Fórum - Zobrazit téma - MP3 - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Manuály
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - MP3
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

MP3
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
arima
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 7.5. 2007
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: út červenec 08, 2008 10:45 pm    Předmět: MP3 Citovat

Někde jsem slyšela názor, že kompresí nahrávky muziky z CD na formát MP3 se ztrácí nějaká frekvence (nebylo vysvětleno jaká), která je právě tou léčivou složkou při poslechu vhodné hudby.
Ráda poslouchám při reikování muziku z MP3 přehravače (abych nerušila okolí) a docela by mne zajímalo, zda by poslech z CD byl lepší. Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mrtvybrouk
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 19.7. 2007
Příspěvky: 85

PříspěvekZaslal: st červenec 09, 2008 8:28 am    Předmět: Citovat

Při kompresi na mp3 dochází hlavně k tomu, že se oříznou zvukové frekvence, které jsou neslyšitelné pro lidské ucho. Takže po stránce poslechové se o nic nepřichází...

Osobní zkušenost s mptrojkama Very Happy mám takovou, že mi fungují, ale asi to může být individuální... Na CD hudbu neposlouchám, hučí mi do toho CDromka, což vnímám jako rušení, a jiný přehrávač pro CD nemám...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
gzam
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 16.5. 2007
Příspěvky: 83

PříspěvekZaslal: st červenec 09, 2008 8:31 am    Předmět: Citovat

Mno ,myslím ,že právě ty neslyšitelné frekvence mohou být důležité....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1066

PříspěvekZaslal: st červenec 09, 2008 12:39 pm    Předmět: Citovat

těžko říct pouze v jedné věci. Pokud jsou na nahrávce nějaké podprahové informace, je možné, že je empétrojka nějak částečně ořízne. MP3 komprese usekne výšky nad 15 kHz a trošku i hloubky a snižuje mírně úroveň. Pokud jsou poprahové nahrávky uprostřed tohoto frekvenčního spektra, tak se tomu ale nic nestane.

Co se týče všeho ostatního - relaxační, populární a další muziky tak se není čeho bát a můžeš se v klidu ponořit do poslouchání této muziky v MP3.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: st červenec 09, 2008 1:33 pm    Předmět: Citovat

Mám doma orig.Hemi Sync CD-pro synchronizaci obou mozk.hemisfér, detaily najdete bez problémů na netu, a také převedené do MP3.
Moje zkušenosti: CD fungují velmi rychle a dobře na všechny (zejm.na začátečníka a nebo když je někdo hodně "rozhozený").
Jakmile je člověk srovnaný respektive umí se srovnávat sám, tak nepotřebuje na meditativní stavy žádná CD, respektive pouští si je pouze pro atmosféru, náladu...tj. z MP3 mám stejný pocit jako z CD. Technicky to však tak opravdu je, že je MP3 "ořezaná".
Čili=já osobně už nevnímám rozdíl mezi MP3 a CD, poslouchala jsem však skladby na relaxaci nebo někdy na soustředění, nikoliv na astrál.cesty apod. a týká se to Hemi Sync, kde je zvláštní signál. ostatní relax.hudba je v poho z MP3
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arima
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 7.5. 2007
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: pá červenec 11, 2008 11:30 pm    Předmět: Citovat

Děkuji všem za názory. Musím se přiznat, že patřím mezi lidi, kteří si život bez muziky neumějí ani představit. Takže to opět vyhrálo MP3. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Doslova spisovatel
Doslova spisovatel


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 288

PříspěvekZaslal: so červenec 12, 2008 11:34 am    Předmět: Citovat

máme v domě "tělocvičnu", kde se mj. cvičí jóga a když jsem se tam byla podívat na dni otevřených dveří, tak ta paní říkala, že hudbu pouští z nějakých speciálních reproduktorů, které jsou primárně určené pro neslyšicí (?) špatně slyšící (?) zkrátka nějaké postižené a mají něco navíc. Nerozumím tomu technicky, ale asi by měly být "kvalitnější" resp. zážitek z poslechu by mohl být hlubší. víc jsem po tom nepátrala (kontakt by se dal zjistit), jenom si mi to svým dotazem připomněla
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Hyter
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 5.3. 2008
Příspěvky: 198

PříspěvekZaslal: ne červenec 13, 2008 9:50 pm    Předmět: Citovat

Poslech hudby ma podle me vyznam hlavne v navozeni atmosfery a uvolneni.
Tezko co se reprodukovane hudby tyka, lze mluvit o nejakem lecivem efektu....at mp3 ci klasickeho cd.
Uvedomte si, ze reproduktor ci normalni sluchatko je schopen prenest kmitocty 20 Hz - 20 kHz. Velmi kvalitni sluchatko na tom byva jen nepatrne lepe takze pokud si chcete uzit "lecebnych ucinku" pod i nad prahovych frekvenci nezbyva nic vic a nic min nez poslech zive hudby....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: st červenec 16, 2008 12:59 am    Předmět: Citovat

Už vícekrát jsem měl zajímavou zkušenost. Jakmile člověk reálně uslyší určitý nástroj, nebo určitý zpěv (zpěváka, zpěvcačku), poslech CD i mp3 získá jakoby novou dimenzi. Prožil jsem si to s nahrávkami didžeridu, s tibetskými mísami, africkými djembe a naposled se zpěváky manter - Devou Premal a Mitenem.
Náš mozek prý dokáže doplnit k nahrávce to, co bylo například při kompresi na formát mp3, odstraněno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
arima
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 7.5. 2007
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: st červenec 16, 2008 10:27 pm    Předmět: Citovat

Opět děkuji za další zkušenosti a názory. Nevím, zda hudba má na mne nějaké léčivé účinky, vím však jistě, že mne dokáže uklidnit a navodit dobrou náladu. Tak jako každý, mám i já určité oblíbené skladby, které mne dostávají do stavu jakési euforie. Very Happy
Damao, dík. Pokusím se vyzkoušet Tvou zkušenost. Když euforie z poslechu MP3 nahrávky, bude to daleko úžasnější živě ! Shocked Tibetské mísy provozuje živě v ČR pan Marek, takže by tento zážitek mohl být dostupný nejen na CD. Ještě jednou dík!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2137

PříspěvekZaslal: čt červenec 17, 2008 9:00 am    Předmět: Citovat

Někdy koncem listopadu nebo začátkem prosince budu mít v Koutech nad Desnou seminář muzikoterapie, kde si můžeš tibetské mísy nejen poslechnout, ale si na ně i zahrát. Možná budou k dispozici i didgeridoo, jestli se mi podaří s někým dohodnout jejich přeprava. Během srpna se program s muzikoterapií objeví na www.centrumkruh.cz nebo na www.webspirit.cz
Samozřejmě, pan Marek a jeho koncerty na tibetské mísy nebo steeldrum, to mohu jen a jen doporučit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
jafik
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 16.10. 2007
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: út prosinec 16, 2008 6:39 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, chtěl bych se zeptat, kde koupit CD, nebo stáhnout mp3 se zpívanými mantrami jako např. odkazy níže. Díky za Info

http://www.youtube.com/watch?v=4noQ0MD1_8s
http://www.youtube.com/watch?v=-c9-XaA2f00
http://www.youtube.com/watch?v=0YEq3St7CGs&feature=related
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Annaka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.12. 2008
Příspěvky: 208

PříspěvekZaslal: út prosinec 16, 2008 6:59 pm    Předmět: Citovat

Buď si je můžeš stáhnou přímo z yuotube a nebo koupit v duchovním obchodě.

(Samozřejmě existují i jiné stahovací cesty, ovšem jelikož jsou nelegální tak se nedají doporučit.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
jafik
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 16.10. 2007
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: út prosinec 16, 2008 7:20 pm    Předmět: Citovat

Annaka: děkuji za odpověď spíše mi šlo o názvy CD, obchody s duchovní hudbou ve svém širokém okolí bohužel nemám, tak musím hledat a kupovat na internetu. Stahování z youtube? Tak to se musím přiznat, že to neumím Embarassed , tedy jenom odkazy, no budu se muset doučit Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Annaka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.12. 2008
Příspěvky: 208

PříspěvekZaslal: út prosinec 16, 2008 7:31 pm    Předmět: Citovat

Tak se mrkni na tento odkaz

http://www.knihydobra.cz/mantry-c-7_101.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.20 sekund