mnich, karmelitan a vyborny prednasejici a pusobil, ted nevim presne, ale nejmin 10 let jako exorcista, takze ma s rozvazovanim z demonickych vlivu velke zkusenosti. Obcas o tomto tematu prednasi, jako napr. na Setkani ceske a slovenske mladeze Activ8, co bude letos na Velehrade (activ8.signaly.cz). (Ale i jinde-treba uz tento vikend na konferenci Charismaticke obnovy, www.cho.cz.) Nektere jeho prednasky na toto tema mam k dispozici v mp3, rad poskytnu. Zminuju se o nem take proto, protoze bych pripadnym zajemcum o poznani krestanstvi rad doporucil jeho duchovni obnovu, ktera je volne ke stazeni na www.tv-mis.cz -> audio -> P. Vojtech Kodet: Duchovni obnova. Z tohoto zipu prednasek, pokud byste to nechteli poslouchat cele, bych nejvic doporucil kazani5 (jen 18min) a prednasku1. Z toho kazani si muzete udelat dobrou predstavu, jak vidi katolicka cirkev spasu nevericich a ze to vubec neni tak, jak bohuzel narazila rendyy, totiz, ze by mimo cirkev zadna spasa nebyla.

Jinak chci jeste upozornit na muj prispevek o knihach Hovory s Bohem (v novem vlaknu) a chci se omluvit za dve veci - ze mi ten prispevek o knihach Hovory s Bohem trval tak dlouho (ale chtel jsem ho udelat dostatecne uceleny, protoze tyto knihy opravdu povazuji za rafinovane zle) a pak, ze jsem nedokazal byt prilis strucny...:)

to mamka - mas asi docela intuici, zminila ses o me snaze zachranit rendyy (samozrejme, ze se o to snazim:)), zrovna kdyz jsem zacal chystat verzi prispevku o HSB pro uverejneni do diskuze
to Zbultran - ted prijde cas take na slibenou odpoved tobe
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
mamka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 20.11. 2002
Příspěvky: 717

PříspěvekZaslal: čt červenec 10, 2008 9:03 am    Předmět: Citovat

Mrazíku, a co ty? Podstoupil jsi vymítání ďábelské energie reiki?
Nebo ji dál používáš? Můžeš mi, po pravdě říci, co tě vede k navštěvování Reikiwebíku?
Tvá odpověď mi připadá dost podstatná...

mamka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
gzam
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 16.5. 2007
Příspěvky: 83

PříspěvekZaslal: čt červenec 10, 2008 9:50 am    Předmět: Citovat

Rendyy to je dost drsný,zaplať pánbůh že už se neupaluje,to by byla teprve ta správná metla na ty reikistické čarodějníky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
zdenkaabc
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 2.3. 2008
Příspěvky: 67

PříspěvekZaslal: čt červenec 10, 2008 9:57 am    Předmět: Citovat

...zase se našel jeden pastýř, co chce zachraňovat ovečky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: čt červenec 10, 2008 10:56 am    Předmět: Citovat

Takže Reikisti neměli 6.6 v Praze sraz, ale sabat ?

Já pořád hledám a nemůžu najít. Nemůžu najít Boha v sobě. Vím,že ho nenajdu někde na nebesích. Po přečtení těch odkazů jsem nemohla ani usnout a byla to moje první myšlenka po probuzení, ačkoliv do této diskuze jsem nikdy nepsala.
Takže jako Reikista mám v sobě démona nebo ďábla ? Mám zlé myšlenky a vzpírám se Bohu ? Pořád jsem něco hledala a už to dělat nebudu. Už si nenechám nic podsouvat. Budu se řídit hlavně svým svědomím. A představu o Bohu mám svojí a tu si nechám. Sice jsem pořád hledající, ale nenechám si nic diktovat, podsouvat a ničím vyhrožovat. Kde je to ,,miluj bližního svého? ". Představovala jsem si větší toleranci.

Tak můžou reikisti očekávat inkviziční čarodějnické procesy jako v 17 století? Tenkrát byl ovšem hlavním důvodem majetek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: čt červenec 10, 2008 1:21 pm    Předmět: Citovat

Mrazíku, když bys napsal, že mě chceš chránit, znělo by to možná líp. Ale před čím mě chceš zachránit? Poslechla jsem si několik přednášek Vojtěcha Kodeta, byly pěkné a velmi mě obohatily. A o to tady přeci jde... O toleranci a úctu k ostatním lidem, o to, jak spolu najít společnou řeč a vzájemně se obohatit o to dobré, být si inspirací. Nejsem křesťan a nikdy jsem nebyla, pokud jsem si to někdy myslela, byla to iluze. Možná bych mohla říci, že považuji Ježíše Krista za svého přítele, možná Bratra. Všichni jsme Boží děti, všichni, kdo po téhle planetě běháme a vlastně i ti, co třeba žijí na jiných planetách. A Boží Církev je jediná. Patří do ní všichni ti, kdo vědí, že Bůh je... a nějakým způsobem se snaží svůj život přetvářet k tomu Božímu obrazu, co je, jak říkáš, v každém znás. Jen někdo si jde tou Cestou jako křesťan, jiný jako buddhista, jiný jako reikista... a jiný třeba jako úplně obyčejný člověk, co se každý den probouzí s díky a vděčností.

Mír, mír, mír. Smile R.


Naposledy upravil rendyy dne čt červenec 10, 2008 1:51 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 383

PříspěvekZaslal: čt červenec 10, 2008 1:29 pm    Předmět: Citovat

Jinak ten příspěvek s odkazy jsem tam dala hlavně pro Damaa, protože já jsem byla naučená tomu, že křest pro mě znamená, že budu následovat Krista spolu s církví, kde ke křtu došlo... A církevní sňatek zase znamená závazek, že spolu se svým partnerem povedeme příkladný křesťanský život a ke stejnému ideálu povedeme naše děti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 690

PříspěvekZaslal: čt červenec 10, 2008 2:27 pm    Předmět: Citovat

Vím, že to bylo hlavně pro Damaa. Taky jsem si vyčítala, proč jsem to četla. Zvědavá Eva. Teď si říkám a proč ne ?

Švagr a jeho žena jsou křestané. Zajímala by mě jejich reakce na tyto příspěvky. Zatím se mnou mluví. Nevědí totiž, co je Reiki.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1274

PříspěvekZaslal: pá červenec 11, 2008 9:03 am    Předmět: Citovat

Ty nazory, na ktere poslala odkaz Rendee, nejsou podle mne nazory vsech krestanu ani vsech duchovnich.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další
Strana 10 z 14

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund